750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 442,130
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar 750 kg altı Banyosu olan Sıfır bildiğiniz Avrupa karavan var mı?

Güneş enerjisi falan gibi ekstra ağırlık yapan şeyler düşünmüyorum. 750 kg Sınırlarında olsa bile yeter. Yardımlarınızı bekliyorum. Herkese hayırlı günler.

Etiketler

Güneş enerjisi falan gibi ekstra ağırlık yapan şeyler düşünmüyorum. 750 kg Sınırlarında olsa bile yeter. Yardımlarınızı bekliyorum. Herkese hayırlı günler.
2 kişilik olarak Niewiadow N126ET modeli, 750 kg altı banyo ve tuvaleti olan ve sıfırı satılan Avrupa karavandır.

Merhaba. Yerli olarakda Dolly Weekend var.

Fuara katılacak firma tam listesi

Screenshot 20200108 164446

Yahu ben bunu 21 Şubat 01 MArt yazan yere tıklayarak cepten indirdim geçen seneki listeyi neden saklamışlar sistemlerinde . Liste yine aynı olmasın.

@emurat

750 kg altı ithal karavanların hepsi 2 kişiliktir. Listemizde ayrıntılı paylaşmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam, bu şekilde 3-4 model vardı.

Yerli de yine 2 kişilik 750 kg altı ithal karavanlara yakın donanım karavanlar var. Onları da yine listeden görebilirsiniz.

@pasolvon

750 kg altı karavanla yurt dışında problem yaşama durumu mevzuatı bilmeyen kamu görevlilerinden kaynaklanıyor. Biz bunu engelliler olarak devamlı yaşıyoruz. Hatta geçtiğimiz hafta ben bu şekilde bir dava kazndım. Malesef belli kesim/kriterlere göre muafiyet sunulan hakları kamu görevlileri bilgisizlikten gasp ediyor. Bunun için devamlı bizler mevzuat bilgimiz ile elimizde kanıtla dolaşıyruz. Ve her fırsatta kamu görevlilerine işlerini öğretmek zorunda kalıyoruz.

750 kg altı karavanların yükümlülükleri zaten AB uyumluluk mevzuatı çerçevesinde ülkemizde uyglanıyor. Yani bizde böyle, AB'de böyle denilebilecek bir durum yok. Yurt dışına çıkıyorsanız, elinizde mevzuatınız olacak ve orjinal O1 belgeniz olacak... Birçok kamp arkadaşım sürekli olarak Yunanistan ve Yunan adalarına kamp römörkü ile çıkarlar. Bu zamana kadar sorun yaşadıklarını hiç söylemediler...

Son düzenleme:

Selamlar,

Camp & Caravan İstanbul Fuarı ile ilgili 09.01.2020 itibariyle aldığım katılımcı bilgilerini paylaşayım sizlerle:

*Eltesan Mobil
*Nurgaz
*Hymer
*Saly Karavan
*Hotomobil
*Nk Karavan
*Termosa
*Zirve Karavan
*El&En Karavan
*Efe Av Ticaret
*Turasis
*İmaj Karavan
*Kamperest
*indelB
*Eberspöcher

Şu tablo umuyorum daha farklı markalar ile değişir. Aksi halde bildiğimiz, 750 kg altı kategoride karavan üretimi yapan sadece Saly ve NK Karavan firmasını görüyoruz. Bu gidişle tüm siparişleri fiyat avantajları ile de bu firmalar alır götürür bence. Yeni NK 3.90 illaki gelir hatta o sergilenir diye düşünüyorum. Manisa'ya gelmekte zorlanan, merak eden arkadaşlar vardı, bence Fuar bu anlamda iyi bir fırsat.

Yine bu başlıktan paylaşmıtım, Hotomobil markası şuan 0 M1 Alkovenli Motokaravan satan tek Türk markası. Full modelini en son 250.000 TL bandına satıyorlardı. %50 ÖTV ile ÖTV'siz araç alabilecek engelli arkadaşlarım için inanılmaz iyi bir fırsat. Sadece otomatik vites versiyonu 2021 modellerde gelecekmiş. Ve malesef 3 oturma kapasiteli... Canlı görmek için sabırsızlanıyorum.

Diğer firmalar daha çok malzeme tedariği üzerine...

Diğer karavan firmaları da motokaravanlar üzerine uzmanlaşmışlar...

Yine güncel haber yakalarsam paylaşırım.

Arkadaşlar sayenizde Çok şey öğrendim. Çok samimi yaklaşımlar sergilediniz bilgilerinizi paylaştınız. Ekonomik durumum ona elverdiği için 750 kg altı karavan kovaladım. Hatta bir ara niewiedow 126 et için olumlu bile düşündüm fakat evdeki hesap ve ihtiyaç uymadı.
Hepinize çok çok selamlar.

Mutlu yaşayın huzurlu Ölün.

Arkadaşlar sayenizde Çok şey öğrendim. Çok samimi yaklaşımlar sergilediniz bilgilerinizi paylaştınız. Ekonomik durumum ona elverdiği için 750 kg altı karavan kovaladım. Hatta bir ara niewiedow 126 et için olumlu bile düşündüm fakat evdeki hesap ve ihtiyaç uymadı.
Hepinize çok çok selamlar.

Mutlu yaşayın huzurlu Ölün.

Hayırlısı olsun diyelim. Ancak mesele bütçeyse 20-22 bine güney maksi satılıyor bazen ikinci elde 1 ila 3 yaşlarında. Karavancılıkla tanışmak için bence en uygun karavanlardan. Beklentileri düşük tutup böyle bir başlangıç belki sizin durumunuza uygun olabilir.

Merhabalar, Sürekli avrupa karavan satan firmaların sitelerine baktığımda Avrupa ile yerli markalar arasında gerçekten ciddi fiyat farkı var, bu sebepten yerli 5.25 aldım ve güneş paneli invertör, webasto, maceratörlü wc, neta mta uydu anteni, 10 lt şofben, klima ekletmeme rağmen Avrupa’nın en küçük ve boş modeli olan bir wc li ısıtıcılı niewiedow parası bile vermedim. Üstelik Avrupa karavanlarda ısıtma için aşırı tüp kullanımı ve su deposu eksikliğide büyük problem, sürekli su taşımalı 2 büyük tüple gezmelisiniz, mobilya konusu ise gerçekten dert edilecek büyüklükte değil, sunta yada ağır malzeme olsa bile 3 sene sonunda sıkıldığımda tanıdığım marangozlara en fazla 5 bin vererek istediğim mobilya ile tekrar değiştirebilirim. Kullanışlı ve yürürü iyi olması birinci önceliğim. Yeni başlayanlar bencede kesinlikle ucuz ve yerli olan modelleri seçmeli, Avrupa karavanlarda hem alırken çok ödemek hemde ilave su deposu, klima, uydu anteni, güneş paneli ekletmek vb donanım ilave ettirmek büyük bir para yüküdür.

Merhabalar, Sürekli avrupa karavan satan firmaların sitelerine baktığımda Avrupa ile yerli markalar arasında gerçekten ciddi fiyat farkı var, bu sebepten yerli 5.25 aldım ve güneş paneli invertör, webasto, maceratörlü wc, neta mta uydu anteni, 10 lt şofben, klima ekletmeme rağmen Avrupa’nın en küçük ve boş modeli olan bir wc li ısıtıcılı niewiedow parası bile vermedim. Üstelik Avrupa karavanlarda ısıtma için aşırı tüp kullanımı ve su deposu eksikliğide büyük problem, sürekli su taşımalı 2 büyük tüple gezmelisiniz, mobilya konusu ise gerçekten dert edilecek büyüklükte değil, sunta yada ağır malzeme olsa bile 3 sene sonunda sıkıldığımda tanıdığım marangozlara en fazla 5 bin vererek istediğim mobilya ile tekrar değiştirebilirim. Kullanışlı ve yürürü iyi olması birinci önceliğim. Yeni başlayanlar bencede kesinlikle ucuz ve yerli olan modelleri seçmeli, Avrupa karavanlarda hem alırken çok ödemek hemde ilave su deposu, klima, uydu anteni, güneş paneli ekletmek vb donanım ilave ettirmek büyük bir para yüküdür.

Yazdıkllarınız doğru. Avrupa karavan üreticileri Türk çekme karavancılarının ihtiyaçlarına göre değil, Avrupalı çekme karavancıların ihtiyaçlarına göre karavan yapıyorlar.

Avrupa’da çekme karavanla genellikle kampinglerde kalınır. Kampdışı konaklama yerlerinin çoğunda (karavanpark) çekme karavanla kalmaya izin verilmez. Ocak ve ısıtıtıcı için gaza ihtiyaç olduğu için çoğunlukla büyük gaz tüpleri bulunur. Kampinglerde ocak ve ısıtıcı için elektrik kullanılırsa masrafı yüksek olur (genellikle kw elektrik 50 cent).

Bir noktayı hep göz önünde bulundurmakda fayda var. Çekme karavanda yükleme payı oldukça az. Çekme karavana koyduğumuz giyecek, yiyecek ve şahsi eşyalarımızın yanısıra güneş paneli, akü, klima, büyük su deposu gibi yükler de geldiğinde, ruhsatta yazılanın üzerinde bir ağırlıkla yolda oluruz. Fazla yüklü bir çekme karavan yolda ciddi bir güvence riski yaratır.

Yazdıkllarınız doğru. Avrupa karavan üreticileri Türk çekme karavancılarının ihtiyaçlarına göre değil, Avrupalı çekme karavancıların ihtiyaçlarına göre karavan yapıyorlar.

Avrupa’da çekme karavanla genellikle kampinglerde kalınır. Kampdışı konaklama yerlerinin çoğunda (karavanpark) çekme karavanla kalmaya izin verilmez. Ocak ve ısıtıtıcı için gaza ihtiyaç olduğu için çoğunlukla büyük gaz tüpleri bulunur. Kampinglerde ocak ve ısıtıcı için elektrik kullanılırsa masrafı yüksek olur (genellikle kw elektrik 50 cent).

Bir noktayı hep göz önünde bulundurmakda fayda var. Çekme karavanda yükleme payı oldukça az. Çekme karavana koyduğumuz giyecek, yiyecek ve şahsi eşyalarımızın yanısıra güneş paneli, akü, klima, büyük su deposu gibi yükler de geldiğinde, ruhsatta yazılanın üzerinde bir ağırlıkla yolda oluruz. Fazla yüklü bir çekme karavan yolda ciddi bir güvence riski yaratır.
Çekme Karavan ile yolda seyir sırasında sabit donanımlar hariç su deposu en fazla 30-40 litre, yastık çarşaf yorgan, mutfakta minimum hafif ekipman olmalı. Diğer tüm masa sandalye çadır ve ekstra ağır malzemeler çeken araçta taşınmalı, alışveriş ile su ilavesi konaklama yerine yakın yerden yapılmalı ve sürüş sırasında karavandan kaynaklı hayatımızı tehlikeye atacak fazla yüklemeden kaçınmalıyız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri