2021de Unutulmayanlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,198

highoutput

Zirve
Yer
izmir
2021 yılından aklımda kalan önemli olaylar , ya sizin ?

Ülkemizde günlerce süren orman yangınları , seller ve toprak kayması sebebiyle can kayıpları yaşanması.

Döviz kurlarında garip hareketler.

Enlasyonun tırmanışa geçmesi.

TL nin yüksek oranda değer kaybı.

Yeni faizsiz faiz sistemi.

Etiketler

Erdoğan, "Sadece son bir ayda üç yeni kuyuda petrol keşfettik. Diyarbakır'da bulunan Akoba-1 ve Yenişehir-1 kuyularıyla Kırklareli'ndeki Misinli-2 kuyularımızda günlük üretimimize 6 bin 800 varil ilave sağladık. Türkiye Petrollerinin 2021 yılı yurt içi günlük üretim ortalaması, son üç keşfimizle birlikte 61 bin varilin üzerine çıkmıştır." bilgisini verdi.

Böylece ;dünyada petrol üretimi yapıp kendi ihtiyacına yetemeyen ülkeler sınıfındaki yerimizi sağlamlaştırmış olduk

Bilmem aranızda "Korona" kelimesini duyan var mıydı ? :yum:
2020 ve 2021 in tartışmasız unutulmayanın, 2022 ye de damgasını vuracağına adım gibi eminim..

Üç sene arka arkaya birinci olanın rekorunu ancak 3. dünya savaşı kırar diyecektim ama onun sadece birkaç saat süreceği kesin..

Son düzenleme:

merhaba dostlar 2021 yılına 2020 yılından umudumuz azalmış girdik yıl içinde bu corona hastalığı azalacağına varyantları ile hep bizi tehdit etti yılın son çeyreğinde ise malumunuz ekonomik sıkıntılar hat safhada artık çok bunaldık ama şahsım olarak 2022 için çok umutlarım var İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİN HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLUR

bozulan ikili ilişkiler, zayıflayan aile bağaları, pahalılaşan günlük hayat,azalan hobiler ve harcamaları. akut umutsuzluk. artan umursamazlık ve saygısızlık. artan tek olumlu şey ekonomik farkındalıktır herhalde...

2019 dandikti 2020 berbattı, 2021 de epey performanslıydı bu açıdan. 2022 den umutluyuz...?!

........

2019 dandikti 2020 berbattı, 2021 de epey performanslıydı bu açıdan. 2022 den umutluyuz...?!
" Umut,fakirin ekmeğidir." veciz sözünün taşıdığı anlama karamsar hava katan başka veciz sözde derki; "Gelen,gideni aratırmış"
Bu veciz sözlere şu sözüyle karşılık veren "Aslında kötülüklerin en kötüsüdür umut, çünkü insanın çektiği eziyeti uzatır."
Nietzsche'yi de görmezden gelmemek gerekir.
Haklımı ?
Olabilirde.....
Koşullar oluşmuşsa olmayabilirde....

"Dünyadaki en önemli şeylerin çoğu, hiç umut gözükmediği halde denemeye devam eden insanlar tarafından gerçekleştirilmiştir." sözünü eden Dale Carnegie de hak vermek gerekir.

merhaba dostlar 2021 yılına 2020 yılından umudumuz azalmış girdik yıl içinde bu corona hastalığı azalacağına varyantları ile hep bizi tehdit etti yılın son çeyreğinde ise malumunuz ekonomik sıkıntılar hat safhada artık çok bunaldık ama şahsım olarak 2022 için çok umutlarım var İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİN HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLUR

" Umut,fakirin ekmeğidir." veciz sözünün taşıdığı anlama karamsar hava katan başka veciz sözde derki; "Gelen,gideni aratırmış"
Bu veciz sözlere şu sözüyle karşılık veren "Aslında kötülüklerin en kötüsüdür umut, çünkü insanın çektiği eziyeti uzatır."
Nietzsche'yi de görmezden gelmemek gerekir.
Haklımı ?
Olabilirde.....
Koşullar oluşmuşsa olmayabilirde....

"Dünyadaki en önemli şeylerin çoğu, hiç umut gözükmediği halde denemeye devam eden insanlar tarafından gerçekleştirilmiştir." sözünü eden Dale Carnegie de hak vermek gerekir.
şimdiden içimizi karartmayalım unutmamalı ve HER ŞEY GÜZEL OLACAK diye hele bir 2022 ye umutlanalım İyinin ve kötününde ötesinde olmak lazım

2019 ve 2020 hem iş hem sağlığım açısından çok kötüydü.2021 sonunda pes edip dükkanımı sattım.Elime geçen para ile altın aldım.Altının zirve yaptığı 20 aralıkta başka bir dükkan almak için bozdurdum.Dükkan alımında anlaşmazlık çıkınca mecburen dip fiyattan yine altına döndüm.Şu an yine altın uçtu gidiyor.Evren sanki iki yıldır verdiği ekonomik zararı bir ay içinde telafi etmeye çalıştı.Umarım 2022 de geri almaya çalışmaz :smiley:

"Aslında kötülüklerin en kötüsüdür umut, çünkü insanın çektiği eziyeti uzatır."
Nietzsche
Lisede bize Marx gibi Nietzche'yi de öğretmemeleri aslında boşuna değildi.
"Dünyadaki en önemli şeylerin çoğu, hiç umut gözükmediği halde denemeye devam eden insanlar tarafından gerçekleştirilmiştir." Dale Carnegie
Gerçi biz de kalkıp kendimizi "Reader's Digest"e vermedik. :yum:

Son düzenleme:

''Yarınlar düşlerinin güzelliğine inananlarındır.''
Epiktetos

Hayallerinizin gerçek olacağı , herşeyin daha güzel olacağı , takkiyesiz , yalansız , riyasız , ve olması gereken yarınların sizlerin ve değerli ailelerinizin umudu değil gerçeği olmasını dileriz , selamlar saygılar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR