750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,989
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Saly ya da Uncle mı diye seçim yapmak gerekseydi hangisini seçerdiniz ?

Kesinlikle saly, fiyati, ic hacim genisligi,standardinda olan disa acilir camlari ve urununun her zaman arkasinda olmasindan dolayi ben saly de karar kildim..kismetse 1 hafta sonra teslim alicam.

Etiketler
----------------------------------

Şu meşhur O1belgesini bir görsek.... !!
İki senedir bu yavan iddia ortalarda dolanıp durdu.
Sonuç, fasa-fiso ..

Kasaba karavanlarının O belgesi alması çok zor.
Bu belgeyi almak için ciddi bir işyeri ve konusunda yeterli, sertifikalı
ustalardan oluşan bir ciddi kadro lazım.
işyeri,ustalar ve üretilen karavan ciddi test ve incelemelerden geçiyor.
Tek kişilik şovla bu iş olmaz.

Orhan ustanın marangozluğu/mobilyacılığı güzel ama,
O belgesi yok maalesef.
En son dakikalık durumdan haberim yok,
ama uğraşır, ciddi bir kadro kurar ve inşallah alır.
Mobilya olarak güzel bir imalat.

Hocam iddia ettiginiz durum gercek degil may karavanin O1 belgesi mevcuttur... Bizzat manisada orhan beyle gorustum hatta karavani alma asamasina gelmistik..Esimin vazgecmesi sebebiyle istanbula daha yakin olan saly de karar kildik..Orhan bey bircok karavan firmasina kafa tutabilecek iscilikle karavanlarini uretiyor..buna bizzat sahidim

Şofben için 4.500 TL yazmışlar. Müşterisini bu kadar ürküten bir sektörün işi çok zor kardeşim :(

Screenshot 20190903 182936

Hocam iddia ettiginiz durum gercek degil may karavanin O1 belgesi mevcuttur... Bizzat manisada orhan beyle gorustum hatta karavani alma asamasina gelmistik..Esimin vazgecmesi sebebiyle istanbula daha yakin olan saly de karar kildik..Orhan bey bircok karavan firmasina kafa tutabilecek iscilikle karavanlarini uretiyor..buna bizzat sahidim
May 3600 için sen son kaç tl fiyat aldınız ?

----------------------------------------------

Hayret....
Olmayan, ama olduğu idda edilen bir belge bu herhalde..
Geçenlerde,
Nazmi ustayı /NK aramıştım..
O da, O1 belgemiz var abi, demişti.
Şunun bir çıktısını gönder, dediğimde,
tamam abi, dedi,üzerinden günler-aylar geçti..
Sonuç yok..

Manisa kasabalarında, zannederim hayalet O1 belgeler dolaşıyor..
Siz de, lütfen gördüğünüz ( ! ) belgeyi buraya bir iletseniz...
İşin doğrusunu bir öğrensek !

"Dedi, düdü" ile " mış la muş la " gerçeğe ulaşmak mümkün değil,
belge varsa, vardır ve bu tip bir platforma gönderilir,
" Belgem bu" denir, millet de gerçeği öğrenir.
Konu kapanır.

Son düzenleme:

@velarenka

Öncelikle Carabinata karavanınızı güle güle kullanın. Amacım hevesinizi kırmak değil. Ama gerçekleri de kendimize göre yorumlayıp, burada karavan düşünen arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim.
Söylediklerinizden fiyatı evet düşüktür, evet camları plexi dışa açılırdır. Sahip olmadığım için ürünün arkadasında duran bir markamı bilmiyorum. Ama yıllara sair bir marka olduğundan arkasında duran diye düşünüyorum.
Ama geniş bir karavan değildir. Özellikle banyo/Wc bölümü. Kesinlikle iddia ediyorum 80 kg dan yüksek kişiler banyo yaparken portatif tuvaleti dışarı çıkarır. Başka türlü ben sığamadım. Gardrop/Kıyafet dolabı/çekmecesi anlamında hiçbir şey yok. Ranzanın karşısına buzdolabı konmuş, oda 50 lt ve başka alternatif yok. 3.25 metre boyu zaten bu alan darlığını açıklıyor.

Tamam dediğiniz gibi ucuzdur, camları plexidir. Ama iç hacmi geniş derseniz, yapmayın etmeyin derim.

Bu arada MAY Karavanın O1 belgesi olmadığını ben iddaa ediyorum. Ya da O1 belgesi isteyenlere farklı karavan yapıyor, bilmiyorum. Çünkü teslim ettiği karavanlarda dediğim gibi yan reflektörler yok, plakalık yok ve plakalık ışığı yok. (Carabinata'nın O1 belgesi resmi olarak varmış, listeye ekleyeceğim.)

@KrmHarita

Evet, Ortiz ağır basıyordu. Ama son yaptığını okudunuz mu bilmiyorum... 3.90 modelin 2 kişiliğini getirmişler. Ön cam eklemişler ve karavan 750 kg üstü olmuş. Yani 4 kişiliği O1 belgeli, 2 kişiliği 750 kg üstü satıyorlar :smiley: Bu durum pazarlama stratejisi olarak açıklasalar da ben farklı yorumladım. O yüzden bir anda arkaya atıverdim. Benim için güven önemlidir. Hatta ilk sıradadır. Hele milyarlar verip, uzun yıllar kullanacağım birşey alacaksam...

------------------------------------------------------------------------

Birde konu dışı olarak dün bir karavancı abimizin karavanına ziyarete gittim. Kendisi foruma girmiyor, yaşça da büyük. Bana karavanda her türlü cihazın 12 V olması ile ilgili deneyimlerini anlattı. Ve buzdolabı ile ilgili bir bilgi verdi. 220 V dolapların çalışma sesi ile 12 V'un sesi takdir edersiniz farklı. 4 metreden küçük 750 kg altı karavanlarda mutfak yatak bölümüne daha yakın olduğundan 220 V dolabın akşam çalışma sesinden rahat uyumanın çok zor olacağını söylüyor. Bu yüzden özellikle dolapta 12 V seçmemi öneriyor.

Hiç bu konuda düşünmemiştim. 4 metre altı (Yatak bölümü mutfağa yakın) 220 V buzdolabı kullanan karavan sahibi arkadaşlar bu yoruma katılır mı acaba?

Hayret....
Geçenlerde,
Sonuç yok..

Konu kapanır.

Diğer konuda sormuştum burada da sorayım.
Yaptırmış olduğunuz 4,80mt 680kg ağırlığındaki karavana O1 belgesi çıkartabilmiş miydiniz?

Diğer konuda sormuştum burada da sorayım.
Yaptırmış olduğunuz 4,80mt 680kg ağırlığındaki karavana O1 belgesi çıkartabilmiş miydiniz?
Hatırladığım kadarıyla o karavan 1 ton olmuştu, o yüzden O1değil,O2 çıkarılabilir
yani o büyüklükte 4.80 bir karavanın 750 kg altı olması mümkün değil demiştik o zamanda
Nitekim olmadı

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayret....
Geçenlerde,
Sonuç yok..

Konu kapanır.

Hassasiyetinizi anliyorum fakat ben de 40bin lira para verip dedi düdülerle iş yapacak biri değilim..Nk karavanin kullandigi malzeme mdf 750 kg altini tutturabildiginden bile emin degilim..manisaya gittigimde ugramadim bile..May karavan komple kavak kontra kullaniyor..bende onyargiliydim.. kullandigi malzeme iscilik nk ile kiyaslanamaz bile..May karavan alan kullanan diger kisilere de ulastim..O1 belgesini sordugumda var dediler..kaldi ki O1 belgesi isterseniz may karavandan fiyati 37 bin oluyor..Orhan beyin telefonunu vereyim bi konusun isterseniz

@velarenka

Öncelikle Carabinata karavanınızı güle güle kullanın. Amacım hevesinizi kırmak değil. Ama gerçekleri de kendimize göre yorumlayıp, burada karavan düşünen arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim.
Söylediklerinizden fiyatı evet düşüktür, evet camları plexi dışa açılırdır. Sahip olmadığım için ürünün arkadasında duran bir markamı bilmiyorum. Ama yıllara sair bir marka olduğundan arkasında duran diye düşünüyorum.
Ama geniş bir karavan değildir. Özellikle banyo/Wc bölümü. Kesinlikle iddia ediyorum 80 kg dan yüksek kişiler banyo yaparken portatif tuvaleti dışarı çıkarır. Başka türlü ben sığamadım. Gardrop/Kıyafet dolabı/çekmecesi anlamında hiçbir şey yok. Ranzanın karşısına buzdolabı konmuş, oda 50 lt ve başka alternatif yok. 3.25 metre boyu zaten bu alan darlığını açıklıyor.

Tamam dediğiniz gibi ucuzdur, camları plexidir. Ama iç hacmi geniş derseniz, yapmayın etmeyin derim.

Bu arada MAY Karavanın O1 belgesi olmadığını ben iddaa ediyorum. Ya da O1 belgesi isteyenlere farklı karavan yapıyor, bilmiyorum. Çünkü teslim ettiği karavanlarda dediğim gibi yan reflektörler yok, plakalık yok ve plakalık ışığı yok. (Carabinata'nın O1 belgesi resmi olarak varmış, listeye ekleyeceğim.)

@KrmHarita

Evet, Ortiz ağır basıyordu. Ama son yaptığını okudunuz mu bilmiyorum... 3.90 modelin 2 kişiliğini getirmişler. Ön cam eklemişler ve karavan 750 kg üstü olmuş. Yani 4 kişiliği O1 belgeli, 2 kişiliği 750 kg üstü satıyorlar :smiley: Bu durum pazarlama stratejisi olarak açıklasalar da ben farklı yorumladım. O yüzden bir anda arkaya atıverdim. Benim için güven önemlidir. Hatta ilk sıradadır. Hele milyarlar verip, uzun yıllar kullanacağım birşey alacaksam...

------------------------------------------------------------------------

Birde konu dışı olarak dün bir karavancı abimizin karavanına ziyarete gittim. Kendisi foruma girmiyor, yaşça da büyük. Bana karavanda her türlü cihazın 12 V olması ile ilgili deneyimlerini anlattı. Ve buzdolabı ile ilgili bir bilgi verdi. 220 V dolapların çalışma sesi ile 12 V'un sesi takdir edersiniz farklı. 4 metreden küçük 750 kg altı karavanlarda mutfak yatak bölümüne daha yakın olduğundan 220 V dolabın akşam çalışma sesinden rahat uyumanın çok zor olacağını söylüyor. Bu yüzden özellikle dolapta 12 V seçmemi öneriyor.

Hiç bu konuda düşünmemiştim. 4 metre altı (Yatak bölümü mutfağa yakın) 220 V buzdolabı kullanan karavan sahibi arkadaşlar bu yoruma katılır mı acaba?

3 senedir esimle birlikte yaz kis demeden cadir kamplari yapmis biri olarak kendime yetecegini dusundum..Kaldi ki kamp hayatindan karavandan ne beklediginizle alakali..Ben minimal bir hayat bicimini seciyorum..Karavanlarina 2 kapili buzdolabi,televizyon eklettirp ev konforunu tercih eden de var..nereden baktiginizla ilgili bir durum..

Karavan almayi 1-2 senedir kafama koymus gerekli arastirmalari da gecen zaman icinde yapmistim..sakaryada manisada karavan firmalarini dolasip Cnr fuarinda da dolly i ortizi saly i gorme firsati da oldu.. Cnr fuarinda beni ic hacmi sebebiyle yaniltan carabinata olmustu..Olumsuz yonleri de illaki var..Bu arada saly carabinata 50 lt 90 lt buzdolabi secenegi de mevcut (fiyat farki olmaksizin)

Carabinatanin icine girip baktiginizi sanmiyorum..baksaniz eger 90 kilo birisinin sigip signamayacagini konusmazdik..

Bu arada sizede ayrica cevap vereyim may karavanin O1 belgesi mevcut..2 bin liralik bir farka belgeyi size teslim ediyorlar..Orhan beyin numarasini isterseniz gonderebilirim..sorabilirsiniz

Benim merak ettiğim konu şu; O1 belgesi olmayan bir karavanı çekerken bir kazaya karışılırsa yasa karşısında durumumuz ne olur?

Ayrıca, O1 belgesinin karavanda satış opsiyonu olarak sunulması ne demek?

Güney Karavan'dan aldığım ilk karavan olan Maxi modelinin evrakının içerisinde kapı gibi O1 belgesi mevcuttu ve Ender bey benden bunun için bir ücret farkı talep etmedi.

Benim merak ettiğim konu şu; O1 belgesi olmayan bir karavanı çekerken bir kazaya karışılırsa yasa karşısında durumumuz ne olur?

Ayrıca, O1 belgesinin karavanda satış opsiyonu olarak sunulması ne demek?

Güney Karavan'dan aldığım ilk karavan olan Maxi modelinin evrakının içerisinde kapı gibi O1 belgesi mevcuttu ve Ender bey benden bunun için bir ücret farkı talep etmedi.

Bu konudaki mevzuat nedir tam olarak bende bilmiyorum..Ama yasal duzen neyse onu uygulamaya calisiyorum ayrica yurtdisi seyahat planladigimdan O1 şart

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR