Arazi aracınıza veda etmek zorunda kalırsanız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mertbirincioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,236

mertbirincioglu

Doğa Seni Çağırıyor
Yer
istanbul
Ötv,mtv, akaryakıt zamları,doğayı koruma, çevreci olma trafik kazalarını azaltma,daha genç araçların trafikte olması, trafik yoğunluğunu azaltma vb şekillerde sebeplerle, çeşitli önlemler atılan adımlar oluyor ve ilerde de mutlaka olacak. Peki önümüzdeki birkaç yıl içinde şartlar aleyhimize gelişirse, yakıtından veya vergisinden dolayı veya yaşından emisyonundan dolayı çok sevdiğimiz araçlarımızdan ayrılmak veda etmek zorunda kalırsak ne yaparız hiç düşündünüz mü? Bu sadece aracımızdan mı kopmak olur yoksa doğadan mı kopmak olur? Alabileceğimiz önlemler olabilir mi? OFF-Road sporu/hobisi nereye gidiyor 5 yıl sonra nerede ve nasıl olacak? Bu konular benim içimi kemiriyor ve rahatsız ediyor sizler ne düşünüyorsunuz acaba? 5 yıl sonra 1.3 daihatsu terios ile mi araziye girmek zorunda bırakılacağız acaba? Veya pick-up kamyonet tarzı araçlarla mi gireceğiz?Mecbur kalırsanız tercihleriniz ne yönde olacak?Çerçeve geniş görünüyor ama merak içindeyim bu konuda....

Etiketler

Ynt: Arazi aracınıza veda etmek zorunda kalırsanız?

5 yıl sonraya kimin garantisi var ki ? rahat olun mert bey kafaya takmayın biz Türkler onada bişeyler uydurururz...

Nası rahat olalım ya adamlar zam üstüne zam yapıyor yeter artık herkes onlar gibi 5 10 milyar maaş almıyor.Tedirgin olmakta çok çok haklısınız.....

o zamanki aracım ne olur bilmem ama bisikletlede olsa doğadak kopmamaya niyetim var. tabi köpeyimede bisikletin yanına bir sele olursa iyi olur ,gerçi bisikletle gidilecek yakın orman bırakmadılarya,belkide o senelerde ormamda bulamayabiliriz o zaman sorunda kalmaz.

mertbirincioglu' Alıntı:
Ötv,mtv, akaryakıt zamları,doğayı koruma, çevreci olma trafik kazalarını azaltma,daha genç araçların trafikte olması, trafik yoğunluğunu azaltma vb şekillerde sebeplerle, çeşitli önlemler atılan adımlar oluyor ve ilerde de mutlaka olacak. Peki önümüzdeki birkaç yıl içinde şartlar aleyhimize gelişirse, yakıtından veya vergisinden dolayı veya yaşından emisyonundan dolayı çok sevdiğimiz araçlarımızdan ayrılmak veda etmek zorunda kalırsak ne yaparız hiç düşündünüz mü? Bu sadece aracımızdan mı kopmak olur yoksa doğadan mı kopmak olur? Alabileceğimiz önlemler olabilir mi? OFF-Road sporu/hobisi nereye gidiyor 5 yıl sonra nerede ve nasıl olacak? Bu konular benim içimi kemiriyor ve rahatsız ediyor sizler ne düşünüyorsunuz acaba? 5 yıl sonra 1.3 daihatsu terios ile mi araziye girmek zorunda bırakılacağız acaba? Veya pick-up kamyonet tarzı araçlarla mi gireceğiz?Mecbur kalırsanız tercihleriniz ne yönde olacak?Çerçeve geniş görünüyor ama merak içindeyim bu konuda....

pıck-up tarzındakı araclarıda rahat bırakmıyorkı devlet ,4*4 olursa hususıdır deyıp ona gore vergı alıyor,ıyı hususıyse ben 2 yılda bır muayıne yaptırayım dıyorsun,yokk olurmu bu araç tıcarı her sene muayıne yapılacak dıyor devlet

Merhabalar,
5 yıl sonra bu memlekette satılmamış, bazı kişilere yada vakıflara tahsis edilmemiş orman değil toprak bulabilirsek o gün hangi aracımız var ise ona bineriz, yeterki birileri bizim sırtımıza binip kamçıyı malım yerimize şaklatıp deeeh demesin.
Bu nedenlerle sizlere nacizane önerim, elinizde olan araçlarınızla bulduğunuz toprak ve orman alanında etkinliklere devam edin.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

yürüyerek gideriz doğaya sıkmayın canınızı :smiley:

Yapacağımız şey belli.
Düşürücez araçlarımızı trafikten,koyucaz römorkun arkasına devam edicez.

plakaları sökerim dağ yolunda trafik hak getire rahatız sadece kirveler denk gelebilir şehirde küçüğünden bir taksi yaris veya benzeri daha olmadı antika 4x4 le devam yaşımızda ileri bize bir şey olmaz gençler tedbir alsınlar

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
5 yıl sonra bu memlekette satılmamış, bazı kişilere yada vakıflara tahsis edilmemiş orman değil toprak bulabilirsek o gün hangi aracımız var ise ona bineriz, yeterki birileri bizim sırtımıza binip kamçıyı malım yerimize şaklatıp deeeh demesin.
Bu nedenlerle sizlere nacizane önerim, elinizde olan araçlarınızla bulduğunuz toprak ve orman alanında etkinliklere devam edin.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

çok güzel anlatmışsınız.aynı endişeleri bende taşıyorum.memleketim için güzel günler görmeyi umut ediyorum..(bu iktidar gittiken sonra)

MOBİDİK' Alıntı:
çok güzel anlatmışsınız.aynı endişeleri bende taşıyorum.memleketim için güzel günler görmeyi umut ediyorum..(bu iktidar gittiken sonra)
Bu iktidarı götürmek için şimdiden çalışmaya başlayın başbakan her nikah sonrası 3 çocuk diyor mücadele edebilmeniz için sizlerin en az 5 çocuk sahibi olmanız gerek çalışmalarınızda başarılar dilerim selamlar

Bu memlekette her şey günü kurtarma üzerine olduğu için o kadar uzun vadeli ileriye dönük planlar kulağa hoş geliyor günü kurtarın yarıın allah kerim

küçük ağa' Alıntı:
Bu iktidarı götürmek için şimdiden çalışmaya başlayın başbakan her nikah sonrası 3 çocuk diyor mücadele edebilmeniz için sizlerin en az 5 çocuk sahibi olmanız gerek çalışmalarınızda başarılar dilerim selamlar
MOBİDİK' Alıntı:
sanırım topic yörüngesinden çıkmaya başladı.
bildiğiniz birşey varsa bizede söyleyin bari,4x4 lerimizi kaybetme endişesindense rubicon alma hayalleri kurdursun.zira ben ufukta ışık saçan kimseyi göremiyorumda.

küçük ağa' Alıntı:

+ 1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri