5 - 6 - 7 Eylül Burdur Salda Gölü Kampa Kim Var?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan denyal22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,538

denyal22

artvin kafkasör yaylası gölem kulesi
Yer
afyon
merhabalar aradaslar 5 eylul denizli -pamukla aprosias antikkenti ve akabinde burdurun dunyaca unlü salda gölüne 1 yada 2 gecelik minik bir gezi ve cadırımla camp yapıcam ılgıenen arkadasların mesaflarını beklerım. bu arda siteye yen uye oldum. bilgisi olup paylasmak ıseyenarkadaslar varsa sevinirim.

Etiketler
burak merhaba,
ben denizli'de yaşıyorum. denizli bisiklet platformu üyesiyim.
iki hafta önce bisikletle afrodisyas turu yaptık. bir gece kamplı.
salda gölüne ise haziran ortasında ve ağustos başında iki kez kamplı tur düzenledik.
pamukkale zaten her yönüyle çok iyi bildiğimiz bir yer. bu bölgeler hakkında merak
edip sormak istediğin herşeyi seve seve cevaplayabilirim. ayrıca denizli'ye geldiğinde
ararsan sevinirim. zamanımı ayarlayabilirsem, bu kamplardan katılabildiklerime katılabilirim.
iletişim bilgilerim profilimde var. ararsan görüşürüz. iyigünler.

oncelikle mesajınız için teşekur ederim ben denizliye perşembe gunuyada cuma sabahından gelicem biraz şehir turu laokedia antkkenti ordan pamukkale antikkent ve belkide şu meşur kaplıcada biraz zaman geçirecem merak ettim iki şey var yardımcı olrsanız denizli ve çevresinde gezilebilecek görülecek tarihi ve dogal guzellıkler hakkında bılgı yada ling ler veriiseniz sevinirim. aprodisias' ada gidicem fakat honozdagını duydum oraraya ulasım nasıl olur orada kamp alanları varmı kamp yapılacak yerler varmı belkı bırgınde orda konaklaya bılrım ordanda saldaya gıdicem. ben sizinle tanısmak fikiralmak belliyerlere gitmekten buyuk keyıf alırım fakat. szin linkinize siteye henuz 20 mesaj atmadıgım ıcın gıremıyorum. benim msn ve mail adresim tigin23@hot burdan haberlesirsek iletisim olanaklarını konusuruz sımdıden tesekkurler mesajınızı beklıcem.

Ynt: 5 - 6 - 7 Eylül Burdur Salda Gölü Kampa Kim Var?

salda gölünde kamp alanı için bilgi/irtibat telefonu verebilecek olan var mı?

fidodido' Alıntı:
salda gölünde kamp alani mi varmış :smiley:

Pek tabiki mükemmel kamp alanları mevcut. Doğa ile iç içe olabileceğiniz temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler. www.saldagolu.com bu siteden daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz...

Peki salda gölünü görmesek, çok şey kaybetmiş olurmuyuz? Ben Eskişehir-antalya-olimpos-saklıeknt-fethiye-dalyan-salda-denizli-pamukkale-eskişehir güzergahında gezi planlıyorum.salda gölü yolu biraz uzatıyor fakat değeceğini ve iyi bir dinlenme imkanı olacağını düşünerek, umutlanıyorum.yorumlarınızı bekliyorum

higokcan' Alıntı:
Peki salda gölünü görmesek, çok şey kaybetmiş olurmuyuz? Ben Eskişehir-antalya-olimpos-saklıeknt-fethiye-dalyan-salda-denizli-pamukkale-eskişehir güzergahında gezi planlıyorum.salda gölü yolu biraz uzatıyor fakat değeceğini ve iyi bir dinlenme imkanı olacağını düşünerek, umutlanıyorum.yorumlarınızı bekliyorum

Merhabalar öncelikle. SaldaGolu.Com sitesi ile ilgileniyorum. Her ne kadar fazla bilinmese de bozulmamış, bakir güzelliğe sahip harika bir yer bence. Belirtiğim siteden görselleri inceleyip kendiniz karar verin. Bozulmamış benzersiz bir mavisi var. Daha detaylı bilgi almak isterseniz sorularınızı cevaplamaya hazırım.

Ayrıca belirttiğiniz güzergahın tam tersinden başlarsanız daha iyi gibime geliyor...

Tebrik ediyorum sizi.sanıyorum ki göl çevresinde bir milli park var ve çadır kampına müsait durumda değil mi? Gölün çevresinde güvenlik durumu ne seviyede?

Güzergaha tersten başlamak mantıklı olabilir, rakımdan dolayı mı böyle düşündünüz? Bir hayli ilgili çekti bu düşünce :smiley:

Salda Gölü I.Derece sit alanı. Göl çevresinde kamp için uygun yerler var. Güvenlik sorunu yaşamazsınız. Çeşitli çevrelerden bir çok insan buraya gelip kamp kuruyor zaten. Cüz'i miktarlarda ücretler ödüyorsunuz. Yalnız çadırınız kendinize ait olmalı.

Gölün çevresinde adını aldığı Salda Kasabası ve bir kaç köy daha bulunmakta. Daha çok Denizli yolu üzerindeki kısımlarda çadır kuruluyor. Göl girilebilir durum muhteşem kumsalları var.

Tersten başlamanız daha mantıklı geliyor. Bence tekrardan bir düşünün !

çocukluğumdan beri her sene birkaç defa gittiğim yer. turizm adı altında betonlaşmanın olmadığı doğanın bozulmadığı yada az bozulduğu ender yerlerden biri doğayla iç içe olmana rağmen her türlü ihtiyacını rahatlıkla karşılayabileceğin imkanlarıda var, ilçeye 6-7 km uzaklıkta bulabilirseniz ilçeden el yapımı şarap almaya çalışın üretenler var. kamp yapacaksanız yanınıza 1 litre kadar mazot alın derim binde bir ihtimal ama akrep var oralarda çadırınızın etrafına dökün gelmezmiş(ben saldada hiç akrep sokma vakası duymadım ama çiftçileri sokan duydum). acayip bir sinek var orda vampirmidir nedir arı kadar iri ısırdığı zaman arı sokmuş gibi acıtıyor soktuğu yerde bir hafta kaşınıyor, sinek için sprey gibi birşey alın belki faydası olur. göl adı üstünde türkiyenin en derin göllerinden hemen derinleşiyor yüzerken dikkat tatlı su çok kaldırmıyor. kamp için en ideal yer belediye kampı değil orman kampıdır, belediye kampı pilaj üstünde kurulu dümdüz bir yer güneşin altı, biraz daha ileride orman kampı var kamp yeri çam ağaçlarının altı elektrik, tuvalet, market, lokanta mevcut, pilajıda diğerinden daha iyi, hamak götürebilirseniz götürün orman kampına iş görür. saldanın güneşi başka güneşlere benzemez havada nem olmadığından denizde 3 günde yandığını saldada 1 günde yanarsın güneş kremi şapka vs. bulundurun cascavlak çıkarsınız yoksa. eylül ayında kampta geceleri üşüyebilirsiniz. vakit bulabilirsem kamp için o da olmazsa günübirlik ileriki günlerde bende gitmeyi planlıyorum. benim bildiğim en güzel gölde kamp yeri salda.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR