750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,528
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler

@pasolvon

Hocam bakın, ben şuan 750 kg altı karavana sıkışmış durumdayım. Kendi özelimde başka çarem yok. Çünkü engelliyim, özel kodlu ehliyetim var ve sadece otomatik vites araç kullanabilir durumdayım. Geçmişte her türlü aracı kullanırdım ama şimdi böyle değil...

Ayrıca, ticari kasalı araçta kullanamıyorum. Ayrıca BE ehliyette alamıyorum. Çünkü Kurul, sağ kolunda problem olan birisi 750 kg üstü karavanı çekip, çeki demirine nasıl alabilir diyip normal ehliyetimi de iptal etmesinden korkuyorum.

Motokaravanların %90'ı manuel olduğu için alamıyorum. Kiralamak istedim o bile olmuyor.
%10 duldum ama 300.000 TL istiyorlar, nasıl alayım?

Camper'larda yani 8+1 araçlarda otomatik versiyon daha fazla. Ama onlarda da 3 yatak üzerine çıkamıyorum. Tuvalet ve Banyo için tavan vb oynadığımda yine 200.000 TL de buluyorum kendimi.

750 kg üstü çekme alamıyorum BE ehliyetim yok.

Dolayısıyla şuan bütçeme uygun kullanabileceğim tek karavan 750 kg altı karavanlar. Ve onlarda avantajları gereği şuan fiyatları uçurmuş durumdalar. Bahsettiğiniz Aviva 360DK 750 kg altı mı?

Öyle ise direk ona bakayım dediğiniz gibi?

Maalesef çalışan ağırlığı 774kg. 24 kilo ile O1 sınıfını kaçırıyor. Zaten bu model O1 belgesi ile Türkiye'ye gelse 70-80 isteyen yurdum üreticileri kendilerine bir çeki düzen verirlerdi.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=jgda7eZ_ZZo

@pasolvon

Bakın şimdi detaylı inceledim onuda...

Toplam TL Fiyatı: 93.472 TL
+ AMORTİSÖR 122,88 Euro (Kuru 6,28) = 775 TL
+KAPLİN KAPAĞI-STABİLİZATÖR 250 Euro = 1.500 TL
+Şarj Aleti ve Atıksu Tankı 203 Euro = 1.275 TL
+Sineklik Kapı 188 Euro = 1.100 TL
Toplam: 98.000 TL.

Carpento'da şuanda 85.000 TL deyim aynı donanımlarla... Birisi İthal Adria, Birisi yeni yerli Carpento diyebilirsiniz. Ama arada liste fiyatlarından arada 13.000 TL fark az bir fark olmuyor. Ama şu bir gerçek ki, eğer 750 kg altı olsaydı hiç düşünmeden değerlendirirdim, o ayrı bir konu.

Çünkü gerçekten yok yok. Hele +1 ranzasıda varmış, benim için süper olurdu.

@ince999

Beklerim İzmir'e geldiğinizde bir Belair buluruz, gösteririm. Ama siz 1957 olduğunu anlar mısınız bilmiyorum. Açtığım ve emek harcadığımız başlığın daha fazla kirlenmemesi için uzatmayacağım.

Listemizin Son Hali:

1- Caretta - Uncle 370 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 735 kg) ve Junior (2 Kişilik)

2- Carpento - 360 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg) ve 310 (2 Kişilik)

3- Eks - 3600 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 710 kg)

4-Erba - 4.10 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve 3.40 (2 Kişilik)

5- Güney Karavan - Maxi 4.40 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve Midi (3 Kişilik) ve Mini (2 Kişilik)

6- May - 360 (O1 Belgeli versiyonu varmış - 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg)

7- Ortiz Karavan - 3.90 (O1 Belgeli? 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg
) (2 kişilik versiyonu 750 kg üstü olarak satılıyor.)

8- Saly - Carabinata 3.25 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650 kg) ve 3.25 Petite S (2 Kişilik)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

9-Aydos- Niewiadow Nt 126 (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

10-Dolly - Weekend (2 Kişilik)

11-Hymer Eriba - Touring (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

Bu arada hiç EKS - Emeksan'ı konşumuyoruz. Sosyal medyada sahip olanları da bulamadım. Yorum var mı acaba, kullanan ya da tecrübesi olan?
Eks 3600 4 kişilik
Fiyatı ne kadar öğrenmek lazım
O1 belgesi varmı sormak lazım

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burada yazılanlarla kirlilik filan olmaz.Kendinizi tanıtmak amacı ile "Türkiye Chevrolet Kulübü kurucusuyum. (Hem klasikler hem yeniler.)" ilavesini siz yaptınız bende sordum işte ama ben 1956 model şevi ile ilgili soru sordum siz 1957 model den dem vurup o modeldeki yakıt deposu kapağı yerini doğru tarif edemediniz.Sonrada tepeden bakma edası ile benim 56 ile 57 modeller arasındaki görünüş farkını bilemiyecegimi ima ediyorsunuz.Konak tepecik dolmuş hattında az biraz gececi yevmiyeci şoför olarak çalışmışlığımız da olduğu için belki hangisinin hangi yıl modeli olduğunu bir seferde bilebilirim...!!!! dünya bu.
Tepecik ismi henüz Yenişehir olmadan evvelden bahsediyorum.
Şimdi sana bir soru daha:
Chevrolet marka araçlarda FINDIK MOTOR ne anlama geliyordu?

Eks 3600 4 kişilik
Fiyatı ne kadar öğrenmek lazım
O1 belgesi varmı sormak lazım

Ben firma sahibi ile görüşmüştüm. Belgeleri konusunda tatminkarlar. Hatta bu karavanı almadan önce EKS3600 için görüşmüştüm. Ek donanım eklerseniz O2 ile vermek zorundayız. Ek donanımsız baz donanımla ancak O1 ile teslim edebiliriz demişti. Aralık 2018'de liste fiyatı KDV dahil 65000TL idi.O zamanlar dıştan kasetli tuvalet filan standarttı. Şimdilerde çıkartmışlar onu standarttan. O nedenle güncel fiyat almak lazım.

Ancak 1 yılı geçkin süredir sarı sitenin çekme karavan ilanlarını takip ederim. Listelenen her karavanı bilirim. Bu markadan tek bir karavan bile gelmedi bu siteye. Ya kullananlar çok memnun satmak istemiyorlar ya da kullanan çok az :smiley:

Ben firma sahibi ile görüşmüştüm. Belgeleri konusunda tatminkarlar. Hatta bu karavanı almadan önce EKS3600 için görüşmüştüm. Ek donanım eklerseniz O2 ile vermek zorundayız. Ek donanımsız baz donanımla ancak O1 ile teslim edebiliriz demişti. Aralık 2018'de liste fiyatı KDV dahil 65000TL idi.O zamanlar dıştan kasetli tuvalet filan standarttı. Şimdilerde çıkartmışlar onu standarttan. O nedenle güncel fiyat almak lazım.

Ancak 1 yılı geçkin süredir sarı sitenin çekme karavan ilanlarını takip ederim. Listelenen her karavanı bilirim. Bu markadan tek bir karavan bile gelmedi bu siteye. Ya kullananlar çok memnun satmak istemiyorlar ya da kullanan çok az :smiley:
Bu karavana 65 bin çok
Bence direk geçelim

@ince999

Bu konunun başlığı nedir? Karavan konusunda deneyimsiz olmamız ile ilgili sözlere cevap vererek kendimi tanıttım. Benden size ne? Biz burada neyi paylaşıyoruz? Kendi ellerimle açtığım depo kapağına yanlış diyip birde saldırıyorsunuz. Forumların amacı bilgi paylaşmak ise, benim özelim sizi niye ilgilendiriyor?

Başka sözüm yok...

@pasolvon

Diğer karavanların durumu gibi oldu. 3000 modeli falan da var ama yatak 2 kişiye düşüyor. :(

merhabalar
konuyu takip ediyorum ve sadece sizlerin 750kg altı karavanlar konusunda çok değerli bilgi paylaşımlarını okumaktan büyük keyif alıyor ve aynı zamanda bir şeyler öğreniyorum. emeğiniz için hepinize teşekkürler. ancak bu gerilim dolu mesajlardan hoşlanmadığımı da bildirmek isterim açıkcası. bu tip yaklaşımlara hiç gerek olmadığını düşünüyorum. internet dünyasındaki diğer forumlardan bir farkı olması gerektiğini düşünüyorum. syg

@ince999

Bu konunun başlığı nedir? Karavan konusunda deneyimsiz olmamız ile ilgili sözlere cevap vererek kendimi tanıttım. Benden size ne? Biz burada neyi paylaşıyoruz? Kendi ellerimle açtığım depo kapağına yanlış diyip birde saldırıyorsunuz. Forumların amacı bilgi paylaşmak ise, benim özelim sizi niye ilgilendiriyor?

Başka sözüm yok...

@pasolvon

Diğer karavanların durumu gibi oldu. 3000 modeli falan da var ama yatak 2 kişiye düşüyor. :(
Sizin özeliniz se niye yazdınız ki sizin deyiminiz ile konuya ilgisi de yok ayrıca buraya yazılınca artık özel olmaktan çıkıyor.Yine sorayım: Fındik motor ne ola acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Geri