5.2 Grand Cherokee Limited Ile Ilgili Yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Orhan2434 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,896

Orhan2434

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar. Forumunaza yeni uye oldum.
Ismim orhan
Istanbul sancaktepede ikamet ediyorum
Suan kullanicisi oldugum araclar
Dacia 1,5 stepway ve
Mercedes s500 w220 kasa kodlu aracim var.
Bu hafta kafaya koydum zevk icin kullanabilecegim bir jeep 5.2 almakti. Ama biraz arastirinca olumsuz yorumlar aldim. 2 senede bir sanzuman revizyonu yapildigini. Ve yazin surekli hararet yaptigini. Dolayisiyla motorun verimsiz ve elverissiz oldugu soylendi. Bende işi ustadlarina sormak adina foruma uye oldum. Ve varsa forumdaki satilik araclarida degerlendirebilirim. Simdiden yorumlariniz icin tesekkurler :smiley:

200000'den sonra her an, 300000 bile olabilir kullanıcı hatalarından veya teknik sorunlardan dolayı şanzıman sorun çıkarabilir doğru. zaten türbin diye adlandırdığımız parçanın ömrü o kadar.

ama gel gelelim evveliyatı tamamen bilinen, son sahibinde uzun zamandır bulunan, bakımları tam bir 5.2 baş ağrıtmaz.

493056085 bu ilandaki araci dusunuyorum. Digerlerine kiyasla bol aksesuarli. Ve fiyatida uygun. Ne dersiniz?

experini iyi yaptırın. bu kadar donanımlı bir araç bu kadar ucuza gitmez. en az 35 yazması lazımdı. bi sıkıntısı olabilir aracın.
Benimde ilgimi cekti.uzerinde zaten 15 binlik extra var. Ilginc. Yarin gidip bakacagim. Bir kac arac bulduk. Gerci fiyatlar normal ama malum ilan sitesinde uctu gittiler. 30-40 a satilan theolar 80-100 bin olmus.
Experede gerek yok kendim herseyinden anlarim. Inceleyince belli olur. Benim tek kaygim bu araclarin surekli sorun cikariyor denilmesinden yana. Hani suan 5.0 motor bir aracim var. Yakit vergi bakim giderleri cokta onemli degil ama aracin yatma zamani cok onemli. Aldik ikidebir sorun cikarip aylarca haftalarca sanayide parca ve usta beklersek o sknti. Sanzuman isi bayagi skntili diyorlar. Hararet durmadan yaptigi konusunda uzerine basa basa uyarildim. Benimde gozum korktu dogrusu.

Benimde ilgimi cekti.uzerinde zaten 15 binlik extra var. Ilginc. Yarin gidip bakacagim. Bir kac arac bulduk. Gerci fiyatlar normal ama malum ilan sitesinde uctu gittiler. 30-40 a satilan theolar 80-100 bin olmus.
Experede gerek yok kendim herseyinden anlarim. Inceleyince belli olur. Benim tek kaygim bu araclarin surekli sorun cikariyor denilmesinden yana. Hani suan 5.0 motor bir aracim var. Yakit vergi bakim giderleri cokta onemli degil ama aracin yatma zamani cok onemli. Aldik ikidebir sorun cikarip aylarca haftalarca sanayide parca ve usta beklersek o sknti. Sanzuman isi bayagi skntili diyorlar. Hararet durmadan yaptigi konusunda uzerine basa basa uyarildim. Benimde gozum korktu dogrusu.
doğrudur sıkınmtıları var zj'lerin. ama herşey bakımda bitiyor. bakımları düzenli yapılan araçlar 300 binde bile osla çatır çatır çalılşıyor.

mesela hararet dedin. evet zj'ler hararet yapar. ama niye? radyatörde kaçak mı oldu, gidip yenisini alcan. gidipte benim gibi şişletmicen.

şansızmana gelince. üzerindeki donanıma bakılırsa araç off road aracı. (kimi çakallar var, bu donanıma rağmen "araziye girmemiştir" yazıyorlar. cin olmadan adam çarpmaya kalkıyorlar. ulan araziye girmeyecek ne adam ne diye 20k para harcayıp donanım yaptırsın). velhsaıl şunu dicektim, 20-25 yaşında sürekli arazi görmüş bir aracın şanzımanı elbet sorun çıkaracaktır. iyi bi ustaya gösterip baktırmak lazım.

Cok tesskkur ederim verdiginiz bilgiler icin. Gecen bir kac arac baktim ama pek hosuma gitmediler. Masraflari coktu.yarin bu araca ve birde bunun biraz daha donanimsiz olani var. Stock arac diyebiliriz. On tampon falan yok.kaportasi falan daha iyi gozukuyor. Bunun bir sorunu yoksa bunu degerlendirecegim. Bu icime sinmezse donanimsiz olanlara bakacagim.
Durumun gidisatina gore yine burada sizinle paylasacagim neticeyi :smiley:

Üzerinde onca off road donanımı ile araziye çıkmamıştır yazan yeni yapıldı sadece 1 haftalık aksesuar diyenlerden uzak durmak gerek onun dışında soğuk iklim aracı gibi bu araçlar ama ben antalyada 45 derece sıcakta dahi sorun yaşamadım motor zaten 100-110 derecede çalışıyor zorlarsan onun dışında şanzıman önemli 5 kaat gider sorunluysa
tavsiyem stock olmalı motor şanzıman ve ön düzenle beraber ön takım düzgünse alınır

Üzerinde onca off road donanımı ile araziye çıkmamıştır yazan yeni yapıldı sadece 1 haftalık aksesuar diyenlerden uzak durmak gerek onun dışında soğuk iklim aracı gibi bu araçlar ama ben antalyada 45 derece sıcakta dahi sorun yaşamadım motor zaten 100-110 derecede çalışıyor zorlarsan onun dışında şanzıman önemli 5 kaat gider sorunluysa
tavsiyem stock olmalı motor şanzıman ve ön düzenle beraber ön takım düzgünse alınır
Aynen bende oyle dusunuyorumm. Alip offroad yapmayacagim. Sadece şilede bahceme gidip gelirim.binek taksiylede gidebiliyorum ama jeeple baska olur tabi.gecen baktigim araclar bitikti ama o sesleri yinede insanin hosuna gidiyor. Bugun allah izin verirse iki araca daga bakacagim.bakalim nasip kismet. Sizlerinde goruslerini ve tavsiyelerini goz onunde bulunduracagim.

Experede gerek yok kendim herseyinden anlarim. Inceleyince belli olur.
merhaba,

öncelikle 20 yaşını geçmiş bir araç bakımlı değilse tabi ki sorun çıkartır ki bakımlı olanın bile sorun çıkarma ihtimali var..
Şanzuman konusuna bir şey diyemem ama kötü kullanım ve bakımsızlık sonucu ülkemizde erken sürede ömrünün dolduğunu düşünüyorum.

hararet konusunda ise bakımları yapılmamış hala 20 yıllık radyatör ile şişleme, delik kapatıcı vs ürünler kullanıp yürütülen araçlar tabi ki hararet yapar. bana göre bu araçların en önemli bakımlarından biri soğutma sistemi ve bu sistemde bütün parçaların daha önce hararet görmeden değişmiş olması gerekiyor.

son olarak yukarı da yazmışsınız anlarım diye de eğer aklınıza yatan bir araç var ise bu Jeep lerden anlayan en az bir servise göstermeden kesinlikle almayın..

merhaba,

öncelikle 20 yaşını geçmiş bir araç bakımlı değilse tabi ki sorun çıkartır ki bakımlı olanın bile sorun çıkarma ihtimali var..
Şanzuman konusuna bir şey diyemem ama kötü kullanım ve bakımsızlık sonucu ülkemizde erken sürede ömrünün dolduğunu düşünüyorum.

hararet konusunda ise bakımları yapılmamış hala 20 yıllık radyatör ile şişleme, delik kapatıcı vs ürünler kullanıp yürütülen araçlar tabi ki hararet yapar. bana göre bu araçların en önemli bakımlarından biri soğutma sistemi ve bu sistemde bütün parçaların daha önce hararet görmeden değişmiş olması gerekiyor.

son olarak yukarı da yazmışsınız anlarım diye de eğer aklınıza yatan bir araç var ise bu Jeep lerden anlayan en az bir servise göstermeden kesinlikle almayın..
Evet bende aynen boyle yapicm. Ilk once kendim inceleyip duruma gore degerlendirecegim. Aklima yatan araci bir ustaya gosterecegim.bugun sultanbeylindeki stoc araca baktimda durumu cok kotuydu. Motor sanzuman yag icinde. Hortumlar falan perisan durumda. Bakimsiz oldugu her halinden belli. Sahibi cok ciddi rakamlarda indirim yapti ama yinede almayacagm

Bugun bakmaya gittigim aracta bayagi kotuydu. Motor acayip ufluyordu. Ve durdugu yeri aninda yaga boluyordu. Bayagi fazla kacagi vardi. Ön defransiyeldende ugultu geliyordu. ama bosluk yoktu. Teste ciktigimda arac 3 vitese gecmiyordu. Bayagi masrafi vardi. Hic ustaya bile baktirma geregi duymadim. Galiba grand cheroke hayalinden vazgececegim. Bir arkadasim israrla pejero oneriyor.

hocam 30 alti araclar baya masrafli 35 -40 araligina cikarsaniz temiz zj bulabilirsiniz ben mayista aldim aracimi ve cok arac baktim antalya ankara istanbul araclarin cogu bitikti

30 bin uzeri butcemi zorlar biraz. 30 bin araca. Ve 5 binde aracin masraflarina ayirdim. Olasi bir ariza veya noksanliklari icin. Bakalim suan beklemeye aldim. Guncel ilanlari takip ediyorum.
Birde isin tuhaf yani bu araclarin saticilari biran once arac gitsin derdinde nedense. :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR