Arazi Aracı Beyin Fırtınası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AHRAZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,503

AHRAZ

Kamp I
Herkese merhabalar,

2004 model 1.6 otomatik tek kapı grand vitara sahibiyim. Full offroad donanımlı ve müthiş keyifli bir araç ancak rampalarda ve sollamada bayması beni çıldırtıyor daha güçlü bir araç arıyorum bu yüzden.

150km son süratim var üzerindeki 205 70 r16 bf goodrich tako2 leri rahat çeviriyor bakımlarını aksatmıyorum lpg de şehiriçi hiç kullanmıyorum hep benzin. Gözüm gibi bakıyorum herhalde o yüzden üstün performans alıyorum ancak yetmiyor. Daha güçlü bir araca ihtiyacım var.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, otomatik tek kapı ve benzinli (benzin+lpg de olur, dizel araçlardan hoşlanmıyorum) tavsiyelerinizi alabilr miyim? Bir yılı aşkın süredir bakıyorum doğru düzgün bir şey bulamadım, aslında pajerolara aşığım;
1993 Mitsubishi Pajero 2.6 40.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 570121966
çok ciddi aklımı çelen ilanlardan birisi, ama manuel vites istemiyorum.

"Beyin Fırtınası" yazmamın sebebi ise şu; ben bu hoşuma giden pajerolardan uygun birini alsam, sonra pajero çıkma otomatik şanzıman ve ilave donanımını da bulup yaptırsam? yaptırabilir miyim? fikirlerinizi alabilr miyim?
feci takmış durumdayım bu konuyu kafaya.

Ya da memnun olduğum kendi aracıma çıkma bir v6 suzuki grand vitara motoru mu bulayım?

Etiketler
Sayın AHRAZ Merhaba,
Suzuki VITARA genel olarak Şehir İçi trafikte ve özellikle einizdeki Hanımların kullanımları için tasarlanmış bir 4x4 otomobildir! Bu nedenle PAJERO ile asla mukayese edilemez. 1991 sonrası üretilen G54B Motorlu hayli Pajero hala yollarda. PARIS - DAKAR'ı arka arkaya 6 Kez Kazanan Tek 4x4 olarak bilinir. Bir başka özelliği daha benzerlerine göre daha rahat kullanım ve konforlu oluşudur. Küçük bir hatırlatmam olacak, LPG bu tür özel otomobillerin YAKITI DEĞİLDİR! Depoda 50.- TL. tasarruf için kullanım keyfinizi bozmayınız! Japon Grubu 4x4'lerle ilgili sorularınız olursa lütfen yazın. Selamlar, Ömer.

Sayın AHRAZ Merhaba,
Suzuki VITARA genel olarak Şehir İçi trafikte ve özellikle einizdeki Hanımların kullanımları için tasarlanmış bir 4x4 otomobildir! Bu nedenle PAJERO ile asla mukayese edilemez. 1991 sonrası üretilen G54B Motorlu hayli Pajero hala yollarda. PARIS - DAKAR'ı arka arkaya 6 Kez Kazanan Tek 4x4 olarak bilinir. Bir başka özelliği daha benzerlerine göre daha rahat kullanım ve konforlu oluşudur. Küçük bir hatırlatmam olacak, LPG bu tür özel otomobillerin YAKITI DEĞİLDİR! Depoda 50.- TL. tasarruf için kullanım keyfinizi bozmayınız! Japon Grubu 4x4'lerle ilgili sorularınız olursa lütfen yazın. Selamlar, Ömer.

2005 ve öncesi vitaralara hanımlar için üretilmiş araç demek biraz komik olmuş. tamam pajero ile kıyaslanmaz fakat off road aracından beklenen rampada hız yapmak, yokuşta sollamak değildir. tam tersine 2005 öncesi grand vitara, vitara, jimny, lada gibi araçlar saf kan arazi araçlarıdır. sandart hali ile ya da biraz modifikasyonla arazi de canavardırlar.. bu durumda asfaltta nerdeyse gitmeyen arazinin krallarından defender ve jeep cz ' lere oyuncak ya da çöp dememiz gerekir..

Sayın AHMET KEMAL, Merhaba, Tek Kapı Vitara ile ilgili yazdıklarım benim düşüncelerim değil, Singapur'da yayınlanan TORQUE dergisinin incelemesinden alıntıdır. Vaktiniz olduğunda lütfen ulaşın (Home - Torque is the authority on all things automotive in Singapore), 1984 yılından bu yana Japon Otomobilleri için yedek parça satan bir şirketin sahibiyim, burada yazdıklarımın hepsi araştırma ve tecrübelerin paylaşımıdır.

sayın forum sakinleri, zaten hız vb ilgimi çeken konular değil yalnızca şehirlerarası veya uzun yol vb gibi yollarda biraz üst süratim olsun ve özellikle sollamaalrda falan ekstra bir torkum ivmem olsun istiyorum asında hepsi bu. Acaba ayna mahruti değişimi ile bunu yakalayabilir miyim?

herkese Merhaba, benimde 98 vitara jlx aracım var 5k. Araç otomatik fakat arada sıra da tam gaz yapıncabvites düşürmüyor rampalarda 1. vites istiyo ama 2. viteste takılı kalıyor manuel olarak L ye çekiyorum sizce ne yapmam gerek bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Merhaba aynı sorun bende de var. Yardımcı olur musunuz. Benim aracimda 95 model otomatik V6. Araç özellikle ısınınca birinci vitese düşürmüyor ve dolayısıyla bayılıyor. Bazen elimle l ye alsam bile 1. Vitese düşmüyor. Siz cozdunuzmu sorunu. Şimdiden teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR