Ankara Kamp Alanları Güncel

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gkhn73 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,202

gkhn73

doğa ve kamp
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba,

Ankarada kampa giden arkadaşlar gittikleri yerler hakkında bilgi verseler,mesela kamp alanı ise ücret,wc durumları nedir,su,elektrik gibi yada kamp alanı dışında güvenle çadır kurulabilecek yerler varsa gölet,akarsu,ağaçlık yerleşim yerine yakınlığı ve o yerler ile ilgili olarak resim paylaşsalar kampa gidecek olan bizlerde gitmeden az çok bilgi sahibi olmuş olabiliriz diye düşünüyorum.Bu da güncel bir konu olabilir ve birçok kişinin işine yarar diye düşünüyorum.
herkese iyi kamplar.

Etiketler
tekrar merhaba,
Anlaşıldığı kadarıyla bu kadar zamandır bu gruptan kimse Ankara çevresinde kamp yapmamış :smiley:ben bu hafta sonu gittiğim kamp ve yer hakkında bilgi vererek başlıyayım o zaman;
Haftasonu 4 arkadaş sorgun göletine/güdül gittik .Haftasonu güzel bir doğal afet yaşadık resmen bir fırtına ve dolu felaketii :smiley: ama çadırımızda bir sıkıntı olmadı zaten.masamızın üzerinede geniş bir branda ile kapatmıştık oda bu felaketten nasibini aldı.daha sonra çok daha sağlam bir barınak yaptık rahatça mangal ve muhabbet keyfi yapalım diye süperde oldu.
öncelikle sorgun göletinde güzel kamp yapılıyor o bir gerçek yeni tuvaletler yapılmış çok temiz olmasada ( ki buda bizim insanımızdan kaynaklı evlerinde bazen sifon çekmeyen insan varmı merak ediyorum ) gayettt iyi iş görüyor.günü birlikçilerden kamp yapanların ne yaptığını sanırım anlamıyorlar sabahın 7 sinde zaten sessiz olan ortamda bağıra bağıra konuştukları için insanın uyku keyfi biraz bölünüyor fakat arka taraflarda sonradan gördüğüm üzere daha az pikniğe gelinebilecek yerler var oralarda daha sesiz sakin kamp yapılabilir biz oraları seçmediğimizden dolayı hata etmişiz.gölette olta balıkçılığı yapılıyor çok çıkmasada :smiley: içerde gözleme yapan bir hanım ablamız var biz yemedik ama tercih edenler vardı.akşamları gayet sessiz oluyor piknikçilerde gidince.etrafı telle çevrilmiş güvenlikli bir alan oluşturulmuş.ayrıca ücretsiz bir kamp alanı olmasıda güzel birşey.Ankaradan yaklaşık 105 km kadar.
Herkese güzel kamplar.Doğayla kalın..

Geçen senelerde ankara kızılcahamam karagölde kamp kurdum. temmuzda gitmiştim güneş fazla olduğu için çimenler ve su neredeyse göl hariç kurumuştu. piknikçilerin 2 adımda bir ateşleriyle doluydu etraf kara kara ateş lekeleri. Gidilecekse ilkbaharda gidilmeli bence

geçen kasım ayında şahinler tabiat parkına 5 kişi gittik.
Ankara'ya göre sıcaklık 3-5 derece daha düşük oluyor.
girişler ücretliydi, fiyatlar tam aklımda değil ancak 5 kişi 2 araç 2 gece 120 lira verdik diye hatırlıyorum.
tuvaletler vardı ancak temizlik konusunda bizim insanımız ne kadar temizse o kadar temizdi.
yaz aylarında serin olması dileği ile tekrar gitmeyi düşünüyorum

Şahinler tabiat parkı bir kere ana yol kenarında, gece yoldan gelen araç sesleri rahat uyumanızı engeller. eksoz dumanı cabası. işletmecinin ne yaptığı, neyi nasıl işlettiği, kimden ne kadar ücret aldığı belirsiz, kafasına göre.

sorgun gölü inanılmaz güzel havaya sahip ama bizim DOĞA DÜŞMANI, piknikçi zihniyetli insanımızın umursamazlığı ve saygısızlığı yüzünden rezil durumda. gece silahla ateş edenler, içip gecenin 12sinde, birinde nara atanlar, aile yanına kurulduğu halde bolca küfürlü konuşanlar... kısacası ne tür pislik arasan var. o güzelim yeri el birliği ile mahvetmişiz. üzücü, can yakıcı bir durum.

kızılcahamam karagöl jeositi... inanılmaz güzel bir yer ama onun da içine s.çmışız maalesef.

alicin deresi jeositi... henüz içine edilmemiş olsa da yakında orası da bitecektir.

abi, işi bilmiyorsanız, doğaya zarar verecekseniz, pisletip kirletecekseniz GİTMEYİN, tavsiye etmeyin GÖNDERMEYİN.

Şahinler tabiat parkını öneririm. Ana yol kenarında ve egzoz dumanı ile araç sesi var denildiğine bakmayın. Yanlış yerde yani ilk ana yoldan girer girmez göletin yanında kamp kurarsanız evet araç sesi de gelir, egzoz da gelir. Zaten göletin yanına kamp kurmak kışın soğuk ve rüzgar, yazın da sineklerden dolayı yanlış, ki yaban hayatın gelebileceği bir nokta su içmek için birde gündüz mangalcılar geliyor sadece o kısıma. Neyse ana yoldan girip göleti geçtikten sonra orman yolu gibi bir yol başlıyor . Yola girdikten sonra hemen sağ taraflarda sadece kampçıların olduğu uygun yerlere kamp kurabilirsiniz ki sık sayılabilecek bir ormana girmiş oluyorsunuz yeterince güzel bir kamp alanı sağlıyor. Araç başı ve kişi başı gecelik standart bir para alıyordu işletmeci, 10-12 TL gibi bir rakam hatırlıyorum, bence makul. Tuvaletleri pis genelde. Etrafta çok nadir çöp oluyor. Yaban hayatı gözle görünmüyor. Yakacak odun bulunuyor trekking yaparsanız. Yaz kış ankaraya göre hava sıcaklığı 5-6 derece daha düşük oluyor, haberiniz olsun. İzciler ve belirli gruplar sık sık hafta sonları orada oluyor bazen fazla insan görebilirsiniz kamp yaparken.

Şahinler tabiat parkı bir kere ana yol kenarında, gece yoldan gelen araç sesleri rahat uyumanızı engeller. eksoz dumanı cabası. işletmecinin ne yaptığı, neyi nasıl işlettiği, kimden ne kadar ücret aldığı belirsiz, kafasına göre.

sorgun gölü inanılmaz güzel havaya sahip ama bizim DOĞA DÜŞMANI, piknikçi zihniyetli insanımızın umursamazlığı ve saygısızlığı yüzünden rezil durumda. gece silahla ateş edenler, içip gecenin 12sinde, birinde nara atanlar, aile yanına kurulduğu halde bolca küfürlü konuşanlar... kısacası ne tür pislik arasan var. o güzelim yeri el birliği ile mahvetmişiz. üzücü, can yakıcı bir durum.

kızılcahamam karagöl jeositi... inanılmaz güzel bir yer ama onun da içine s.çmışız maalesef.

alicin deresi jeositi... henüz içine edilmemiş olsa da yakında orası da bitecektir.

abi, işi bilmiyorsanız, doğaya zarar verecekseniz, pisletip kirletecekseniz GİTMEYİN, tavsiye etmeyin GÖNDERMEYİN.[/QUO

Paylaşım için teşekkürler.
Malesefkii doğada birçok yer söylediğiniz gibi buda insanımızın pis olmasından kaynaklı bir insan neden doğayı pisletir ve sonra kendisi gittiği zaman buranın hali ne diyee birde küfür savurur anlamam.
Çadır olaylarına yeni başlayalı 1 sene kadar oldu ve sorgunu bende çok sevmiştim daha 3 hafta önce yine gittim ve çok güzell şeylerin olduğu gibi gecenin 4 ündee salak saçma anırann birinee denk geldimm o doğa harikası yerlerii malesef kendii ellerimizlee pisletiyoruz :(

Şahinler tabiat parkını öneririm. Ana yol kenarında ve egzoz dumanı ile araç sesi var denildiğine bakmayın. Yanlış yerde yani ilk ana yoldan girer girmez göletin yanında kamp kurarsanız evet araç sesi de gelir, egzoz da gelir. Zaten göletin yanına kamp kurmak kışın soğuk ve rüzgar, yazın da sineklerden dolayı yanlış, ki yaban hayatın gelebileceği bir nokta su içmek için birde gündüz mangalcılar geliyor sadece o kısıma. Neyse ana yoldan girip göleti geçtikten sonra orman yolu gibi bir yol başlıyor . Yola girdikten sonra hemen sağ taraflarda sadece kampçıların olduğu uygun yerlere kamp kurabilirsiniz ki sık sayılabilecek bir ormana girmiş oluyorsunuz yeterince güzel bir kamp alanı sağlıyor. Araç başı ve kişi başı gecelik standart bir para alıyordu işletmeci, 10-12 TL gibi bir rakam hatırlıyorum, bence makul. Tuvaletleri pis genelde. Etrafta çok nadir çöp oluyor. Yaban hayatı gözle görünmüyor. Yakacak odun bulunuyor trekking yaparsanız. Yaz kış ankaraya göre hava sıcaklığı 5-6 derece daha düşük oluyor, haberiniz olsun. İzciler ve belirli gruplar sık sık hafta sonları orada oluyor bazen fazla insan görebilirsiniz kamp yaparken.

paylaşım için teşekkürler bende denemek istiyorum en kısa zamanda.

paylaşım için teşekkürler bende denemek istiyorum en kısa zamanda.

ANKARA SINIRLARI İÇERİSİNDE MAKSİMUM 1 SAATLİK MESAFEDE ONLARCA TABİAT HARİKASI YERLER VAR KENDİM KİMYA MÜHENDİSİYİM KÜÇÜK AMA İYİ ORGANİZE OLABİLEN BİR GRUP OLUŞTURULABİLİRSE ANKARA CİVARINDA MAKSİMUM 1 SAATTLİK MESAFEDE FARKLI FARKLI KONAKLANABİLECEK ONLARCA TABİAT HARİKASI YERLER VAR. AMATÖR RUHLA HAREKET EDEBİLEN, MACERAPEREST KİŞİLER BANA ULAŞABİLİRSİNİZ WHATSAPP GRUBU OLUŞTURALIM 0 535 644 26 61

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR