2008 Model Peugeot Boxer 13 M3 Dreamliner Karavan Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zafer Aksu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 248
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,693

Etiketler
Zafer Bey, elinize sağlık emin adımlarla ilerliyorsunuz. Sepetin içini ve dışını ahşap ile kaplayacağınızı yazmışsınız. Muhtemelen ahşabın hava şartlarından etkilenmemesi için bir önlem düşünmüş olmalısınız. Ben size bezir yağını öneririm bazı yerlerde zeyrek yağı da derler. Özü keten tohumu yağıdır, kısmen doğal malzeme diyebiliriz, ahşaba çok iyi tutunur ve bence vernikten daha etkili ve uzun ömürlü olur. Yağdan önce pinotex te uygulayabilirsiniz böylelikle hem korur hem de ahşabın dokusunu belirgin hale getirir estetik bir görünüm sağlarsınız . Kolay gelsin ...

Selamlar,
işin sonunda güzel bir şey ortaya çıkacağı belli başarılar dilerim.
Benzer hayat hikayeleri görmek benim için çok güzel oldu. Bende bir sene önce İstanbul' dan İzmir'e kaçanlardanım 2 hafta öncede yine sizin gibi Gaziantep'e giderek 17 m3 Peugeout boxer sizin deyiminizle nam ı değer balina aldım. Antep de acil yapılması gerekenleri triger seti ve bir kaç ufak tefek işi hallettik den sonra İzmir'e yola çıktım. Araç bana kamyon kullanıyorum hissi verdi birde gece içinde yatıp ertesi sabah yola devam etmeden önce girdiğim benzincide gözümün tesbihlere takılması dedim ki tamam oldun sen bir günde kamyoncu.
Araç ufak tefek işleri boya ve cam açılması için şu anda sanayide.
Bende Bostanlı da oturuyorum hemen önümüzde Bostanlı pazarının arkasında müsait bir alan var karavanlarda arada oraya park eder bende burada çalışmayı düşünüyorum fikir alışverişi ve yardımlaşma dileği ile kolay gelsin.
bu da bizim mobidik
Ekli dosyayı görüntüle 515065

Aracınız hayırlı olsun... Bir konuda dikkatinizi çekmek isterim... Bostanlı pazarının arkasında, karavanların park yerinden bahsetmişsiniz... Bizler, İKKD (İzmir Kamp Karavan Derneği) üyesiyiz... Buradaki park yerinde, birçok arkadaşımızın karavanı soyuldu... Hırsızların, en büyük merakı, jel yaşam aküleri... İhtisasları bu olsa gerek... Ayrıca, pahalı cinsten elektronik aletlere de, meraklılar... Facebook sayfasında İKKD üye olup konuyla, veya başka sorunlarınızı paylaşabilirsiniz... İKKD 'ye resmi üye olursanız ciddi gezilerimiz oluyor... Yaklaşık, 200 üyeyiz, toplu gezilerde ort.50-60 karavan oluyoruz... Bostanlı'ya park konusunu mutlaka facebook'tan paylaşın... Facebook üye sayımız yanılmıyorsam 10bin civarında...Kolay gelsin...

Aracınız hayırlı olsun... Bir konuda dikkatinizi çekmek isterim... Bostanlı pazarının arkasında, karavanların park yerinden bahsetmişsiniz... Bizler, İKKD (İzmir Kamp Karavan Derneği) üyesiyiz... Buradaki park yerinde, birçok arkadaşımızın karavanı soyuldu... Hırsızların, en büyük merakı, jel yaşam aküleri... İhtisasları bu olsa gerek... Ayrıca, pahalı cinsten elektronik aletlere de, meraklılar... Facebook sayfasında İKKD üye olup konuyla, veya başka sorunlarınızı paylaşabilirsiniz... İKKD 'ye resmi üye olursanız ciddi gezilerimiz oluyor... Yaklaşık, 200 üyeyiz, toplu gezilerde ort.50-60 karavan oluyoruz... Bostanlı'ya park konusunu mutlaka facebook'tan paylaşın... Facebook üye sayımız yanılmıyorsam 10bin civarında...Kolay gelsin...
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için Facebook kullanmıyorum kullanmayacağım da ama Karavan bitince aracılığınızla tabii seve seve katılırım organizasyonlara

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zafer Bey, elinize sağlık emin adımlarla ilerliyorsunuz. Sepetin içini ve dışını ahşap ile kaplayacağınızı yazmışsınız. Muhtemelen ahşabın hava şartlarından etkilenmemesi için bir önlem düşünmüş olmalısınız. Ben size bezir yağını öneririm bazı yerlerde zeyrek yağı da derler. Özü keten tohumu yağıdır, kısmen doğal malzeme diyebiliriz, ahşaba çok iyi tutunur ve bence vernikten daha etkili ve uzun ömürlü olur. Yağdan önce pinotex te uygulayabilirsiniz böylelikle hem korur hem de ahşabın dokusunu belirgin hale getirir estetik bir görünüm sağlarsınız . Kolay gelsin ...
Selam çok teşekkür ederim evet pinotex artı vernik düşünmüştüm ama sizin öneriniz ile bu yağı deneyeceğim

Bir haftalık aranın ardından tekrar merhabalar efendim

Bu hafta ( Bu hafta derken zaten haftada 1 yada en fazla 2 gün çalışabiliyorum ) arka kapıyı artık bitirdim makyajına başlayacağım. Tavan sepetini geçen hafta yapmıştık bu hafta merdiveni bitirdik. Arka kapının alt bağaj kısmına sürgülü kilit yaptım araç par pozisyonunda ve hareket ederken içeriden sürgüyle kilitleyeceğim. Resmini çekmeyi unuttum yarın çekerim. 4 metrelik ikinci sınıf çam kurutulmuş lambri aldım. Şeffat ahşap koruyucu ve dış alanlar için kullanılan marin vervik aldım. İçerinin tavanı içinde su bazlı beyaz ahşap koruyucu ve su bazlı iç alan verniği aldım. Sepet için ( 334 X 150) kesimini yapıp önce ahşap koruyucu 2 saat bekleyip vernik attım. Sonra montajını yaptım cuk oturdu ben beğendim kendimi kaçak kat çıkmış gibi hissettim merdivenlerede yarın ahsap yapacağım basamakları. Şimdilik durum bu yarında tam gün çalışacağım
2469ee66da51728bc45a4d4010e1cb57
62440764497f2f458350d1e2ac325d8d
38d4ff2fb96b9930c5aff33ce1747b37
A70489ec9c3874444d5d20ee94cb6347
04a948fab8546f0bad46a52276350f8c
50a6d6fe2246611b203a09db7d194778

Merhaba,
Bugün Aracın temizlik boyasını yaptım merdivenleri boyadım merdivenleri ahşap kapladım ve tavan sepetini ahşap kapladım.
0e6110649b99c03de873ba5f2fbc63a8
C820512a5aed6ea7219096d77936992e
812b40036b6bf22d97ec910227222c1f
5dea328c5e2064dfaee05a88b26d96f3
A10ed53ce6a228b28e19e38f572ffebf
3fb25736ceb81932fee2433bea7c8a1d

Zafer bey kolay gelsin, örnek olacak çalışmalar yapıyorsunuz. Ben de yakında bir motokaravan yapım sürecine girmeyi planlıyorum. Bir karşıyakalı olarak kullandığınız mekanı merak ettim, bu sakin kapalı otopark neresidir acaba, bu tip islemler için bizim de kullanma şansımiz olur mu dersiniz..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri