Araç Önerisi 4x4 (şehir Içi, Arazi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YIKILMAZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,991

YIKILMAZ

Yeni Üye
Merhabalar;

6 otomobil almış satmış birisi olarak artık hafta sonları kampa gidebileceğim dere yatağına deniz kenarına giriş çıkış yapa bileceğim yedek parçaları bakımları yakış olarak ücreti çok yormayacak engebeli arazide dolaşa bileceğim araç önerisi rica ediyorum.
ilk düşüncem araç mekanik olsun elektronik donanım yorar vs gibi düşünmüştüm fakat araç fiyatlarına baktıkça bu paraya şu marka model var bu nasıl fiyat politikası diye düşünürken hedeften çok şaştım kafam karıştı. Aklımda ilk olarak hliux, lada niva vardı sonrasında pajero oluştu vs derken Kia sportage ve Grand Cherokee 3.1 TD arasında gelip gidiyorum. Paylaştığım markalardan bütçe politikam az çok ortada.

- Lada Niva tercih sebebim mekanik olması parçasının kolay ulaşılması, vaz geçme sebebim 2 kapı olması bagaj hacmi düşük olması.
- Pajero tercih sebebim mekanik olması parçasının kolay ulaşılması, vaz geçme sebebim 2 kapı olması bagaj hacmi düşük olması.
- Toyata hliux tercih sebebim mekanik olması parçasının kolay ulaşılması, vaz geçme sebebim fiyat olarak piyasa değerine daha lüx suvların olması.
- Kia sportage tercih sebebim konfor ve donanımlı olması parçasının kolay ulaşılması, vaz geçme sebebim piyasa değerine amerikan suvların olması.
- Grand Cherokee 3.1 TD tercih sebebim konfor ve donanımlı olması amerikan kalitesi, vaz geçme sebebim bahsi geçen motor için bir çok kaynakta motorunun kötü olarak bahsedilmesi.

4 kişil bir ailem var bir çok kamp malzemesine sahibim tek eksiğim motorlu araç amacım çocuklarımla hafta sonu İstanbul dan bir nebze de olsa kaçmak balık tutmak kamp yapmak. tercih edeceğim motorlu araçla aynı zamanda işe gelip gitmek zorundayım 2. araç ekonomisine sahip değilim. Bahsettiğim olumlu ve olumsuz şartlar sonucunda bu alanda alternatif marka model ve teknik bilgisi olanlardan destek rica ederim.

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Konuyu yanlış yere açtımsa özürleri borç bilirim...

Merhabalar;

6 otomobil almış satmış birisi olarak artık hafta sonları kampa gidebileceğim dere yatağına deniz kenarına giriş çıkış yapa bileceğim yedek parçaları bakımları yakış olarak ücreti çok yormayacak engebeli arazide dolaşa bileceğim araç önerisi rica ediyorum.
ilk düşüncem araç mekanik olsun elektronik donanım yorar vs gibi düşünmüştüm fakat araç fiyatlarına baktıkça bu paraya şu marka model var bu nasıl fiyat politikası diye düşünürken hedeften çok şaştım kafam karıştı. Aklımda ilk olarak hliux, lada niva vardı sonrasında pajero oluştu vs derken Kia sportage ve Grand Cherokee 3.1 TD arasında gelip gidiyorum. Paylaştığım markalardan bütçe politikam az çok ortada.

- Lada Niva tercih sebebim mekanik olması parçasının kolay ulaşılması, vaz geçme sebebim 2 kapı olması bagaj hacmi düşük olması.
- Pajero tercih sebebim mekanik olması parçasının kolay ulaşılması, vaz geçme sebebim 2 kapı olması bagaj hacmi düşük olması.
- Toyata hliux tercih sebebim mekanik olması parçasının kolay ulaşılması, vaz geçme sebebim fiyat olarak piyasa değerine daha lüx suvların olması.
- Kia sportage tercih sebebim konfor ve donanımlı olması parçasının kolay ulaşılması, vaz geçme sebebim piyasa değerine amerikan suvların olması.
- Grand Cherokee 3.1 TD tercih sebebim konfor ve donanımlı olması amerikan kalitesi, vaz geçme sebebim bahsi geçen motor için bir çok kaynakta motorunun kötü olarak bahsedilmesi.

4 kişil bir ailem var bir çok kamp malzemesine sahibim tek eksiğim motorlu araç amacım çocuklarımla hafta sonu İstanbul dan bir nebze de olsa kaçmak balık tutmak kamp yapmak. tercih edeceğim motorlu araçla aynı zamanda işe gelip gitmek zorundayım 2. araç ekonomisine sahip değilim. Bahsettiğim olumlu ve olumsuz şartlar sonucunda bu alanda alternatif marka model ve teknik bilgisi olanlardan destek rica ederim.

Mercedes ML serisi
Volvo XC90
VW Touareg
Honda CR-V
BMW X5
Nissan Terrano ve x-trail

Merhabalar;

Merhaba

Önce başarılar dilerim 1- pajero 2 kapı tahminen pajero pinin tahmin ediyorum boğaz kelebeği vs sorunlu ayrıca jeep 3.1 italyan vm motor büyük sıkıntı kia şehir içi avm ev evden iş işten starbucks daha uygun vs. niva bagaj yok sayılır arka koltukta oturan böbrek taşını düşürür ama dağ keçisi tabir edilir konfor -0- 2- kamp malzemesi çoksa ve arazide düşünüyorsanız mitsubishi L200 mümkümse dpf olmayan modellere bakın daha jeep türü istiyorsanız jeep grand cherokee 2.7 motor şanzıman mercedes ml 270 aynı parça usta kolay model eski olduğu için parçalar daha uygun görüldüğü gibi zamanımızda kimin motoru kimde belli değil suziki grand vitara motor renault megan 2 onunda parça usta kolay son modelleri bilmiyorum nissan patfinder ederinden çok şişirilmiş bulursanız ki çok şişik toyota vx 100 vx80 bagaj fazla dert etmiyorsanız subaru özellikle hem şehir içi hem hafif offroad için uygun 4x4 seçiminde offroad önemliyse ayrı arazi vitesi diff. kilidi olanlara bakın şimilik aklıma gelenler bunlar

kolay gelsin

Birde Dodge PW250 ekleyeyim.

Ben s100 aldım parça fiyatlarını görünce bayağı şaşırdım. Tofaştan bile ucuz parçası. Yakıtı yüksek bunun. Ama Pw250 olanlar dizel ve az yakar s100e göre. Şehiriçinde nasıl olur bilmem ama sırf mekanik kaya gibi araç bunlar. Ben şimdi S100'ü karavan yapıyorum.

Birde Dodge PW250 ekleyeyim.

Ben s100 aldım parça fiyatlarını görünce bayağı şaşırdım. Tofaştan bile ucuz parçası. Yakıtı yüksek bunun. Ama Pw250 olanlar dizel ve az yakar s100e göre. Şehiriçinde nasıl olur bilmem ama sırf mekanik kaya gibi araç bunlar. Ben şimdi S100'ü karavan yapıyorum.
Hayırlı olsun mekanik elektronik yok parça kolay ve ucuz paslanmaya dikkat etmek lazım şehir içi sıkıntı ama artık her araç şehir içi sıkıntı
birde tüp taktırmaya karşıyım iyi günlerde kullanın

Hayırlı olsun mekanik elektronik yok parça kolay ve ucuz paslanmaya dikkat etmek lazım şehir içi sıkıntı ama artık her araç şehir içi sıkıntı
birde tüp taktırmaya karşıyım iyi günlerde kullanın
Teşekkür ederim. Tüp taktırmak birazda mecburiyet. 6 silindir 4000 motor olunca. Ruhsata işli tüp olmasaydı belki taktırmazdım ama şimdi onu söktürüp ruhsattan sildirmekte ayrı bi mesele.

Merhabalar;

Merhaba.
2015 yılında 2012 model 55.000 Km. de 2012 model 4x4 140 HP Diesel bir Kuga almıştım.. Şu anda 90 Küsür binde. Çok çok memnunum.Akıllı kullanırsanız yakıtta çok hesaplı.. 1200 Kg lık çekme karavan çekiminde de kullanıyorum. Temiz bir 2012 bulursanız almanızı öneririm.

Teşekkür ederim. Tüp taktırmak birazda mecburiyet. 6 silindir 4000 motor olunca. Ruhsata işli tüp olmasaydı belki taktırmazdım ama şimdi onu söktürüp ruhsattan sildirmekte ayrı bi mesele.
Hayırlısı olsun
tüp ekomomi açısından fayda sağlıyor görünsede belli bir km den sonra devreden çıkması + ısıl değer farkından piston ve süpaplara kayıtlara sıkıntı çıkarması + karbüratör tüp beyni tüp map sensör uyum problemleri + arıza ve bakım için hem mekanikçiye hem tüpçüye tamir parça ödemesi + tüpün yer problemi vs.
herkesin kendi karar bütçe marka model tercihi en doğrusudur
1 L200 1 subaru impreza var subaruyu tüp takılmamış almak için aracın iç trim bozukluğu kaza geçmişini göz ardı ettim tüp takılmamış aldım tüplü çok temizleri vardı almadım ekonomiden dolayı ailem tüp taktıralım dedi taktırmadım
kişinin kendi tercihi en doğrusudur dedikten sonra tekrar hayırlı olsun diyorum

Hayırlısı olsun
tüp ekomomi açısından fayda sağlıyor görünsede belli bir km den sonra devreden çıkması + ısıl değer farkından piston ve süpaplara kayıtlara sıkıntı çıkarması + karbüratör tüp beyni tüp map sensör uyum problemleri + arıza ve bakım için hem mekanikçiye hem tüpçüye tamir parça ödemesi + tüpün yer problemi vs.
herkesin kendi karar bütçe marka model tercihi en doğrusudur
1 L200 1 subaru impreza var subaruyu tüp takılmamış almak için aracın iç trim bozukluğu kaza geçmişini göz ardı ettim tüp takılmamış aldım tüplü çok temizleri vardı almadım ekonomiden dolayı ailem tüp taktıralım dedi taktırmadım
kişinin kendi tercihi en doğrusudur dedikten sonra tekrar hayırlı olsun diyorum
Evet haklısınız. Yer problemi bendede oldu. Birde ben karavan yapacağım için yer büyük problemdi. Halledeceğiz inşallah.

Volvo vardı bende. Tüpte binmezdim kağnı gibi oluyor diye. Büyük ihtimal bu araçda öyle olacak. Benzinde düzgün çalışsa tüpe bu kadar önem vermezdim ama tüpde çalışmaya alışmış araba. Karbüratörü düzeltebilirsem benzinde binerim diye düşünüyorum. En azından arazide güç lazımken.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.