Antalya'da Tenha Kamp Alanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KurtCobain Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,208

KurtCobain

Ana Kamp
Yer
Antalya
Selam arkadaşlar.Antalya'da çadır kurup uyuyabileceğim,aynı zamanda trekking yapabileceğim bir alan arıyorum.Özellikle nehir-dere kenarlarında olmasını isterim (ama olmazsada olur ;) ) Fazla kalabalık olmasın istiyorum.Antalya'ya en fazla 1 saat uzaklıkta olursa sevinirim :smiley:

Etiketler

Ynt: Antalya'da Tenha Kamp Alanları

Siz Dalaman Hava Alani ile Dalaman Cayini (deresini) karistiriyorsunuz.Bu dere Manavgattan gelir ve Akdeniz'e akar.Kampin yakininda
mavi tur gemilerine binme imkani vardir.Slml.

Ercument Ozbek' Alıntı:
Siz Dalaman Hava Alani ile Dalaman Cayini (deresini) karistiriyorsunuz.Bu dere Manavgattan gelir ve Akdeniz'e akar.Kampin yakininda
mavi tur gemilerine binme imkani vardir.Slml.
Teşekkürler :smiley:

Slm. Neden Likya Yolunu yürümeyi denemiyorsun?? Şu anda istemeyeceğin kadar tenha ve istediğin veya yorulduğun X yerde çadırını kurup dinlenebilirsin.

Kelebek67' Alıntı:
Selam. Neden Likya Yolunu yürümeyi denemiyorsun?? Şu anda istemeyeceğin kadar tenha ve istediğin veya yorulduğun X yerde çadırını kurup dinlenebilirsin.
Evet orayıda çok düşündüm ama elimde bir harita yok,rotayı nasıl bulacağımı bilmiyorum .Ayrıca ne gibi aletlere ihtiyacım olacağından da emin değilim.Bilginiz varsa detaylı anlatır mısınız Likya Yolu'nu ? :]

Kasım ayına girdik ve her ne kadar Antalya Merkez ılımanlığını koruyor olsa da, yükseklere çıktıkça gece çadırda ciddi üşüyor insan. Likya yolunun Tekirova, Olympos veya Adrasan'dan başlayan ve yürüyebildiğin kadar Fethiye istikametine doğru yol alman uygun olacağı düşüncesindeyim. Kate Clow'un haritası ile birlikte satılan "The Lycian Way" kitabını bulamıyor ve Antalya Merkez'de yaşıyorsan, sana benimkini seve seve ödünç verebilirim. Düşün, taşın, kararını verdiğinde ve daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunda haberim olsun. Ben ilk yürüyüşümü çadır, mat, uyku tulumu, botlarım, gıdam, giysilerim ve eski kullanılmış bir Likya Yolu haritası ile gerçekleştirmiştim. Bu yol o kadar güzel işaretlenmiş bulunuyor ki, aslında ne haritaya ne de GPS'e ihtiyaç hissetmiyorsun.

Hatta bu yolculuga Demre Andriake kampingde baslayabilirsin,bu kamping Demre Kas arasi cay agzi mevkiinde bulunmaktadir;kamp idarecileri
cok sempatik kisiler,sana yardimci bile olurlar,aksamlari ates basi kuzu cevirme ve yemek fasli da var,iyi geziler.

Kelebek67' Alıntı:
Kasım ayına girdik ve her ne kadar Antalya Merkez ılımanlığını koruyor olsa da, yükseklere çıktıkça gece çadırda ciddi üşüyor insan. Likya yolunun Tekirova, Olympos veya Adrasan'dan başlayan ve yürüyebildiğin kadar Fethiye istikametine doğru yol alman uygun olacağı düşüncesindeyim. Kate Clow'un haritası ile birlikte satılan "The Lycian Way" kitabını bulamıyor ve Antalya Merkez'de yaşıyorsan, sana benimkini seve seve ödünç verebilirim. Düşün, taşın, kararını verdiğinde ve daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunda haberim olsun. Ben ilk yürüyüşümü çadır, mat, uyku tulumu, botlarım, gıdam, giysilerim ve eski kullanılmış bir Likya Yolu haritası ile gerçekleştirmiştim. Bu yol o kadar güzel işaretlenmiş bulunuyor ki, aslında ne haritaya ne de GPS'e ihtiyaç hissetmiyorsun.
Teklifin için teşekkürler. Zaten yazın gitmeyi düşünüyordum.O zamana kadar kitabı araştırırım.Eğer bulamazsam, yazın burada olursan alabilirim :smiley: Peki bu Likya Yolu'nda nehir ,akarsu vs. varmı ?)

Ercument Ozbek' Alıntı:
Hatta bu yolculuga Demre Andriake kampingde baslayabilirsin,bu kamping Demre Kas arasi cay agzi mevkiinde bulunmaktadir;kamp idarecileri
cok sempatik kisiler,sana yardimci bile olurlar,aksamlari ates basi kuzu cevirme ve yemek fasli da var,iyi geziler.
Araştırıyorum :]

Slm.
Eğer yaz aylarında yürümeyi düşünüyorsan sana şiddetle nehir ve akarsuyu bol olan St Paul Yolu'nu tavsiye edeceğim. Ben o yolun büyük bölümünü yapıp yeni eve döndüm. GeziNotları bölümünde tecrübelerimi edinebilirsin. Bu yol da işaretli ve Kate Clow tarafından yazılmış haritalı kitabı var. Hem ingilizce, hem de türkçe olarak yayınladılar. Likya yoluna dönecek olursak: Fethiye-Tekirova arası özellikle sahile yakın geçen bölümü nehir ve akarsu anlamında fakir diyebilirim. Hatta Kaş'tan itibaren uzun bir rotası ve Korsan Koyu ile Adrasan arası oldukça kurak. Bol miktarda kuyu ile karşılaşacaksın, ancak yaz aylarında çoğu kuru veya su kalitesi kötü oluyor. Ben yanımda bol miktarda su taşıyordum, bu da insanı yormuyor değil, ancak büyük bir bölümünde kendini denize atıp yüzmenin keyfini çıkarma yönünden olsun, manzarası olsun harika. Yaz ayında seni susuz bırakmayacak ve iklimi daha uygun olan Tahtalı Dağı'na doğru Beycik'ten başlayıp, Hisarçandır'da sona eren bölümü önerebilirim.

Kelebek67' Alıntı:
Selam.
Eğer yaz aylarında yürümeyi düşünüyorsan sana şiddetle nehir ve akarsuyu bol olan St Paul Yolu'nu tavsiye edeceğim. Ben o yolun büyük bölümünü yapıp yeni eve döndüm. GeziNotları bölümünde tecrübelerimi edinebilirsin. Bu yol da işaretli ve Kate Clow tarafından yazılmış haritalı kitabı var. Hem ingilizce, hem de türkçe olarak yayınladılar. Likya yoluna dönecek olursak: Fethiye-Tekirova arası özellikle sahile yakın geçen bölümü nehir ve akarsu anlamında fakir diyebilirim. Hatta Kaş'tan itibaren uzun bir rotası ve Korsan Koyu ile Adrasan arası oldukça kurak. Bol miktarda kuyu ile karşılaşacaksın, ancak yaz aylarında çoğu kuru veya su kalitesi kötü oluyor. Ben yanımda bol miktarda su taşıyordum, bu da insanı yormuyor değil, ancak büyük bir bölümünde kendini denize atıp yüzmenin keyfini çıkarma yönünden olsun, manzarası olsun harika. Yaz ayında seni susuz bırakmayacak ve iklimi daha uygun olan Tahtalı Dağı'na doğru Beycik'ten başlayıp, Hisarçandır'da sona eren bölümü önerebilirim.
Yazını okudum ,resimlere baktım ama Likya Yolu daha cezbedici görünüyor :smiley:
Siz Likya Yolu'na nereden başlamamı tavsiye ediyorsunuz,Adrasan tarafı mı,Beycik mi vs .. :smiley: Ve bu tavsiye ettiğin yerin Google Earth'ten alınmış fotoğrafını gönderme imkanın var mı ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.