Ailecek Binek Araçla Gidilebilecek Kamp Organizasyonları Varmı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bulentk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,717

bulentk

Ana Kamp
Merhaba, sayfayaları inceledim ama tam olarak aradığımı bulamadım.
benim durumda olabilecek kişiler var olduğunu düşünürek konu açayım dedim.
Binek aracımla Ailecek 2 çocukla kamp yapmak istiyoruz.
bizim gibiler için organizasyonlar oluyormu? bu organizasyonları nerden takip edebilirim?
vede bana İstanbul avrupa yakasından gidilebilecek Marmara & Trakya bölgesinde Kamp yerleri öneriniz nelerdir?

Etiketler
Merhaba, gönüllülük esası ile başlamış bir organizasyon var aslında. Biz de kar kampına gitmek isterken tanıştık. Bahar aylarında dabir etkinlik olursa aileniz ile birlikte katılmak için uygun olabilir.
"Doğaya dönüş kampı" diye sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

Biz tesis yerine arazide kamp yapmak ile ilgileniyoruz ancak blogda alternatif rota önerileri bulabilirsiniz.
Trakya tarafında, özellkle Vize, Demirciköy çevresine, İğneada'ya hayran kalmıştık.
http://www.arpaboyuyol.com/igneada-kampi/

Merhaba, sayfayaları inceledim ama tam olarak aradığımı bulamadım.
benim durumda olabilecek kişiler var olduğunu düşünürek konu açayım dedim.
Binek aracımla Ailecek 2 çocukla kamp yapmak istiyoruz.
bizim gibiler için organizasyonlar oluyormu? bu organizasyonları nerden takip edebilirim?
vede bana İstanbul avrupa yakasından gidilebilecek Marmara & Trakya bölgesinde Kamp yerleri öneriniz nelerdir?

İğneada demirköy tarafları çok başarılı. Longoz ormanlarını tercih edebilirsiniz. Ama çok orman içine girmenizi tavsiye etmem. Gün içersinde ufak bir yürüyüş yapmak için girmiştik. Aslında beni rahatsız eden bir hayvan iziyle falan karşılaşmadım. Sadece beni biraz tedirgin etti onun için tavsiye etmiyorum. Ki burası bir kamp alanı değil. Yolunuz düşerse yine o taraflarda dupnisa mağarası var. Gezmenizi tavsiye ederim keyifli bir mağara ben 2016 senesinde gittim. Yanlış hatırlamıyorsam giriş ücreti kişi başı 5 TL idi. Gökçetepe orman kampı var. Burası kamp alanı ama hala faaliyet gösteriyor mu bilmiyorum. Gitmeden bir telefon açmanızda fayda var. Burası hakkında da kendi düşüncelerimi söyleyeyim. Kendi bünyesindeki marketindeki ürünler kısıtlı her aradığınızı bulamayabilirsiniz. Alan dışındaki marketler çok pahalıydı. Merkeze gitmek istersenizde uzak kalıyor. Hergün gidip gelmek biraz zor olabilir. Yaz aylarında çok kalabalık oluyor biraz huzur ve sakinlik arıyorsanız doğru bir tercih olmaz diye düşünüyorum. Uzun süre kalmak isterseniz ki bu uzun süreden kastım 3-5 gün. Buzdolabı imkanları yok. Arazisi engebeli yokuşa bile çadır kurabilirsiniz. Birde bildiğim danışment orman kampı var. Bence İstanbul'a yakınlığına rağmen çok güzel bir doğası var çok büyük bir yer değil sahili çok güzel kumu ve denizi çok güzel suyu çok berrak en kalabalık haliyle bile çünkü koydan ziyade daha açık bir denizi mevcut saros körfezinin iç kısımlarında değil daha çok körfezin bittiği bir nokta da Edirne Keşan ilçesi erikli mahallesinde bulunuyor. erikli içerisinde bim, a-101, migros gibi bir çok market ve imkan var, kamp alanından çıkıp sahil üzerinden yürümeye başlasanız 15-20 dakika içerisinde erikliye varıyorsunuz. İçerisinde bakkalı, restoranı, kafeterya, duş alanları ve wc si mevcut 50 m2 alanda bir elektrik terminalleri mevcut manav da var ayrıca manav da ki abla ve oğulları çok cana yakın bakkal da kart geçiyor. Ayrıca daha detaylı bilgiyi Korunan Alanlar - Danişment Tabiat Parkı bu adresten bulabilrsiniz. kumbağ tarafları da güzel oluyor o tarafları da tercih edebilirsiniz. Saygılar

Değerli Doğa Sever Arkadaşım,
İstanbulda isen, Anadolu yakasında Şile ye 19km kala bir yer var. instagramda DEREAĞZIPARK diye bir yerden kontak kurabilirsiniz. Bülent İŞLER, İzci lideri bir arkadaş; 05548477995
Erdek de Cumhuriyet Kamping var sezonda geçen hafta açıldı herhalde.. TC Regaip Sahbudak Gönen Doğal Afetlerde Kurtarma Derneği üyesi bir arkadaş işletiyor. GÖNDAK üyesi, 0546 208 1923telefonu da başka olamazdı zaten

Facebooktan Duster Off Road Türkiye grubu var ben oradan takip ederek binek aracımla hep aralarına katılarak kamplara dahil oluorum bekleriz sizide

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri