Bir Çekme Karavan Doğuyor

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan chaos_54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,130
Ahşap imalat karavanın metal imalat karavana göre daha ağır olacağı kanaatine nasıl vardınız? Bildiğim kadarıyla avrupa karavanların büyük çoğunluğu da ahşap imalat.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Ahşap imalat karavanın metal imalat karavana göre daha ağır olacağı kanaatine nasıl vardınız? Bildiğim kadarıyla avrupa karavanların büyük çoğunluğu da ahşap imalat.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben de şuan çekme karavan üretimine başladım. daha çok yolun başındayım.
ben şaside 40x80x3mm profil karoseride 30x30x1,5mm profil kullanıyorum. size projeleri DM den atarım.
mobilyacı ve demirci arkadaşlarımla birlikte görüş alışverişinde bulunduk. 750 kg altı U: 4m x G: 2,2m x Y: 2,1m çekme karavan için en uygun bu malzemenin olacağına karar verdik. Şasi ve karoseri toplam ağırlık 240 kg civarı geliyor dingil hariç dingil dahil 300 kg bulur diye düşünüyorum.
Bir de yolda seyir halindeyken ahşap karoserin ne kadar sağlıklı olacağı konusunu da düşünmek gerekir.
 

Bende konunun uzmanı değilim ama yıllardan beri ahşap iskelet üzerine imalat yapan yerli yabancı birçok üretici varken bunun hafif ve güvenli olup olmayacağını sorgulamak bize düşmez diye düşünüyorum. Size kolay gelsin. İmalatınızı takip ediyor olacağım.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,214
Mesajlar
1,515,430
Kayıtlı Üye Sayımız
171,847
Kaydolan Son Üyemiz
MuratR.

SON KONULARGeri
Üst