DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
Gezenbilir'den CNR BOAT SHOW ve CAMP&CARAVAN ISTANBUL 2020 FUARI'na Ücretsiz Davetiye
21 Şubat – 01 Mart Tarihleri Arasında Organize edilecek Kamp ve Karavan Fuarını Kaçırmayın!.

2012 Model Otomatik Vites Ssangyong Korando Şanzıman Sorunu

'KORANDO' forumunda zenselman tarafından 5 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu 836 kişi tarafından okunmuş, 6 cevap yazılmıştır

1. zenselman

zenselman Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhabalar,
    Gezenbilir üyelerinden Şanzıman sorunu yaşayan korando kullanıcıları var mı?
    2012 model otomatik vites Ssangyong Korando aracım var ve araç vites geçişlerinde (özellikle 3. vitese geçerken) tekleme oluyor. Servis şanzımanı indirdi ve bugün sorunun neden kaynaklandığını bildirecek. Olasılıkla şanzıman beyninin hasar görmüş olabileceği söylendi. Bunun için
    * Şanzıman beynini ya da diğer parçalarını tamir ettirebileceğim yerler neresi?
    * Çıkma şanzıman parçalarını nereden temin edebilirim.

2. enisankara

enisankara Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    1
    S
    Sorun nasıl çözüldü.?

3. enisankara

enisankara Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    1
    Merhaba,sorun nasıl çözüldü.

4. zenselman

zenselman Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhabalar. Sorun Kore'den getirtilen yeni şanzıman (19.500 tl) takılarak çözüldü. Servis sorunun şanzımanda olduğunu söyledi ve aşınmaları gösterdi, şanzımanı değiştirdikten sonra da sorun devam edince yeni şanzıman ile uyum yok denilerek şanzıman kontrol ünitesi de değişti. Aynı zamanda şanzıman kontrol ünitesi (indirimli 3.500 tl) de değişti.

5. enisankara

enisankara Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    1
    Merhaba; acaba tespittemi hata yaptılar,öncelikle şanzıman kontrol ünitesi değişse problem halledilirmiydi.Herhalde acemi usta:smiley:

6. zenselman

zenselman Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Sonrasında kendilerine ben de aynı soruyu sordum. Şanzımanı söküp aşınmaları ve şanzımandaki boşluğu göstermişlerdi. Şanzımanda da problem vardı belki ama, şanzıman değişmeden de problem çözülür müydü blilemiyorum. Aldığım ders: yetkili servis de olsa böyle büyük meblağlı işleri Ankara ve İstanbul gibi merkezi yerlerde yaptırmak.

7. savaskarauz

savaskarauz Kamp II

Alınan Beğeni:
    22
    23 bin lira gibi bir para harcamıssınız çok geçmiş olsun. çıkma düz vites şanzıman takıp arabayı satmayı düşündünüz mü bu süreçte?

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...