1994 Grand Cherokee Almayı Düşünüyorum Yakıt Hakkında Lütfen Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Başkan...21 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,865

Başkan...21

Yeni Üye
Yer
istanbul
selam arkadaşlar foruma yeni üye oldum. sizden bir konu hakkında yardım isteyecektim. bir tane 1994 grand cherokee 5.2 v8 buldum almayı düşünüyoruz ama beni en çok rahatsız eden sıralı lpg sistemde şehir içinde ne kadar yakacağı. forumda araştırdığım kadarıyla şehir içi km. de 30 ile 45 ykr arasında yaktığını söyleyen arkadaşlar olmuş. açıkçası bu değerler arasındaki fazlalık beni tatmin etmedi. ayrıca başka nelere dikkat etmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

Etiketler

Ynt: 1994 Grand Cherokee Almayı Düşünüyorum Yakıt Hakkında Lütfen Yardım

Aramıza hoşgeldiniz..Diğer arkadaşlarımızın sizi daha iyi tanıyabilmeleri için off-road bölümümde yer alan
''Tanışma Köşesi'' 'nde kendinizi tanıtabilirseniz memnun oluruz.
Selamlar... saygılar...
Link aşağıdadır :

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=9726.0

hoşbulduk uğur bey. vermiş olduğunuz linke tıklayıp tanıtım yaptım. acaba bana yardımcı olabilirmisiniz

Standart hali ile ZJ 5.2 16 lt/100 km (benzin) karışık sürüşte yakar sanırım. Off-roada hazırlanmış 3'' ile de 20lt/100 yi bulur.

çok teşekkür ederim size özel mesajda gönderdim. kusura bakmayın ama gerçekten acil yardıma ihtiyacım vardı. birde bişey daha sorucam başka nelere dikkat etmeliyim. birde almak istediğim araç sıralı sisteme sahip. yani tüp ne kadar olur ş.içi

Ben teşekkür ederim. Lpg ilede standart 35 ykr/ km yakar. Off-roada hazırlandığı zamanda 45 ykr yakması olasıdır.

satın almadan önce serviste expertiz yaptırmanız menfaatinize olur. Ücretini verirsiniz ama içiniz rahat eder.

peki anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bir servis varmı expertiz için.

bostancı sanayi sitesinde
jeep performans servis. recep usta. bu işte iyidir.

5,2 sahibi değilim ama iki çeker 1600 kg civarı 4.0 lt XJ şehir içinde 35-40 YKR yakıyorsa, sürekli dört çeker ve daha ağır olduğunu sandığım 5.2 litrelik ZJ 40-45 YKR falan yakar km.de...

ben zj 5.2 sahibiyim..benden önceki arkadaşım 30 ila 35 ykr.arası yaktığını tespit etmişti..lakin tam manasıyla aracı ben aldıktan sonra net olarak ölçmüş deyilim..fakat kullanıcıdan kullanıcıya çok fark ettiğini söyleyebilirim..beni bilenbilir ayağım biraz ağırdır ve bu yüzden sanıyorumki 50 ykr falan yakıyor benim araç..

Merhabalar,

Belki bir örnek olabilir sizin için, 96 model 5.2 lt aracım 45 litre lpg ile 140 mil (yaklaşık 220 km) gidiyor. Sonuçları litre ve km cinsinden verebilirsek, fiyatlar değişse dahi verilen bilgiler geçerli olacaktır.

Saygılarımla,

Deniz

Edit: Yukarıdaki değer şehiriçi kullanım değeridir. Şehirdışı ile şehiriçi kullanımda oldukça fazla fark olduğunu söylemeliyim.

94 zj 4.0 6 silindir 40litre lpg ile 270km sakin kullanımda şehiriçi yakıtı...

off-road ta 40 litre lpg ile 150-270km gidiyor...

verdiğiniz bilgiler için sağolun arkadaşlar. tabi faruk beyin dediği gibi kullanıcıdan kullanıcıya fark ediyordur. en iyisi fiyatta anlaştıktan sonra aracı alıp şehir içinde test etmek daha net bilgiler verecektir.

aracın yakıtını sürücü belirler bu cherokee lerde 80 km hızı geçmediginiz taktirde inanılmaz az yakar ama biraz bagırttırıp hız yaptınmı fena miktar yakıt yakar ben bu örnegi her yerde veririm bi abim vardı adam cherokee 5.2 v8 aracla sol seritte sahinden sellektör yedi içime oturdu gerisini siz düşünün ve yol verdi :D bu arac nie az yakmasın ama benim gibi ışıklarda 1. olma hastalıgın varsa cebine soracaksın ben kullandıgımda lpgde 480-680 ykrs yakıyordu bahsettigim cherokee katili abim kullandıgında ise 280-360 ykrs yakıyordu arac benzine gelince ben kullandıgımda 550-750 ykrs abim kullanınca 380-500 ykrs yakıyordu :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

SON KONULAR

Geri