DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ambulans Aracimi Sökme Ve Sifirdan Başlama Çabam.. :(

'GENEL KONULAR' forumunda bycanerty tarafından 4 Aralık 2017 tarihinde açılan konu 616 kişi tarafından okunmuş, 15 cevap yazılmıştır

Bu Sayfayı Paylaş

1. bycanerty

bycanerty Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    3
    Selam abiler ablalar, yaklaşık 2,5 ay önce almış olduğum ambulans çıkması amerikan ford E-350 aracıma ruhsat alamadım malesef, karavan firmanısa bırakıp hazır alma düşüncesinde idim ancak beklemediğim şekilde maddi konuda sorun çıktı, , aracı aldım zaman mantığım şuydu aracın dolaplarının hazır olması 220 elektrik tesisatının çekili olması, ısı yalıtımının olmasının bana çok büyük avantaj olacağını bir yatak ve bir ocak koyarak karavan ruhsatı alırım diye hayaller kuruyordum ki o iş öyle olmuyor denildi. konuştuğum tecrübeli arkadaşlar abiler aracın içini komple sökmem gerektiğini söyledi, açıkcası biraz isyan edesim de gelmedi değil, çünkü yani ben bir yatak ve ocağımı koyup kendi halimde eşim ve bebeğimi alıp kısa geziler yapacaktım, şimdi yapılı olan birşeyi söküp baştan başlayacağım, maddi zorluğum olduğundan dolayı da artık kamyonet ruhsatı falan alırım mecbur ne diyelim sağlık olsun ...

Son bir ümit sorayım eğer aracımın dolaplarını tesisatını bozmadan bu hali ile yatak ve ocak koyup ruhsat almamın bir yolu var ise çookk çook sevinirim.

Ekli dosyalar:

nebre bunu beğendi.

2. omnitemporal

omnitemporal MURAT ERDOĞAN

Alınan Beğeni:
    115
    Proje o şekilde çizilirse karavan ruhsatı alabilirsiniz

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. suleymancirit

suleymancirit Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı

Alınan Beğeni:
    140
    dolapları sökmeye gerek yok , kim dediyse yanlış demiş , yatak ve ocak ilave edip o şekilde proje çizdirip motokaravan ruhsatı alabilirsiniz , işi bilen bu işleri yapan iyi bir proje bürosu bulup yaptırabilirsiniz .

4. makara60

makara60 Kamp I

Alınan Beğeni:
    51
    yatak,ocak ,masa ,koltuk ve duş kabini isterler.duş kabini yapıp(kullanmayacaksanız tesisata gerek yok) içine bir de portatif tuvalet koyarsanız sorun kalmaz.Gebze de sizi hiç uğraştırmadan projenizi çizip onaylatacak ve iki gün içinde tüm işlemleri bitirecek bir firma var.Melkod mühendislik gebze diye aratırsanız google dan çıkıyor.Bana da başkası tavsiye etmişti ,çok memnun kaldım o yüzden ben de tavsiye ediyorum.

cirakoglu bunu beğendi.

5. bycanerty

bycanerty Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    3

6. bycanerty

bycanerty Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    3

7. bycanerty

bycanerty Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    3
    benim düşüncem de o idi abi arkayı kapatacak şekilde yatak koyup ön tarafa da tüplü sabit bir ocak koymak ama o şekilde olmaz deniyor,

8. bycanerty

bycanerty Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    3

9. makara60

makara60 Kamp I

Alınan Beğeni:
    51
    siz melkod mühendisliği abdullah beyi arayın,olmaz diye bir şey yok.ben mesajımda yazdığım şekilde aldım.

10. geziyoM

geziyoM Kamp III

Alınan Beğeni:
    26
    Aracınızın karavana dönüşümünde duş kabini ve tuvalet zorunluluğu bulunmuyor, ilgili yönetmelikte istenenler yatak, ocak(mutfak), oturma grubu ile sınırlı.

11. bycanerty

bycanerty Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    3
    peki yatak olan oturma grupu kabul müdür bilginiz varmı ? benim araca ikisi birden sığmaz çünkü

12. nebre

nebre Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    7
    Öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız belasız sağlıklı günlerde kullanmayı nasip etsin. 2012 yılında aynı araç aynı düşünce ile yola çıktım aracın birçok şeyini yeniledim o zaman Ebay ve Paypal henüz ülkeyi terkettirilmemişti vaktim ve yerim müsait olduğu için herşeyi kendim yaptım. Projeyi Denizlide Harun İMREK info@ahitasarim.com hazırladı Sanırım İzmirden onaylattı. Emniyet tadilat faturası filan sordu. Çekme belgesinde yazmasına rağmen Muğla TÜV 2008 2013 arası ceza alması ilk moral bozukluğu, sonra trafik sigorta soygunu bıktırdı. Ağız tadıyla binemeden tekrar trafikten çekmek zorunda kaldım. Zira 2016 yılında 4~20 bin arası teklifler vardı. Yeni düzenlemelerden sonra 1700 tl civarına düşmüş.

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. bycanerty

bycanerty Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    3
    abii şuan ford e serisi olan birisini gördüğüm için çok mutlu oldum.. :smiley: rica etsem aracınızın iç fotoğraflarını atarmısınız bana, birde benim aracın ruhsatında özel amaçlı - ambulans m 6 koltuk gözüküyor sizinki de öylemi idi ? son sorum da arka tarafta bulunan malzemeleri sökmeniz gerekti mi sizin ?

14. nebre

nebre Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    7
    1993 Model Usa Ford Econoline E350 7.3l Dizel 8 Silindir E4od

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. bycanerty

bycanerty Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    3
    abi bu arada iletişime geçtim kendisi ile eskiden yapılabildiğini ancak şuan yapamayacağını kabul edilmeyeceğini söyledi , kıymetini bilin ruhsatınızın :smiley:)

nebre bunu beğendi.

16. Rıfat Özacar

Rıfat Özacar Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhaba
    Öncelikle aracınızı sağlıkla, keyifle kullanınız, çok ilginç aynı araçtan, aynı amaçla bir tane almak üzereyim, yaşadığınız sıkıntılar beni de çok üzdü. Sizinle iletişime geçmek isterim. Eğer uygun görürseniz bilgi paylaşımı için e posta adresim,
    r.ozacar@gmail.com
    GSM 05322669888

Kolaylıklar dileklerimle
    Rıfat Özacar

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...