3000 Tdi-200 Tdi Fabrika Çıkışı Özellikler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan limankalesi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,849

limankalesi

Kamp II
Arkadaşlar selamlar,
3000 tdi yada 200 tdi arayan bir defender sevdalısı olarak yardımınıza ihtiyacım var

1,sorum:
3000 tdi ve 200 tdi araçların fabrika çıkışı özellikleri nedir? 3000tdi yada 200 tdi motor sonradan koyulmuşmu yoksa orjinal fabrika çıkışımı nasıl anlarız ,,en belirgin üretim yılından mesela?
yani örneğin 1992 den sonra üretilmiş ve 3000 tdi sa orjinal fabrika çıkışı olması lazım ,,yada 1992-1999 arası üretimler 200tdi da olabilir 300 tdi da olabilir gibi,,4 teker disk fren se şu yıldır gibi gibi,, :smiley:

2.sorum:
İngiliz - otokar ayrımı nasıl olacak,,adam orjinal ingiliz diyor ama ön konsolde askeri araçlarda takılan silahlık vida izleri var?

3.sorum:
Son soruda bilindiği gibi alacağımız yüksek ihtimal kamu çıkması olacak,orjinal ingiliz tdi lar varmı bilmiyorum,,,telekom çıkması 3000 tdi askeri çıkması 3000 tdi şu özelliklere sahip olur gibi karasör motor aksesuar özelikleri nedir?

Etiketler

Ynt: 3000 Tdi-200 Tdi Fabrika Çıkışı Özellikler

şenol bey ilginize teşekkürler,,tecrübeli arkadaşlardan paylaşıım bekliyorum

Murat bey , konuyu çok iyi bilmemekle beraber , konunun uzmanı arkadaşlar yazana kadar bildiklerimi paylaşayım.
Hangi modelde hangi motor işi karışık biraz , çünki otokar ingilizle aynı anda aynı motoru kullanmadı , bir kaç sene eski motorda devam etti. Mesela Otokar TD5 motoru hiç kullanmadı , İngiliz 2007 de Pumaya geçmesine rağmen Otokar üretimi 2008 model td300 araçlar var ...
Benim bildiğim İngiliz imalatı defenderlerde 1994 yılından itibaren td300 kullanıldığı , td200 hiç ilgi alanımda olmadı.Bu konuda en garantilisi de 1996 ingiliz bunların arkaları da disk fren motor td300 .
TSK dan çıkma araçların 1987-1988 ve 1990 ları ingiliz , 90 veya 91 den itibaren Otokar .
Selamlar .

Teşekkür ederim Ahmet bey iyice kafam karıştı,,o zaman Şenol beyin verdiği land rover in sitesine şase no dan girdiğimiz zaman sadece ingiliz üretimlerimi çıkıyor ,,otokar üretimleri o sitede çıkmıyormu? doğrumu anladım

Orj. İngiliz olanlar ile Otokar üretimlerinin saç kalınlıklarında bir farklılık var mı? Bilgisi olanların paylaşımlarını bekliyoruz...

Belirli bir yıla kadar (tarihi tam olarak bilemiyorum) parçalar İngiltere'den gelip bmc fabrikasında toplandı. Daha sonrasında montaj Otokar fabrikasına taşındı. Uzun yılllar Bahçelievler'de ki fabrikada üretildi.
Orj. lerin tavanda boydan boya 3 sıra dış kuşağı vardır. Kaporta alaşımlı kompozit alüminyumdur. Montaj perçinleri sıradan perçin değildir.
Genelde askeriye çıkması araçlar oldukları için İç Parçalar (sigorta kutusu, trimler, anahtar düğme vs. ) muhtemelen orada değişmiştir. Yani o parçalardan orjinal olup olmadığı çok Anlaşılmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

en azından kaputu kaldırınca bu 200 tdi yada hayır bu 3000 tdı diyebeleceğimiz kadar belirgin fotoğraf varmı acaba,,,googledan resimlere bakınca bir sürü farklı 200 tdi fotosu çıkıyor ,,3000 tdi yı motor kapağından anlayabiliyorum ama 200 tdi yı tam kavramış değilim?

Buyrun 200tdi.

5ba8da614c2b317c6e02086a64015ca9.jpg

örnek bi aracın şase no su ile land roverin sitesine girdiğim zaman üretim yılı

A Model year: 1983, 1984 çıkıyor ancak aracın ruhsat 1988 model,,olabilirmi?

arkadaşlar ben manavgatta defender samurai usdasıyım 3000 motor 96 ve sonrasında var ofrottada o kadar başarılı bi motor degil çünkü turbo geç açıyor düzde güzel aracı kullanma amacına göre degişiyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.