87 Defender 110 2.5 İcin Trafik Sigortasi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Boo-ra Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,908
Merhaba,

Geçen sene ben de aynı şoku yaşamıştım, ne kadar yere sorduysam minimum bedel 10 liradan fazla değişmedi, yani 1400TL'nin çok altında bir sigorta bulabileceğinizi zannetmiyorum ama yine de soruşturmaktan zarar gelmez. Ben geçen Temmuz'da 650TL ödemiştim, yeni gelen zamlarla birlikte tahmin ediyorum ben de 1400-1500 TL civarında bir prim ödeyeceğim. Yıllardır hile hurdayla sigorta şirketlerinden para koparanların cezasını topyekün ödeyeceğiz. Acı ama gerçek...

Eğer daha uygun bir poliçe bulursanız lütfen bizi de bilgilendirin.
Diger aracımı 575 tl ye 1 ay önce sigortalattim. Gercekten şok oldum. Uygun bir poliçe bulursam burdan paylaşıcam. Yorumunuz için tesekkurler bora bey.

Etiketler
Merhaba Buğra bey geç bir cevap belki ama bir sigortacı olarak teknik cevabı şu şekilde ve birkaç sebebi var bu işin
1. Araç eski model teknik sorun olabileceği anlamına gelir, bu da kaza ihtimali yüksek araç demektir.
2. Sigortalanan Araç bedeli trafik poliçe priminde kriter değildir sebebi ise trafik poliçesi diğer araçlara ve kamu malına verilen zararları karşılar dolayısıyla 6.000 TL lik şahin ve türevi araçların 750.000 TL lik bir ferrariye veya 100.000 TL lik bir mondeoya çarpma olasılığı trafikteki diğer araçlarla aynı hatta daha yüksek araçların teknik yaşlarının yüksek olmasından ötürü .
3. Fiyatların bu sene özellikle yüksek olmasının sebebi ise şirketlerin çok uzun süredir bakkal usulü rekabet etmelerinden kaynaklanıyor yanı kısacası bıçak kemiğe dayandı iflas noktasına gelince çareyi rakamları yükseltmekte buldular.
4. Ölümlü kazalarda ödenen yüksek rakamlar da zararları arttırmaktadır.
5. Bunlar başlıca sebepler daha onlarca kriter var . İyi günler .
Kesin oturup rekabet etmeyelim fiyatlarin minimumu bu kadar olsun diyerek karar almislardir cimentocular yapar, gorursunuz rekabet kurumu bi iki seneye kalmaz cezalari yapistirmaya baslar

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konunun üzerinden bir süre geçmiş. Yakında trafik sigortası yaptıranlardan durum hakkında güncel bilgi alabilir miyiz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zorla insanları kötüye yönlendiriyorlar.....

zorunlu olan sigorta kasko parasından daha pahalı böyle bir yöntem olabilirmi yahu 2002 den 2014 e kadar hiç tüve girmeden sigorta yapılmadan kullanılan aracı aldım 2650 tl tüv borcu çıktı son anda bir aftan yararlandım ve 600 tl ye işi hallettim sigortasına da 235 tl vermiştim.... yıl 2016 aynı aracın sigortası 950 tl bunda çok pis bir terslik var bu konu ile ilgili de yürütülen davalar var çok kullanmıyorsanız bir süre bekleyin yaptırmayın.... yakında düşer

Ben de yeni aldım 110 2,5 dizel 88 model
2000 TL den aşağı bulamadım
tavsiyesi olan varsa duymak isterim valla
disco3 E 550 TL ye yaptırdım 2 ay önce
bu Nasıl iş anlamadım valla

Model ve motor farkından bide araç otomobil mi geçiyor kamyonet mi oda önemli. Martta 78 seri 3 üme 1600 e yaptırdım alianzdan yaşım 30 un altında.

2000 çok fazla bence otomobilse bi sigortam.net e bakın düşük fiyat verdikleri söyleniyor.

Sigortalar düşüyor yalanını toplumdaki gazı almak için havuz meyda arada haber yapıyor , vatandaş sigorta vakti geldi mi fiyat tekliflerini duyduğu zaman ama ama ama .... hani hani düşüyordu ... "istikrarın" bedeli var koçum 88 model kamyonet defendera 2 bin lira yani hass.. ama sektor 7 yildir zarar etti efendim ... 7 yil zarar edilen is yapilir mi ? Yap o zaman donemsel 1 aylik 3 aylik 6 aylik sigorta oç çocugu sigorta firmalari illa pahali satacaksan donemsel sigorta avrupada var benim karavan evin onude yatiyor sigorta kac para 5 bin lira trafige ne zaman cikiyorsun ?..... bu ulke adam olmaz kesinlikle olmaz

Sigortalar düşüyor yalanını toplumdaki gazı almak için havuz meyda arada haber yapıyor , vatandaş sigorta vakti geldi mi fiyat tekliflerini duyduğu zaman ama ama ama .... hani hani düşüyordu ... "istikrarın" bedeli var koçum 88 model kamyonet defendera 2 bin lira yani hass.. ama sektor 7 yildir zarar etti efendim ... 7 yil zarar edilen is yapilir mi ? Yap o zaman donemsel 1 aylik 3 aylik 6 aylik sigorta oç çocugu sigorta firmalari illa pahali satacaksan donemsel sigorta avrupada var benim karavan evin onude yatiyor sigorta kac para 5 bin lira trafige ne zaman cikiyorsun ?..... bu ulke adam olmaz kesinlikle olmaz

Sigorta şirketlerinin en büyük savunması bir kanun değişikligi sonrasi kaza sonrasi geçmişe dönük kaç sene olursa olsun karşı tarafın davacı olması riskinin söz konusu olması. Ülkede ucuz ne kaldı ki ? Akaryakıta gelen son ötv artışı da tuzu biberi oldu cebimize giren para artmaz iken çıkan sürekli artıyor ülkede bu kadar problem varken de vatandaşın derdine çözüm üreten yok. Ziraat Bankasından fiyat alın yaklaşık 100lira daha düşük çıkıyor. Bir başkasının yazdığı gibi olay tamamen gaz alma operasyonu. Canlı Kurbağayı suya koyar ve bu suyu yavaş yavaş ısıtırsan anlamazmış...

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri