Adana'da doğaya çıkmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakanuslu01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,678

hakanuslu01

Ana Kamp
Öncelikle herkese iyi günler. Forumu uzun süredir takip ediyorum ama bu benim ilk başlığım. konuya gelelim :smiley:

Çantamı, çadırımı alıp bir iki gecelik kamp kurmak istiyorum. İçimdeki bu doğayı tanıma isteğinin artık önüne geçemez oldum. Önümüzdeki yaz birden fazla şehri sırt çantamla gezmek istiyorum ama öncelikle doğada kalma ve malzemelerimi en uygun şekilde kullanma tecrübesine ihtiyaç duyduğum için ilk deneyimlerimi kendi şehrimde gerçekleştirmek istiyorum. Benim gözüme kestirdiğim bir kaç yer var ancak eğer aramızda Adanalı ya da Adana'da kamp yapmış arkadaşlarımız, abilerimiz, ablalarımız var ise onların fikirlerini öğrenmek istiyorum.
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi günler diliyorum :smiley:

Etiketler
Ynt: Adana'da doğaya çıkmak

selam hakan bey,biz maraşın başkonuş yaylasında orman kampında kamp yaptık.Çok güzel bir doğası var,şanslıysanız geyikleri bile görebilirsiniz.Fırın vs.ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün.Kadirliden 80km.sanırım.size önereceğim ikinci yer ise kapızbaşı şelalesi milli parkı.Şelalenin sesi ile uyumak çokkkk güzeldi.İyi tatiller:smiley:

yorumunuz için çok teşekkürler :smiley: önümüzdeki yaza kadar bir rota çizeceğim ve o rota üzerinde belirlemiş olduğum noktalarda kamp kurup gezimi tamamlamayı planlıyorum. sizin önerdiğiniz yerleri gözden geçireceğime emin olabilirsiniz. :smiley:

Hakan bey iyi akşamlar Adana da aslında biraz dışında güzel kamp yerleri var.Örnek olarak pozantı trenine binip hacıkırında inip 5 km yakın güzel bir yürüyüşle Kapıkaya kanyonunun üst kısmında kalabilirsin güzel yerlerdir tevsiye ederim benim de zamanında 2 geceligine tek başıma gidip kalmışlığım vardır.

Şimdiden iyi eğlenceler.....

Hakan bey,

Adanada birçok doğa ve dağcılık klübü faliyat gösteriyor. Bu klüplere üye olarak yada yaptıkları faliyetleri takip ederek katılabilir ve kamp tecrübelerinizi artırabilrisiniz. Benim üyesi olduğum ÇUDOSK klübüde bu tür faliyetleri yapıyor. ayrıntılı bilgi için www.cudosk.com adresinden yada özelden bana ulaşabilirsiniz...

Buzgibi01, ben trenle çok seyahat ediyorum. Dediğiniz gibi o pozantı tarafında güzel yerler var. Ayrıca belemedik'te de görmüştüm. Harika bir doğa ortamı var. Ramazan ayından sonra ilk kampımı oraya kurmak istiyorum. İlk kampım olacağı için oranın yerleşim yerlerine yakınlığı benim için artı bir puan olacak, ayrıca tatlı su kaynakları açısından da bol bir bölge. Özellikle şekerpınarı suyu :smiley: tadına doyamadığım su :smiley:

İcman bey, ben bir grupla gitmek yerine tek gitmeyi istiyorum. Çünkü kendi başıma neler yapabileceğimi keşfetmek istiyorum :smiley:

Merhaba,

Öncelikle, eğer kamp tecrüben yok ise, tek başına gidip kendini test etmeden önce, mutlaka bilen birileri ile gidip tecrübe edinmelisin. Bu iş keyf için yapılır. Gereksiz riskler almak doğru değildir. Ayrıca deneme yanılma yöntemi doğa sporlarına uygun bir öğrenme yöntemi değildir.Senin yada senin gibi düşünen gençlerin güvenliğinden endişelendiğim için bunları söylüyorum.

Tek başına kampı bende severim. Ama yürümeyi öğrenmeden koşmaya çalışmak gibi oluyor bu biraz.

Yinede gideceksen. Arkadaşımın dediği gibi Kapıkaya kanyonu ideal bir yer. Benim açtığım konular içerisinde bölgenin fotoğrafları var.

Linkler ( Bu ilk konu)
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=88588.msg1150685#msg1150685

Bu ikinci konu
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=84439.msg1078593#msg1078593

Önerileriniz için teşekkürler dikkate alacağımdan hiç şüpheniz olmasın :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri