Bir Aceminin Çekme Karavan Tecrübeleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 119
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,947

Etiketler
teşekkürler yazı için çok bilgilendirici. 10 yıldır çadır kampı yapıyorum , bisikletle şehirler arasında gezdim sonra motora geçtim şimdi arabam var. Bir kaç seneye çekme karavan düşünüyorum şuan araştırma geliştirme dönemindeyim , karavan almadım henüz ilk önce teorik bilgi çok önemli bence. Motorsiklet almadan öncede sürüş teknikleri vs çok araştırma yaptım, motorsiklet sürerken çok işime yaradı. Bu yazılar tecrübe paylaşımları çok değerli.

Pasolvon okumadan alim olan arkadaşlarımızdan değil..
Karavan sahibi olmuş,sürüş denemeleri yapmış bir arkadaşımız.

Bu nedenle önerileri dikkate alınmalı..

Son düzenleme:

teşekkürler yazı için çok bilgilendirici. 10 yıldır çadır kampı yapıyorum , bisikletle şehirler arasında gezdim sonra motora geçtim şimdi arabam var. Bir kaç seneye çekme karavan düşünüyorum şuan araştırma geliştirme dönemindeyim , karavan almadım henüz ilk önce teorik bilgi çok önemli bence. Motorsiklet almadan öncede sürüş teknikleri vs çok araştırma yaptım, motorsiklet sürerken çok işime yaradı. Bu yazılar tecrübe paylaşımları çok değerli.

İnşallah en yakın zamanda karavanınızı alır aramıza katılırsınız.

Pasolvon okumadan alim olan arkadaşlarımızdan değil..
Karavan sahibi olmuş,sürüş denemeleri yapmış bir arkadaşımız.

Bu nedenle önerileri dikkate alınmalı..

Estafurullah üstad. Ben ancak acemi karavancıyım. Toplasan 2000km yol ancak yaptım.

Önce sizler gibi üstadların tecrübeleri, sonra derin araştırma ve nihayetinde pratik. Zamanında başını az ağrıtmadım ben de :smiley: O nedenle bu acemi tecrübelerimi paylaşıyorum elimden geldiğince.

Sari sitedeki 750449837 numarali ilan benim karavanimdir. Karavani biraz kucultmeyi planlıyorum. Hatta belki şu kampanyadaki adrialardan birinde gozum var butceme uydurabilirsem.

Gezenbilirden ilgilenen bir arkadas varsa foruma özel bir guzellik yaparim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Hayırlı olsun.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim arkadaşlar. Bu vesileyle ikinci el çekme karavan satışı hakkındaki tecrübelerimi de paylaşmakta yarar var.

Bendeki karavan yani erba 5.25 Türkiye yollarında en çok dolanan ve piyasası olan karavanlardan birisi olduğu için talep oldukça yüksek oldu. Satışta gördüğüm en temel problem, bazı karavancı arkadaşların fiyatlamayı doğru yapamaması. Siz cüzi bir pazarlık payı ile doğru fiyatı koyarsanız ilan ciddiye alınıyor.

Doğal olarak düzgün ve farklı açılardan fotoğrafların aydınlık, kaliteli ve güncel olması gerekiyor. Bunun dışında bir de 10-15 dakikalık bir karavan iç detayları videosu çekip youtube'a liste dışı olarak yüklerseniz merak edeni de boşu boşuna yormamış olursunuz ve önemli bir adımı daha baştan atlamış olursunuz. Liste dışı olarak yüklediğiniz videoların linkini sadece siz bilirsiniz ve isteyene paylaşabilirsiniz. Tavsiye ederim, ben bu yöntemi uyguladım ve ilgilenen arkadaşların çok işine yaradı.

Son olarak açıklamaya özen gösterilmesi ve detaylı olması gereksiz soru trafiğinin ciddi anlamda önüne geçiyor. Adam yazmış açıklamaya 3 kelime: "satılık tertemiz karavan". Hadi bakalım ayıkla pirincin taşını. Olası soruların cevaplarını açıklamada verirseniz siz de rahat ediyorsunuz alıcılar da.

Not : Youtube'a yükleme nedeni whatsapp'ın bu boyuttaki videoları dosya boyutu nedeniyle gönderemiyor oluşudur.

Son acemi tecrübemi de paylaşmak farz oldu. Siz siz olun karavan satıştan sonra el sıkışınca kişilerin efendiliğine güvenip kaparo almamazlık yapmayın. Olan değerli vaktinize oluyor.

Benim karavan yeniden satışta ancak süresi dolunca kaldıracağım ilanı. Çok boşladım bizim tosbayı, keyfini süreyim biraz.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Bu vesileyle ikinci el çekme karavan satışı hakkındaki tecrübelerimi de paylaşmakta yarar var.

Bendeki karavan yani erba 5.25 Türkiye yollarında en çok dolanan ve piyasası olan karavanlardan birisi olduğu için talep oldukça yüksek oldu. Satışta gördüğüm en temel problem, bazı karavancı arkadaşların fiyatlamayı doğru yapamaması. Siz cüzi bir pazarlık payı ile doğru fiyatı koyarsanız ilan ciddiye alınıyor.

Doğal olarak düzgün ve farklı açılardan fotoğrafların aydınlık, kaliteli ve güncel olması gerekiyor. Bunun dışında bir de 10-15 dakikalık bir karavan iç detayları videosu çekip youtube'a liste dışı olarak yüklerseniz merak edeni de boşu boşuna yormamış olursunuz ve önemli bir adımı daha baştan atlamış olursunuz. Liste dışı olarak yüklediğiniz videoların linkini sadece siz bilirsiniz ve isteyene paylaşabilirsiniz. Tavsiye ederim, ben bu yöntemi uyguladım ve ilgilenen arkadaşların çok işine yaradı.

Son olarak açıklamaya özen gösterilmesi ve detaylı olması gereksiz soru trafiğinin ciddi anlamda önüne geçiyor. Adam yazmış açıklamaya 3 kelime: "satılık tertemiz karavan". Hadi bakalım ayıkla pirincin taşını. Olası soruların cevaplarını açıklamada verirseniz siz de rahat ediyorsunuz alıcılar da.

Not : Youtube'a yükleme nedeni whatsapp'ın bu boyuttaki videoları dosya boyutu nedeniyle gönderemiyor oluşudur.
Biz bunları yapmayalım o zaman birşey satarken :smiley:

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.