78 Model Ford Transit Karavana Dönüştürülebilir mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aLp_X Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,807

aLp_X

Yeni Üye
Yer
Giresun
Arkadaşlar yakın zamanda eski kasa bir transit almayı planlıyorum. Şöyle bir düşüncem var ama sizler ne dersiniz merak ediyorum.
Öncelikle sürücü koltuğu ve sağdaki koltuk dönen koltuk olup geriye dönebilecek hemen arkasında bir masa ve onunda karşısında bir koltuk. Yan tarafa ufak şekilde dolap ocak vs. En arkada kalacak boşluğada bir yatak. Hatta ranza gibi iki katlı bir yatak düşünüyorum ama bu dar alan için nasıl şeyler yapılabilir?

Etiketler
Ynt: 78 Model Ford Transit Karavana Dönüştürülebilir mi?

Aracın iç ölçülerini, yani kupa kısmınıda şöför koltuğunun arkasından itibaren, arka kapıya olan ölçü, aracın içden eni ve içden tavan yüksekliğini verirsen yardımcı olmaya çalışırız...

ne yazıkki o konuda bilgim yok. nette de tam olarak nasıl arayacağımı bilemediğim için birşey bulamadım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-orjinal-hymer-yapimi-ford-karavan-meraklisina/detay

Belki bu ilan fikir verme açısından işinize yarayabilir...

Link için çok teşekkürler böyle birşey çok aradım ama bulamamıştım :smiley:

aLp_X' Alıntı:
Link için çok teşekkürler böyle birşey çok aradım ama bulamamıştım :smiley:

Satanlar da alıcı bulamıyor bir türlü :smiley:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-ford-karavan-projeli-ozel-yapim-fiyati-dusurduk-kacirmayin/detay

Ynt: 78 Model Ford Transitden karavan yapılabilirmi?

Merhaba
Bildiğim kadarıyla bu araçlar çok sesli çalışıyor, benzinli modelleri de var.Onlar daha sessiz çalışıyorlar.Aynı zamanda şasi yapıları ve yol tutuşlarını da kullananlardan sorsanız iyi olur.Size resimlerinden gördüğüm kadarıyla "züğürtgezenci" rumuzuyla yazan arkadaşımız bu araçlar hakkında fikir verebilir.Motorkaravan olacak araçlarda araç seçimi çok önem arzeder.
Sağlıcakla kalın

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. Benim için gürültünün falan hiç önemi yok. Zaten aracı daha önce kullandım. Nedense bana acayip keyif veriyor bu tür araçlar :smiley: Örneğin kendi aracım serisinin en full'ü olan bir vectra, ama anadolla gezmek bana daha çok keyif veriyor. Eski araçlara ayrı bi sevgim var :smiley:
Birde merak ettiğim bir husus var; daha önce hiç peugeot j9'a binmedim acaba bu eski fordlardan daha mı gürültülü bir araç? Gürültü konusu her yerde konuşuluyor ama ikisinede binen arkadaşlardan bir fikir alabilirsem daha iyi olur.

Benim ford transit benzinli - LPG li ,yolda giderken radyo dinleyemem. :'( Yolda gidebiliyor olması şimdilik yeterli. ;) Ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi. ;D ;D

Sami Bey, gezip tozarken aracınız ''şimdilik '' de olsa size zevk veriyor ya,varsın biraz gürültülü olsun. Ben de bundan önceki aracımı onbeş yıla yakın kullandım, yolda giderken radyo dinleyememeyi son bir yıl ben de yaşadım.

Abdi Bey bu bölümü görürse aracı ile ilgili bilgi verir belki. Şu anda Dikili'de sanırım.

Selamlar,İzmir'li adaşınız.

aLp_X' Alıntı:
Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. Benim için gürültünün falan hiç önemi yok. Zaten aracı daha önce kullandım. Nedense bana acayip keyif veriyor bu tür araçlar :smiley: Örneğin kendi aracım serisinin en full'ü olan bir vectra, ama anadolla gezmek bana daha çok keyif veriyor. Eski araçlara ayrı bi sevgim var :smiley:
Birde merak ettiğim bir husus var; daha önce hiç peugeot j9'a binmedim acaba bu eski fordlardan daha mı gürültülü bir araç? Gürültü konusu her yerde konuşuluyor ama ikisinede binen arkadaşlardan bir fikir alabilirsem daha iyi olur.

J9 lari kendim hic kullanmadim ama 95-2002 yillari arasinda orta okul ve lise hayatim boyunca 7 sene servis araci olarak bindim bunlara. Bilirsiniz ankarada neredeyse okul servislerinin tamami bu J9lardandir. Hayatimda hic eski kasa transite binmedigim icin gurultu konusunda kiyas yapamayacagim ama sunu soylemeliyim ki biz J9 gayet rahat radyo dinleyebiliyorduk sofor mahalinde. Cunku 7 sene boyunca ya sofor abimizin yanindaki koltukta maximum bir kasinda gittim geldim. Yokuslarda falan J9 biraz zorlanir gurultu cikarir ama cok sorun bir sey degil bence.

hocam bilgi icin tesekkurler. Fakat j9dan vazgectim zaten iyice malum Karadeniz'de tutmadi bu araclar. Parca sikintisi olabilir diye dusunuyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR