2008 Model Peugeot Boxer 13 M3 Dreamliner Karavan Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zafer Aksu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 248
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,732
Zafer Bey,
Merdiven böyle yan tarafta sabit olarak projeye dahil edilebiliyor mu? Bilmediğim ve merdiveni genelde aracın arkasında gördüğüm için soruyorum.Tekrar kolay gelsin...

Etiketler
Zafer bey kolay gelsin, örnek olacak çalışmalar yapıyorsunuz. Ben de yakında bir motokaravan yapım sürecine girmeyi planlıyorum. Bir karşıyakalı olarak kullandığınız mekanı merak ettim, bu sakin kapalı otopark neresidir acaba, bu tip islemler için bizim de kullanma şansımiz olur mu dersiniz..
05325551895 her zaman arayabilirsiniz yüksekvadi evleri otoparkı burada oturuyorum istediğiniz zaman arayabilirsiniz

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zafer Bey,
Merdiven böyle yan tarafta sabit olarak projeye dahil edilebiliyor mu? Bilmediğim ve merdiveni genelde aracın arkasında gördüğüm için soruyorum.Tekrar kolay gelsin...
Merhaba konuyu açıklayayım,
Cuma günü İzmir TSE müdürüyle randevu alıp tanıştım sonrasında araçla ilgilenen müdür arkadaşta geldi. Karavan dönüşümü ile ilgili detay bilgiye sahip değiller işi mühendislik firmaları yönetiyor aslında. Sonrasında tesadüfen orda bir mühendislik firmasıyla tanıştım ruhsata baktı benim aracım 2008 Peugeot Boxer bana söylediği biz PSA grubunda yetki onay belgesine sahibiz tavanda ki sepet ve arka kapıyı normalde TSE onaylamaz ama biz basit tadilat projesi ile konnuyu çözeriz koltuk eklemede yaparız aracın bizde yapı tip belgeleri var TSE ile işiniz yok bizde konu dediler bugün detaylı öğreneceğim ama takdir edersiniz ki ruhsat elime geçmeden emin olamam.

Merhaba herkese,
2007-2014 PSA grubu 15 ve 17 m3 araçların tamamında İzmir Nise Mühendislik tamir onarım proje koltuk ekleme ve dönüşüm yetkisi almış. Ondan sonra alan başka firmalarda olmuş ama ilk o almış. Yani 15 yada 17 m3 araçlarınız için artık TSE ye gitmenize gerek yok direk mühendislik firması proje çizin ruhsat alımı ve muayene olacak. Üstelik 1+1 2+1 3+1 koltuk düzenlemeside yapabilirsiniz. Şimdilik sadece bu koltuk sayıları için onayları var. Koltukları anlaşmalı bir firma yapıyor. Koltukları sıfır yada ikinci el alabilirsiniz. Uygun koltukları firma söylüyor zaten başka marka modellerde olabiliyor. Dönem mekanizmada yaptırabilirsiniz. Firma sadece işçilik alıyor koltukları siz alıyorsunuz. Nise mühendislik 2.000 lira alıyor proje için. Bu fiyata TSE VS dahil. Birde Karavan firmalarından onaylı malzeme için 5.000 10.0000 gibi bir fatura almaları gerekiyormuş orda çıkan KDV ücretide 2.000 e dahil. Bu konu yıllarca tartışıldı konuşuldu. Bence artık açıklığa kavuştu. Benim tek üzüntüm 13 m3 için yetki almamışlar hiç gelmediği için. Sadece benim için de bu yetki belgesi alamazlar çünkü pahalı ve süreçleri olan bir yetki belgesi. Firma bilgisini paylaşıyorum sizde araştırın ama adaşım Zafer abi her türlü bilgiyi zaten paylaşıyor bu işin duayeni ona danışıp iletlemenizde fayda var. Benim araç özel proje ile TSE ye gidecek mecbur onda onay belgesi olmadığı için. Öğrendikçe sizlerle detayları paylaşmaya devam edeceğim sevgiyle kalın.
Nise mühendislik Zafer abi 05553168050

Zafer Bey
Elinize emeğinize sağlık, ilk elden doğru bilgi paylaşımınız için teşekkürler,selamlar...

Ben Antalya da oturuyorum ve emekliyim. Henüz araç alma aşamasındayım..Bütçe malum...İlanlarda motor yapıldı vs.yazıyor ama hep bir korku var içimde. Anlamayınca tereddüt ediyorum.
Sizi izleyince cesaret geldi. Motor ve diğer türbo vb. maliyet tutan parçaları exper tetkiki yeterli oluyormu yoksa sonra uygulama esnasında büyük maliyetler çıkabiliyor mu? Mesela akü dediniz?
Teşekkürler...

Ben Antalya da oturuyorum ve emekliyim. Henüz araç alma aşamasındayım..Bütçe malum...İlanlarda motor yapıldı vs.yazıyor ama hep bir korku var içimde. Anlamayınca tereddüt ediyorum.
Sizi izleyince cesaret geldi. Motor ve diğer türbo vb. maliyet tutan parçaları exper tetkiki yeterli oluyormu yoksa sonra uygulama esnasında büyük maliyetler çıkabiliyor mu? Mesela akü dediniz?
Teşekkürler...
Merhaba korkacak birşey yok aracı alırken benim tek bir kriterim vardı oda motor. Ben yeni motor yapılmış bir araç aldım Ford yetkili serviste yapılmıştı hala garantisi devam ediyor diğer masraflar çok önemli değil her zaman arayabilirsiniz

Merhaba korkacak birşey yok aracı alırken benim tek bir kriterim vardı oda motor. Ben yeni motor yapılmış bir araç aldım Ford yetkili serviste yapılmıştı hala garantisi devam ediyor diğer masraflar çok önemli değil her zaman arayabilirsiniz

teşekkürler arayacağım.

Merhaba Teyp takıldı 800 lira verdim ama arkadaşım yaptı ayrıca 2 kolon için 120 lira verdim arkaya 12 volt ile çalışan 26 inc ekran ve 2 kolon daha takacağız iç işler bitince. //cloud.tapatalk.com/s/5dcae2da50281/VID-20191112-WA0014.mp4
4ae67fa31831b1dc310b11aa527289b9
3fe1efd5dbc25f3f1c7eebbf0672dc24
9c4e56b8621c69c1e7435b38d4890555
B0f9c8b9a288571d9e5eb74784676209

Zafer Bey, bir tane de bluetooth hoparlör almanızı öneririm. Araç dışında kullanım için çok iyi oluyor.

Merhaba dün teyibi takdırıp tam yola çıkarken lastik kesilmiş bir metal sürttü ve yardım lastiği neyse konumuz bu değil bugün 500 liraya sıfır ayarında ikili koltuk aldım birde ufaktan izolasyona başladım artık tavana sprey yapıştırıcı ile önce keçeyi sonra Abba köpüğü yapıştırdım. Sprey yapıştırıcı bitince de geniş çift taraflı bant ile yapıştırmaya devam ettim ikisinde güzel yapıştırdı hiç sarkma olmadı. Normalde içeri tavanı lambri yapacaktım ama vazgeçtim ve laminant yaptım bir arkadaşımda bolca vardı bana vermişti biraz daha saving yapmış oldum ilk sırayı bitirdim tam denk gelmedi bir sırayı kestim ortalarda sorun yok ama kenarlar uğraştırıyor. Neyseki köşeler kapanacak zaten çoğu dolap kalanlarda kaplama olacak. Resimler ektedir. Yarın toplantı için İstanbula gidicem lakin sonraki gün yarım gün çalışarak tavanı bitireceğim bu hafta sonu dinlenmece. Selamlar
B02a2e32029bb2f511f5999ebf3d823a
Db023a1d416fa96471c4fc981e1ae6b2
B1384b03aae2b486dcca07d6b68d79aa
Ee19775947bdc8edad4d2b7cd03d30a3
3046bacdbc471c8513292c2ab43a2ed6
907205cd7ec3cdd4bebcbff3a907bc3a

Merhaba herkese,
2007-2014 PSA grubu 15 ve 17 m3 araçların tamamında İzmir Nise Mühendislik tamir onarım proje koltuk ekleme ve dönüşüm yetkisi almış. Ondan sonra alan başka firmalarda olmuş ama ilk o almış. Yani 15 yada 17 m3 araçlarınız için artık TSE ye gitmenize gerek yok direk mühendislik firması proje çizin ruhsat alımı ve muayene olacak. Üstelik 1+1 2+1 3+1 koltuk düzenlemeside yapabilirsiniz. Şimdilik sadece bu koltuk sayıları için onayları var. Koltukları anlaşmalı bir firma yapıyor. Koltukları sıfır yada ikinci el alabilirsiniz. Uygun koltukları firma söylüyor zaten başka marka modellerde olabiliyor. Dönem mekanizmada yaptırabilirsiniz. Firma sadece işçilik alıyor koltukları siz alıyorsunuz. Nise mühendislik 2.000 lira alıyor proje için. Bu fiyata TSE VS dahil. Birde Karavan firmalarından onaylı malzeme için 5.000 10.0000 gibi bir fatura almaları gerekiyormuş orda çıkan KDV ücretide 2.000 e dahil. Bu konu yıllarca tartışıldı konuşuldu. Bence artık açıklığa kavuştu. Benim tek üzüntüm 13 m3 için yetki almamışlar hiç gelmediği için. Sadece benim için de bu yetki belgesi alamazlar çünkü pahalı ve süreçleri olan bir yetki belgesi. Firma bilgisini paylaşıyorum sizde araştırın ama adaşım Zafer abi her türlü bilgiyi zaten paylaşıyor bu işin duayeni ona danışıp iletlemenizde fayda var. Benim araç özel proje ile TSE ye gidecek mecbur onda onay belgesi olmadığı için. Öğrendikçe sizlerle detayları paylaşmaya devam edeceğim sevgiyle kalın.
Nise mühendislik Zafer abi 05553168050

Çok güzel haberler bunlar, kendi karavanini yapmak istiyenlerin önünü açacak gibi gözüküyor. Bilgilendirme için teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR