Bir Bilene Sormak Lazım, Hangi Motokaravan?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turakine Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,742

turakine

Yeni Üye
Yer
Dalaman
Selam arkadaşlar...
Yakında emekli olacağım. Eşimle birlikte Mayıs - Kasım arası yani senenin 7 ayı karavanda yaşayıp, kıyı kıyı ülkemizi dolaşma niyetindeyiz. Motokaravan üzerine bir şeyler okudum ama net bir cevap bulamadım. O nedenle bilen arkadaşlara sormak istiyorum.
Yedi ay boyunca içinde kalıp, gerektiğinde bisikletimizle turlara çıkıp tekrar karavanımıza döneceğimiz, orta kalitede bir karavan tavsiye edermisiniz? Marka, model, hatta internet linkleri bile olabilir?
Şimdiden teşekkür ederim...

Etiketler
Ne yazik ki net bir cevap yok. Ici bos panelvan alip icine cadir kurup ta gezebilirsiniz, 150 bin verip te imalatcidan da alabilirsiniz. Once kiralamanizi oneririm.

Aracin kendisi cok onemli. Gecenlerde iyi ustyapi yapilmasina ragmen kotu arac secimi nedeniyle sikayetci arkadas vardi. Ben olsam 1000 Watt invertor, 230 Volt buzdolabi , elektrikli maceratorlu tuvalet, bi suru gunes paneli diyenlerden uzak dururum. Uzun sure kullanim icin 3 sistem buzdolabi ve isitmadan sasmayin. Disariya bagimliliginiz azalir. Yabanci karavanlarin temiz su , pis su tanklarini ve diger ozelliklerini inceleyin. Ihtiyaclariniza uygun olani secin derim.

Son düzenleme:

Kişisel düşüncem oncelikle aceleci olmayın. 2006 model VW Transporter kullacisiyim. İlk başlarda www.reimo.de sitesinin YouTube adresinden birçok video izledim. Gerek maliyeti gerekse ruhsat ta karavan olarak görülen araçların trafik sigorta bedellerinin yüksekliği beni daha pratik çözümlere yöneltti. Mesela 5+1 olan aracımın 2.sirasindaki 3 lü koltukları en arkaya yasladim ve ortada hol gibi bir alan oluştu. Eşim ve 15 yaşındaki oğlumla birlikte yurtiçi gezilerimizde rahatlıkla içinde yatabiliyoruz. Araç içinde 2 tane bisiklet imizi seyahat esnasında bu ortadaki hol de muhafaza ediyoruz. Bazen düşünüyorum içine mutfak ve wc yaptırmış olsaydım bu kadar rahat olmazdı. Başta da söylediğim gibi tamamen kişisel bir tercih olmakla birlikte başlangıçta buna benzer bir deneyim yaşamanız sanki daha isabetli olur diye düşünüyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Araştırdığım ve anladığım kadarıyla karavan işi biraz çetrefilli bir iş. Avrupa olanlar el yakıyor, yerli olanlarda dolandırıcılık ve baştan savma hat safhada. Mutlaka 5 yaşından büyük bir araç alıp, sözleşme imzalamak şartıyla iyi bir yere yaptırmak gerekiyor ama onunda ya başında duracaksın yada Allah'a Emanet edeceksin.
Sanırım şu an bana en uygun olanı pahalı da olsa Avrupa almak. Küçük olsun ama sorun çıkarmasın derdindeyim. Sahibinden gibi 2. el sitelerinde biraz mesai harcamak gerekiyor anlaşılan. Yine de teşekkür ederim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR