Barselona Hakkında Bilinmeyenler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan operasyonargo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,306

operasyonargo

Yeni Üye
selamlar, ispanya gezilerinin uğrak noktası barselona üzerine bir incelemeden bahsetmek istiyorum ,

Barselona pahalı bir şehir mi?

Barselona İspanya’da bulunduğu için para birimi Euro’dur. Kolaylıkla ülkemizden Euro satın alabilirsiniz gitmeden önce. Yaklaşık harcayacağınız olan para miktarını Türk Lirası olarak götürüp orada euroya sakın orada çeviririm diye düşünmeyin. Barselona ki döviz büroları maalesef Türk Lirasını euroya dönüştürme eğiliminde değillerdir. Amerikan dolarını rahatlıkla kullanabilseniz de euro ile gitmeniz önerilir.

Barselona’da ne tür sorunlar yaşanabilir?

Barselona da gezerken belki ufak tefek sorun ile karşılaşabilirsiniz. Hatta Barselona kentine gitmeye karar verdiğiniz de eşiniz, dostlarınız, rehber yazarları güvenlik konusun da sizleri uyarabilirler. Hırsızlık ve gasp oldukça yaygındır. En başlıca sıkıntılardan biri ise motor kullanımının çok yaygın olmasından ötürü her zaman her yerde yanınızdan motor geçer ve bir anda çantanızın nasıl çalındığını dahi anlayamazsınız. Bu yüzden dışarı çıkarken yanınıza çok fazla para almamayı ve pasaportunuzu otelde bırakmayı düşünmelisiniz.

tam metni aktaramadım arkadaşlar, problem olmaması açısından.

kaynak: http://marjinalmedya.com/index.php/barselona-dosyasi-katalonya-hakkinda-bilinmeyen-her-sey/

açıkçası ben katalonya bölgesine gitmeyi çok istiyorum, özellikle maç olan bir gün, cümbüşü görmekten yanayım. daha önce gidenler varsa bu tespitlere katılırlar mı ?

Etiketler
Ynt: Barselona Hakkında Bilinmeyenler

Ben 2011 mayıs ayında biresyel olarak gittim 4gece kaldım hiç bir sorun yaşamadım. Kapkaç olaylarının istanbuldan farklı olduğunu düşünmüyorum.çok fazla turist olması kapkaççılar için cazip oluyor ama paranızı pasaportunuzu iyi muhafaza ederseniz sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Ynt: Barselona Hakkında Bilinmeyenler

şado' Alıntı:
Ben 2011 mayıs ayında biresyel olarak gittim 4gece kaldım hiç bir sorun yaşamadım. Kapkaç olaylarının istanbuldan farklı olduğunu düşünmüyorum.çok fazla turist olması kapkaççılar için cazip oluyor ama paranızı pasaportunuzu iyi muhafaza ederseniz sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

+1 Sizinle aynı fikirdeyim her sene genelde futbol amaçlı gittiğim şahane bir şehir. Ancak güvenlik açısından İstanbul'dan farklı bir durum en azından negatif olarak yaşamadım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR