750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 442,141
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler
Mobilya nin yeni lamine kaplaması böyle olacak.

IMG 20191215 114925

@Badadirciggin

Yaz/kış fark etmiyor aslında... Çünkü soğuk değil bu sefer sıcak olacak. Genlede gördüğüm klima ve vantilatör arayışına giriyor herkes.

Adria fiyatına çıkma diye birşey yok. 3-4 sayfa öncesine baktığınız zaman açıklamıştım. Adria 83.000 TL satılıyor eksikleri ile. O eksiklerin tamamlanmasını istediğinizde 90 ları geçiyorsunuz.

Ama ben bugün MAY karavanda Adria donanımını 67.000 TL ye mal edebiliyorum... (TV antensiz) Arada neredeyse 25.000 TL fark var.

Tercihinize dediğim gibi saygım sonsuz. Ama tercihimizin sebeplerini açıklarken gerkeçk dışına çıktığımızda bilmeyen kişiler etkileniyor. Ve bu forumda birbirimizi kandırır hale geliyoruz.

Ben bunun olmasını istemiyorum...

Tekrar hayırlı olsun.

@Alterno

Siz nereden fiyat aldınız bilmiyorum. Ama yine 3-4 sayfa önce Orhan usta ile direk konuşuarak yazdığım fiyatlar geçerlidir. yerli de Karavan fiyatına + 6.000 TL ekliyor, E belgeli ithlade +9.000 TL ekliyor. 3600 => 47 oluyor, 3800 => 49.000 TL.

Üzülüyorum, boşa mı yazıyorum diye...

Son düzenleme:

Arkadaslar haftasonu Sakarya ve Manisa`ya iki arkadas iki karavan almak icin gittik.Izlenimlerimi aktarmak isterim.
*Ilk başogluna randevusuz gittik,cumartesi sabahi sadece bekci abi vardi sagolsun bizi gezdirdi,uncle modelini inceledik.Karavanin tavani cok alcak,icinde insan biraz rahatsiz oluyor.Fiyati yuksek oldugu icin bakmakla yetindik
*Oradan Saly e gectik.Müjgan Hanim sagolsun bizimle ilgilendi,arayip gitmistik.Saly i begendik,fiyatina gore kaliteli,3.25 boyuna ragmen uncle dan daha ferah.Dolap azligi ve boyuttan dolayi vazgectik.
*Sakaryada son olarak buyuk ihtimal almak uzere randevulu gittigimiz Erba 4.10 modeli icin Erbaya gittik.Açıkçası bekledigimiz ilgiyi gormedik,ellerinde hazirda 4.10 olmadigi icin 6-7 ay once sattiklari bir karavani gormeye gittik.Kullanilan mobilyayi begenmedik.5.25 teki mobilya gorunumunde ama ayni malzeme degil,6-7 ayda baya yipranmisti.Masasi da ilandaki masadan farkli daha hafif bir masa.Ici oldukca ferah 750 kg altinda en genis model belkide.Canli olarak gormeden Erba 4.10 a karar vermeyin.
*Gece otobuse binip Manisaya gectik.Orhan ustanin haberi vardi gelecegimizden.Sagolsun bizi agirladi,her sorumuza cevap verdi.2 sene once sattigi bir karavana gittik gercekten hala ilk gunku gibiydi cok begendik.
*Sonuc olarak Manisa`dan Haziran sonu Temmuz basi gibi teslim almak uzere 2 adet May3800 siparisi vererek donduk.

Gelelim hafta sonu karavan turumuza...
İlk önce basogluna gittik. uncle bize boğucu geldi ve fiyat çok yüksek.birkac gün önceden geleceğimizi haber verdiğimiz saly ikinci duragimizdi.adapazarina gitmeden arandik otobüsten indik arandik geliyor musunuz diye.sagolsunlar simitlerimizi bile hazırlamışlar.bizimle ilgilenen müjgan hanım konuya hâkim.fiyat konusunda da yardımcı olmaya çalıştılar.carabinata ve xl içinde malzeme işçilik kaliteli ,üzerinde firmanın çalışanları kafa yormuslar belli.Ama kullanım ihtiyaçları ve depolama alanlarının olmayışı bizi caydirdi.Ancak söylemeden edemeyeceğim eğer bu boyut bana yeter diyorsanız ciddi bir firma gözü kapalı saly ye gidebilirsiniz.hele de 02 belgeli karavan düşünen varsa 525 modeline hayran kaldım.sonraki durağımız erba idi.bir hoşgeldin dışında pek bı ilgi göremedik 700 km gelen ve satın alma ihtimali yüksek iki müşteri için karavanlari kendimiz gezdik.yaklasik 1 saat sonra 4.10 td modelini daha önce almış bir müşterinin evine giderek gezdik.ic alan ferah.ama malzeme ve işçilik hoşumuza gitmedi.01 belgeli olan modeldi bu.mobilya malzeme si hakkında da ne olduğunu tam anlamadık.Ama 5,25 modeli hem mobilya hem ferahlık hemde depolama alanı olarak hoşumuza gitti.Son gezecegimiz yer olduğu için biraz umutsuz biraz moralsiz Manisa'ya doğru yola çıktık.sabah sanayi önünde indik ve Orhan ustaya geldiğimizi haber verdik.sagolsun bizi akrabası gibi ağırladı.kucuk bir sanayi dükkanında bu karavanlari nasıl yapar sorusu tabiki aklımıza gelmedi değil.ancak konuştukça ne istediğimizi anlattıkça Orhan usta nin çözüm uretme kabiliyeti Sabri ve işine olan sevdası bizi etkiledi.may 360 üç kişilik modeli dükkanda inceledik.malzeme işçilik hoşumuza gitti.sunuda ekleyeyim karavanin dışı ilandaki kadar çirkin değil.sonra 2 yıl önce sattığı 380 modelini müşterinin evine giderek inceledik.İki yıllık bir karavan için çok iyi durumdaydı.sahibi panel sistemi ile 7/24 elektrik sağladığını hatta buzdolabı nin biz gezerken bile çalıştığını gördük.bu panel sistemi aküleri ile ,6000 TL şu an.cok memnun olduğunu bize defalarca anlattı.biz Orhan ustaya güvendik inandık 380 siparişi verdik.tum karavan alacak arkadaşlara kolay gelsin gönlünüze göre bir karavan sahibi olmanız dileğiyle hoşçakalın..

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

@Demirak ekstraları üreticiden talep edersek böyle fiyatların gelmesi kadar normal bir durum yok. Örneğin ; bir karavan üreticisinden talep edersek webastoyu 6000-7000 gibi bir rakama takar siz 3000 tl ye ustasına taktırırsınız. Ben 4000 e taktırırım. Tamamen değişken. Eğer karavan üreticisi pleksi camı standartta vermiyorsa benim için tedarikçi fiyatı devreye girer Gerekirse Karavanı camsız talep eder tedarikçisine taktırırım. Ekstralar konusunda tedarikçilerle iletişime geçmenizde fayda var.

@Demirak ekstraları üreticiden talep edersek böyle fiyatların gelmesi kadar normal bir durum yok. Örneğin ; bir karavan üreticisinden talep edersek webastoyu 6000-7000 gibi bir rakama takar siz 3000 tl ye ustasına taktırırsınız. Ben 4000 e taktırırım. Tamamen değişken. Eğer karavan üreticisi pleksi camı standartta vermiyorsa benim için tedarikçi fiyatı devreye girer Gerekirse Karavanı camsız talep eder tedarikçisine taktırırım. Ekstralar konusunda tedarikçilerle iletişime geçmenizde fayda var.
Bende bunu anlatmaya çalışmıştım

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynen haklıısınız güneş paneli inverter aküler , vebasto vb daha aklıma gelmeyen extraları hatta bazılarını alabiliyorsanız yurt dışından alın çok çok fark ediyor

Aynen karavanmı alacaksın camsız al
Camı fiyattan düşsünler
Yok efendim garanti olmazmış
Tabiki satıcı böyle söyleyecek
Sen oraya ne takacaksın,ne tür macun,mastik vb. kullanacaksın bilemez
Ben olsam bende öyle derim
Güney karavandan maxi aldım
Eskişehir'de vebasto taktırdım
İşi bilen sürekli bu işi yapan ustaya yaptırırsan,düzgün malzeme kullanırsan Bişey olmaz
Ama karavan firmasına bana vebastolu sat dersen vebastoya 1000 euro yazar

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Alterno

Bakın, bu işin üreticisi cam maliyetini düşüp Antalya'daki ustadan 6 plexi cam için fiyat alıp +6.000 TL koyuyorsa, siz bu camların ölçüsünü bile bilmeden (ki MAY karavan için fiyat aldığınızı düşünmüyorum) 4.000 TL sordum derseniz yanlış yönlendirirsiniz.

İlgili kişi bile bende görüştüm. Orhan ustadan aldığım camların ölçülerini verdim. Tahmini 8.000 TL civarı tutar dedi, size 4.000 TL nasıl fiyat verildi?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bakın, karavanın içinde dizel ısıtıcıyı dolabınızın içine gider X firmasından yaptırırsınız. Karavan içine bozdolabını gider X firmasından alırsınız. Antensiz TV'yi kendiniz takarsınız vs. Bunlar ile ilgili durumlardan bahsetmiyorum.

Ama karavan dışından delme, cam takma, tepeye anten koyma( Delik açma) vb uygulamaları siz garantisi devam ederken yaptırırsanız yarın bu uygulama ile ilgisi olmayan birşey olduğunda su aldığında, yanlız kalmanız muhtemeldir. (Güneş Paneli&Akü Şarjı gibi uygulamaları, gas tesisatı çekip gazlı su ısıtıcısı takma gibi şeyleri, tepeye anten, ek heki, pencere değişimi vb.)

Bu yüzden garanti süresince böyle şeyleri üreticiden yaptırırsınız.

ANCAK 83.000 TL ye aldığınız size göre çok kaliteli olan Adria karavanınza dışarıdan Ali ustadan sineklik taktırmanız ve orjinal olmayan basamak taktırmak elbette sizin seçiminiz. Yakıştırıyorsanız elbette takarsınız. Çiçek gibi dediğiniz karavana kafaya göre dolap içini delip orjinal olmayan şekilde elbette ısıtıcı takabilirsiniz. Bunlar sizin bakış açınızla ilgili şeylerdir.

Ama ben bu anlayışta olan arkadaşlara, 83.000 TL vermek yerine 30.000 TL ye NK alıp, keşke istediğin gibi delseydin, derdim...

Bana göre bu durum, Ferrari alıp LPG takmaya benzerdir...

Son düzenleme:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR