6 Kisilik Motokaravan Mumkunu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ucanhollandalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,574

ucanhollandalı

Ana Kamp
Slm arkadaslar buradaki sizlergibi hayalin pesinden kosan biri olarak sizlerden yardim istiyorum. Biz 6 kisilik ayleyiz ve kendi motokaravanimizi yapmak istiyoruz.
Size sorum 6 kisilik motokaravan ruhsati almam mumkunmu? Simden cok tesekurler.

Son düzenleme:

Etiketler
Yada bu sekilde

5162F080 E78C 44E3 B20C 40A1C519C32E

Arkadaslar yeni haber aldim Maprom muhendislikden. Asagidaki araclara:
ford transitler var hyundaı h100 strarex h1 TQ lar vw transporter ve mercedes vitoların 5+1 mumkunmus.

Benim istegim Fiat ducato 17m3 olan aracti. malesef ona 1+5 tip onayi yapmiyorlarmis.

Arkadaslar fiat ducato 1+5 tip onay belgesi alabilcek muhendislik bilen var isr lutfen yardimci olsun.

neden ducato?cift yatak enlemesine yapila biliyor arac ic genisligi 185.

merhabalar,
Iveco daily icin 5+1 imkani bulunuyor mu ? Bende iveco donusturmeyi planliyorim. Benim boy uzun oldugundan boylamasina zorunlu yatak. En uzun arac Iveco. Malesef alternatif bulamadim.

Iveco tadilat belgesi olan muhendislik firmasi bilen var mi acaba ? Simdiden gorus almak isterim.
Sevgiler

Son düzenleme:

Sanırım İzmirde bir firma yapıyormuş.Fitede bir yerlerde okumuştum.Ben Ducato fikrini sanırım değiştireceğim bu yüzden.

İzmir'deki firma (Dolphin) 3+1 kişilik karavan yapıyor.

Aracınıza 5+1 karavan ruhsatı alabilmeniz için 6 kişilik yatak da yapmanız gerekli. City van araçlarda koltuklardan geride kalan alanda 6 tane yatak yapmanız pek mümkün değil maalesef.

İzmir'deki firma (Dolphin) 3+1 kişilik karavan yapıyor.

Aracınıza 5+1 karavan ruhsatı alabilmeniz için 6 kişilik yatak da yapmanız gerekli. City van araçlarda koltuklardan geride kalan alanda 6 tane yatak yapmanız pek mümkün değil maalesef.
Merbaha Hocam, bildigim kadari ile yolcu sayisi trafikde tasiyabildigi yolcu sayisini bagliyor. Her bir yolcu icin bir yatak sunulmasi gerekir gibi bir ibare su ana kadar hic bir yonetmelik icinde gormedim. Eger mumkunse bilginin referansinida paylasabilir misiniz ? Benim planlarimi ciddi etkilecek bir konu malesef :(

Arkadaslar 7 kisilik yatak olacak yapmak istedigim aracta. Arka bolumde sabit 2 kisilik yatak birde onun uzerinde asagiya inen 2 kisilik yatak. sofur, yolcu ve arkadaki iki kisilik koltu tavandan inen 2 kisilik koltu son olarak onu altindaki koltu bolmesinde 1 kisilik yatak. Arastimami yatim bence cok guzel olacak.

Merbaha Hocam, bildigim kadari ile yolcu sayisi trafikde tasiyabildigi yolcu sayisini bagliyor. Her bir yolcu icin bir yatak sunulmasi gerekir gibi bir ibare su ana kadar hic bir yonetmelik icinde gormedim. Eger mumkunse bilginin referansinida paylasabilir misiniz ? Benim planlarimi ciddi etkilecek bir konu malesef :(

Karayolları Trafik Yönetmeliğinde kamp taşıtı tanımı:
“19) Kamp Taşıtı: Yük taşımasında kullanılmayan; iç dizaynı tatil yapmaya uygun teçhizatlarla donatılmış, hizmet edebileceği kadar yolcu taşıyabilen SA kodlu motorlu araçtır.”

Aynı yönetmelikte motorlu karavan tanımı:
“5.1) Motorlu Karavan: En az aşağıdaki ekipmanları kapsayan, yatacak yeri olan özel maksatlı M sınıfı SA kodlu motorlu araçtır.
(i) Koltuklar ve masa,
(ii) Koltuklardan dönüştürülebilecek uyku yatağı,
(iii) Yemek pişirme imkânları,
(iv) Depolama/Saklama imkânları.

Bu ekipmanlar oturma bölümüne sabit olarak monte edilir; ancak masa kolayca çıkarılabilecek şekilde tasarlanabilir.

Burada bir kavram karışıklığı olsa gerek. Bildiğimiz gibi farklı motorkaravanlar var. Kamper, alkoven gibi. Ama bunların hepsini kamp taşıtı olarak tanımlayabiliriz.

Benim karavanda (Almanya'da)dört kişilik koltuk ve iki kişilik yatak var. Çocuklar bizimle geldiklerinde çadırda gecelerlerdi.
Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR