Araç Seçiminde Yardımınıza İhtiyacım Var!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan navara06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,903

navara06

Ana Kamp
Yer
ANKARA
Herkese selamlar ismim Hikmet ALTUN Ankara dan katılıyorum aranıza

Değerli Arkadaşlar ve Üstatlarım aşağıdaki 2 araç arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim

1- Land Rover Discovery 3 2.7 TDV6 2005-2006 ( 250.000 km civarı )

2- Jeep Grand Cherokee 3.0 crdi 2006-2008 ( 200.000 km- 250.000km ) arası

Değerli arkadaşlar, üstatlarım yıllık olarak en çok 4500km yol yapıyorum. Kamp ve Balık avı merakım var öyle hard tabir edilen Offroad deneyimim hiç olmadı. Güçlü gerek asfalt ta gerek ise asfalt dışında beni üzmeyecek bir araç almak istiyorum.Sizlerden isteğim bu iki araçtan hangisini almamı tavsiye edersiniz? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler

Benimki 2005 140hp. İlân örnek olsun 2010 170hp yazılımla 205 hp oluyor tavsiye ederim

Herkese selamlar ismim Hikmet ALTUN Ankara dan katılıyorum aranıza

Değerli Arkadaşlar ve Üstatlarım aşağıdaki 2 araç arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim

1- Land Rover Discovery 3 2.7 TDV6 2005-2006 ( 250.000 km civarı )

2- Jeep Grand Cherokee 3.0 crdi 2006-2008 ( 200.000 km- 250.000km ) arası

Değerli arkadaşlar, üstatlarım yıllık olarak en çok 4500km yol yapıyorum. Kamp ve Balık avı merakım var öyle hard tabir edilen Offroad deneyimim hiç olmadı. Güçlü gerek asfalt ta gerek ise asfalt dışında beni üzmeyecek bir araç almak istiyorum.Sizlerden isteğim bu iki araçtan hangisini almamı tavsiye edersiniz? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

disco da motor hem sorunlu hem de tamiratı neredeyse çok çok zor, yakıt tüketimi ve servis maliyetleri de çok çok yüksek.
yerine Jeep çok daha iyi bir seçenek, tamam disco 3 kadar gösterişli değil ama kendince bir kalitesi ve duruşu var. risk almaktansa Jeep derim.

bu konu başlğı altında bir çok bilgi bulabilirsiniz.
bütçe olarak 100-120 bandındaysanız 2008 makyajlı ve xenon farlı versiyonu tercih ederim, hatta bulunur ise overland en iyisi..

Grand Cherokee 3.0 Crd Nasıldır , Alınırmı , Değermi ?

3.0 işini görür tabi ama o kmlerde bir wk sıkıntı çıkarır. yani uzun vadeli düşünüyorsan pek tavsiye edemem. sonuçta dizel bir araç. çıkaracağı sorunlarda maliyet yüksek olacaktır.

ha disco mu wk mı dersen, tabi ki wk derim o ayrı mesele :smiley:

3.0 işini görür tabi ama o kmlerde bir wk sıkıntı çıkarır. yani uzun vadeli düşünüyorsan pek tavsiye edemem. sonuçta dizel bir araç. çıkaracağı sorunlarda maliyet yüksek olacaktır.

sıkıntı çıkarması önceki kullanıcılarına bağlı çoğunlukla, bakımı yapılmamış, zorlanmış, hor kullanılmış araç 100k da da sorun çıkartır..
250k daki araç sorun çıkartmaz mı dersen, çıkartmaz diyen yalan söyler ama kesin problem çıkartır demek de yanlış.. benim araç 269 a geldi, Allaha şükür bir problemim yok.. ara sıra belli parçaların kullanım ömrü doluyor ve değişim istiyor ki normal karşılamak lazım.
ayrıca sıfırı 1 milyon olan aracı 80 e alıp "e araç sorun çıkartıyor" demek yanlış olur (kronik bir sorundan bahsetmiyorum), zaten yaş ve km yükseldikçe sorun çıkartma ihtimali olmasa fiyat da bu kadar düşmez...

bu iş bütçe sonuçta meselesi. 120 bin TL ye düşük km li (130-150 k) overland bile bulunabilir, ama bütçe 80 bin ise km 200 ün üstüne çıkıyor.
hatta bir tanıdığımda orijinal 34 bin km de 2006 limited var, 130 bine satacak..

Yorum yapan herkese teşekkür ederim.24.01.2019 tarih itibarı ile Disco3 tdv6 model araçların motor arızası verdiği zaman reaktife si 44 bin tl yarı motor yenileme 55-65 bin tl tam motor yenilemesi ( sandık motor denilen ) 80-85 bin tl arası olduğunu öğrenmiş durumdayım moralim yerle bir oldu resmen yıllardır hayalini kur para biriktir motor arızası yüzünden alama Disco 2 ye bakma bile dediler onu neden dediler anlamadım gerçi ? Bana expedition için araç önerisi olarak ta freelander 2.2 td4 önerdiler sorunsuz araç olduklarından bahsettiler düşük km alırsan yıllarca binersin falan gibi önerilerde bulundular sizce de öylemi dir ?
Yada hiç bulaşmayıp Grand Cherokee 2.7 Overland veya 3.0 crdi mi alayım hangisi beni üzmez en azından disco gibi üzmez ?

Yorum yapan herkese teşekkür ederim.24.01.2019 tarih itibarı ile Disco3 tdv6 model araçların motor arızası verdiği zaman reaktife si 44 bin tl yarı motor yenileme 55-65 bin tl tam motor yenilemesi ( sandık motor denilen ) 80-85 bin tl arası olduğunu öğrenmiş durumdayım moralim yerle bir oldu resmen yıllardır hayalini kur para biriktir motor arızası yüzünden alama Disco 2 ye bakma bile dediler onu neden dediler anlamadım gerçi ? Bana expedition için araç önerisi olarak ta freelander 2.2 td4 önerdiler sorunsuz araç olduklarından bahsettiler düşük km alırsan yıllarca binersin falan gibi önerilerde bulundular sizce de öylemi dir ?
Yada hiç bulaşmayıp Grand Cherokee 2.7 Overland veya 3.0 crdi mi alayım hangisi beni üzmez en azından disco gibi üzmez ?
Verilen bilgiler maalesef dogru, yakin bir abime disco 4 alacaktik 2014/5 model uzun sure inceledik. sonra biz de aci gerceklerle karislastik maalesef. Ustelik dusuk km de almak da riski azaltmiyor.

Donanim haber de uzun donem testi gibi bir kullanıcının 10 senelik freelander 2 yazisi var. Bende de dusundum ama WK kadar saglam olmadigini gordum okuyunca.

Disco 2 hakkinda genel bilgiyi sitede bulabilirsiniz. Ama gordugum kadari ile bir takim sorunlari mevcut.

Butce nedir bilmiyorum ama expedition icin bence en iisi WK, 2008 ya da 09 overland.
100-150 bin km arasi yetkili servis bakimli ya da kayitlari olan bir ozel servis bakimlisini siddetle oneririm. Güç, yol tutus ve arazi yetenekleri ayni fiyat klasmaninda hicbir aracta yok. Alacagini BF KO2 AT ile de sizi uzmeden gezdirir. 2. Arac olacak ise one de bir gizli vint taktiniz mi islem tamamdir.

Ben kendi aracimi satıyorum (sizin icin soylemiyorum yanlis anlamayin, zaten aracim 270 bine geldi, ayrica yukarida de ust model makyajli kasa tavsiye ettim) nedeni de cok uzun yol yaptigim icin dizel sedan a gecis yapmak. Ama 2 sene icinde elim genislediginde 2. Arac olarak tekrar WK almak hayalim. 09/10 model bir overland :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR