Avrupa Schengen Vizesi Hakkında Soru?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ersanayaz1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,376

ersanayaz1

Ana Kamp
Avrupa Schengen Vizesi Hakkında Soru?
Diyelim 2 yıllık Schengen vizesi aldık.
45 gün de kalış aldık.
Multiple yani çoklu girişli.

45 gün tamamen kaldıktan sonra tekrar girip çıkabilir miyiz 2 sene içinde?

Etiketler

Ynt: Avrupa Schengen Vizesi Hakkında Soru?

yani kısacası şöyle.
45 gün kaldım daha sonra girdim çıktım gene girebilirim değil mi?
biraz anlayamıyorum da.kusura bakmayın.

ilk kez alacaksanız muhtemelen ziyaretiniz süresi kadar vereceklerdir. bir kaç kere aldıktan sonra sanslı iseniz 1 yıllık alabilirsiziniz. Bes yıllık veriliyormu bilmiyorum

5 yıllık yok. onun yerine oturum verirler. vize tipi M (multiple) ise yine vizeniz de belirtilen kalış süresi kadar kalabilirsiniz. Buradaki kıstas, yurt dışında kaldığınız süre kadar TR de vakit geçirmeniz gerektiğidir. Yani gittiniz 15gün kaldınız Frankfurttan döndünüz. Tekrar bir yurt dışı için 15gün TR de kalmanız gerekiyor. Fakat bu ugyulanmıyor şu an için. Diğer bir konu da. Vize de belirtilen kalış süresinin vize tarihinden bağımsız olarak 6 ay için hesaplanmasıdır. Yani 2 yıllık vizeniz ve 45 gün kalış süreniz var. bu 45gün ü eğer 6 ay içinde tamamladı iseniz gittiğiniz de sorun yaşayabilirsiniz.

gibi gibi bir sürü şey var aslında. Fakat uygulamada kapıdaki görevliye bağlı.

Not: Aynı yaptırımlar bizde de mevcuttur ve uygulanmaktadır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri