16 Yaşında İki Sırtçantalı Gezginin Soruları?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xPixieSx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,863

xPixieSx

Ana Kamp
Merhabalar.16 yaşında 2 kız arkadaşız.Sıkı macera tutkunuyuz.Bu sene kararlaştırdık muğlada kamp yapmak için.Aslında biraz acele oldu bugün kararlaştırdık 2-3 gün sonra gitmeyi düşünüyoruz :smiley: Tam olarak ne kadar tutar bilemedik.Aslında su sporlarına mutlaka katılmak istiyoruz ama yeni kararlaştırdığımız için para limitimiz çok üst seviyede değil.Aslında sorun etmedikte.Gerekirse otostop çeke çeke gezeriz Muğlayı dedik.Tabi başımıza birşey gelmemesi için 1-2 ufak tedbir alacağız.Örneğin göz için biber gazlarından...Yeterli gelir mi bilemedik.Zaten sorular çok olduğundan açıyorum konuyu.

Kamp alanı belirledik.Kelebekler vadisini seçtik ama yol sorunu varmış her vapurda gidiş geliş için 10 lira ödemeyiz.Çünkü eminim ki çok gezeceğiz.Sabah ölüdeniz akşam bodrum yapmayı planlıyoruz.Eğlenceyi de es geçemedik bar-cafe de takılırız diye düşündük.Buda ücretleri etkiler,tahmini ne kadar tutar bilemedik soralım dedik.

-Mesela Fethiye'den Bodruma geldik diyelim.Gecelere kadar gezdik dolaştık.Sonra tekrar Fethiyeye kadar dönmeyelim diyoruz.Çadırımız olsa bodrumda çadır açarız diyoruz.Ama bu seferde banyo,tuvalet ihtiyaçları var.Bu yüzden sizce çadır mı alalım yoksa belli bir yerde çadır mı kuralım ?

*Eğer çadır alın istediğiniz yerde kurarsınız diyecekseniz bir sorum daha olacak..Bu her ilçede ücretsiz kamp kuracağımız yerler var mı ?

*Eğer belli bir kamp alanı önemli,orada durun diyorsanız biz Kelebekler Vadisini düşündük oraya gidince kendi çadırımızı götürsek kamp alanı için ücret öder miyiz ? Ödersek ne kadardır ? Kendi çadırımızı kurduğumuzda banyo ve tuvaletlerden ne kadar ücretle faydalanırız ?

-Bu kamp alanlarında 18 yaş sınırı var mı ?

-Birde dalış olsun,rafting yapmak olsun çok istiyoruz.Ama bize pahalıdır gibi geldi ne kadardır ücreti ?

-Harita almayı ve muğlada gezip görülecek yerleri not alıp oralara bakarız diyoruz.Arabamız yok.Otobüs falan haricinde şehir içinde otostop çeksek sorun olur mu ? Tahminen otostop çekenler çoktor diyorum.Zaten araba kullanan bayanlara otostop çekmeye dikkat ederiz.Ama yinede korku oluşuyor ister istemez.Gündüz vakti oradan oraya gideceğiz işte.

Bunların hepsi ortalama ne kadar tutar acaba ? Yemek bizim için pek sorun olmaz karnımızı doyururuz 1 krakerle bile..

Ayrıca tavsiyeleriniz varsa merakla bekliyorum.

Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: 16 Yaşında İki Sırtçantalı Gezginin Soruları?

Cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum sizi :smiley: ...
başlığı okuduğum anda ''eyvah'' dedim , acaba yine kimlerin ocağına ateş düştü !!!

Tşkler.

Aman Allah korusun.Daha interraille Avrupa turumuz var. :smiley: Oda seneye umarım.

Gönül isterki tüm dünyayı gezip dolaşın ...
otostop çekmek , çadırda kalmak , gecelere kadar gezmek , barlarda kafelerde takılmak :D bunlar bırak iki genç bayanı , bir çok delikanlının yapmaya cesaret edemediği şeyler :smiley: ...

ablam 26 yaşında , yanında ben veya annem olmadan bırak tatili , markete gidemez ;D , göndermem çünkü ...

xPixieSx' Alıntı:
-Birde dalış olsun,rafting yapmak olsun çok istiyoruz.Ama bize pahalıdır gibi geldi ne kadardır ücreti ?

özellikle dalışla ilgilenen biri olarak bu soruna cevap vermek istedim. sanırım daha önce dalış eğitimi hiç almadın. eğitim almadan yapabileceğin discovery olarak da tabir edilen tanıtım dalışları var. 1 saat kadar süren temel bir eğitimin ardından yapabiliyorsunuz, en fazla 5-6 mt derinliğe inilebiliyor ve yarım saat civarı sualtında kalınıyor diye biliyorum, fiyatları da 60-70 lira arası. bunun dışında dalış eğitimi almak isterseniz de teorik eğitimlerin fiyatları 350 lira civarından başlıyor ve zaten teorik eğitim sonrasında 4 deniz dalışı yapmanız gerekiyor bu durumda da fiyat toplamda 600 lirayı çok rahat buluyor.

tatilinizde şimdiden iyi eğlenceler :smiley:

bayan olduğunuz için bence kampingleri seçin güvenli olur ve ayrıca mutlaka kelebek vadisine gidin kelebek vadisinde kendi çadırınızı kursanızda oranın çadırını kullansanızda aynı ücreti ödüyorsunuz.

Önerileriniz için teşekkürler.Bu Kelebekler vadisine ulaşmak için ilk ölüdeniz e gidip oradan tekneyle geçiyoruz sanırım ? Tekne fiyatları ne durumda acaba ? Biri gidiş geliş 10 lira dedi.Ne derece doğrudur ? Birde bu 12 adayı gezmek için günlük tekne turları varmış bunun fiyatınıda yazarsanız sevinirim.

bana şaka gibi geldi allah yardım etsin.bence erken her acıdan..daha ne desem ki.temel ve muz hikayes,i artık akıl değil de yol da gösteremeyiz.bu yaştakiler her şeyin en alasını bilir de.gidin görün.Allah iyi insanlarle karşılaştırsın.

herşey tamam iyi güzel. Bu sene biz de eşimle muğlada kamp yapacağız yalnız sizin kadar cesaretli olamam ben :smiley: özellikle bu otostop olayı başınıza dert açabilir. dünya iki bayanın bu şekilde tatil yapacağı kadar temiz değil. Freegraf ın dediği gibi şaka gibi geliyor insana.

Kamp alanları dışında jandarma çadır kurmanıza izin vermeyebilir(miş). Zaten bunun iki bayan için uygun olmadığı konusuna değinmeme gerek yok sanırım. İki kişi gecelik 15-25 arası değişiyor sanırım kamp alanı fiyatları.

Otostoptan falan hep vazgeçtik.Doğru söylüyorsunuz başımıza dert almanın anlamı yok.Vadiye gidip kalırız 4 gün kadar sonra 3 günde diğer yerleri gezeriz.Sadeleştirdik biraz yaşımız ve kız oluşumuz nedeniyle.Öyle başka yerlerde elimizde çadır istediğimiz yere kamp kuralım gibi olaylardan da vazgeçtik.Umarım 2 gün sonra yola çıkıyoruz.

Birde fethiyeden bodruma nasıl gidebiliriz ? 240 km. civarı var.Oradan öğreniriz diyorduk ama yinede soralım işimizi garantiye alalım.Böyle halk otobüsü falan gitmez herhalde.Metro falanla mı gideriz ?

xPixieSx' Alıntı:
Birde fethiyeden bodruma nasıl gidebiliriz ? 240 km. civarı var.Oradan öğreniriz diyorduk ama yinede soralım işimizi garantiye alalım.Böyle halk otobüsü falan gitmez herhalde.Metro falanla mı gideriz ?

Uçakla da gidebilirsiniz :-\

xPixieSx' Alıntı:
Otostoptan falan hep vazgeçtik.Doğru söylüyorsunuz başımıza dert almanın anlamı yok.Vadiye gidip kalırız 4 gün kadar sonra 3 günde diğer yerleri gezeriz.Sadeleştirdik biraz yaşımız ve kız oluşumuz nedeniyle.Öyle başka yerlerde elimizde çadır istediğimiz yere kamp kuralım gibi olaylardan da vazgeçtik.Umarım 2 gün sonra yola çıkıyoruz.
Doğru karar vermişsiniz.. :smiley:
Keşke Gezenbilire daha önce üye olabilseydiniz.. böylece gezi güzergahında size daha geniş ve güncel destek verebilecek çok sayıda arkadaşınız olabilirdi.. yinede iyi bir başlangiç olmuş.
keyifli geziler ve paylaşımlar diliyorum.

fetihiyeden bodruma tek araçla gitmeniz zor olabilir ama fethiye den muğlaya geçin ordan bodruma rahat araç bulursunuz ayrıca kelebek vadisinde 4 gün çok fazla ayırmışsınız sıkılırsınız. ben 1 gün kalmıştım. size akyakayıda önerebilirim orman genel müdürlüğünün kampı var biz kaçak kalmıştık iki gün kimsede farketmedi ;D

xPixieSx' Alıntı:

Kesinlikle çok doğru karar vermişsiniz.Şimdi daha keyifli daha huzurlu bir tatil yapacağınıza emin olabilirsiniz.

Selamlar,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR