DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Bisiklet Kazalarına Dikkat !..

'BİSİKLET' forumunda iklil konyalilar tarafından 5 Eylül 2019 tarihinde açılan konu 105 kişi tarafından okunmuş, 2 cevap yazılmıştır

1. iklil konyalilar

iklil konyalilar Geziyorum !.. Öyleyse VARım !..

Alınan Beğeni:
    420
    Meslek:
    Göz Doktoru
    Ne kadar dikkat etsek de KAZA sadece biz bisikletlilere değil , DEĞİŞİK FAKTÖRLERe de bağlı olarak meydana gelebiliyor ne yazık ki ...
    Bir tanesini de ben yaşadım ki , az daha mesleğimi icra etmekten olacaktım ...
    Sağ tarafta parketmiş arabaların hemen yanından giderken , bir sürücü arabanın kapısın açtı aniden !..:mad:
    Gövdemin ortadan-dikine biçileceğini hissettim bir an !..
    Keskin bir bıçkıya doğru uzatılmış kereste gibi...
    Ani bir reflex ile gidonu sola çevirdim...Kapı DAHA DA açılabilirdi , ondan kendimi kurtaracak kadar sola kaçtım...O anda da aklım başıma geldi : ''...Eyvaaaah ! Araç trafiğinin ortasına atıyorum kendimi !...'' demeye kalmadan , sol ayakla yere basıp , kendimi sağa attım...Bu arada denge kontrolü falan kayboldu , yere düşerken bir yuvarlanma hareketi?(Komandolar ve Paraşütle atlayanlardan duymuşluğunuz vardır)yaptımsa da sağ omuz+köprücük kemik üzerine çakıldım kaldım .:eek:
    Şu an için köprücük kemikteki çatlak iyileşiyor , ağrılarım azalıyor , umarım omuzda da bir kısıtlılık kalmaz , arada kütür kütür ötüyor :tired::sob:

Demek ki neymiş ?
    Dikkatli olacağız...Olmamız gerekiyor...
    Hem de sadece KENDimiz hata yapmamak üzere değil !..
    Potansiyel olarak hata yapabilecek olan başka insanları da düşünerek , kendimizi sağlama almaya çalışmamız lazım ...o_O

Birisi sinyal vermez...Diğeri kapıyı aniden açar...Öbürü ani fren/dönüş yapar...Bilmediğimiz yolda bir çukur? karşımıza çıkıverir...Yerdeki ıslaklık SU değil de YAĞ olabilir , zemin kayganlaşır...:confused::worried:

Herkese dikkatli ve keyifli sürüşler , sağlıklı başlayıp geziyi sağlıkla bitirmek ilk hedefimiz olsun...:smirkcat:

Etiketler:

2. KIPÇAK70

KIPÇAK70 Kamp II

Alınan Beğeni:
    345
    Meslek:
    ÖĞRETMEN
    Geçmiş olsun. Trafikte çok dikkatli olmak gerekir. Kaç sefer önüme kıran, kapıyı aniden açan, çok yakınımdan geçenler oldu.

iklil konyalilar bunu beğendi.

3. kartalveat

kartalveat Kamp III

Alınan Beğeni:
    661
    Çok geçmiş olsun.İnşallah dediğiniz gibi kalıcı bir sıkıntı olmadan atlatırsınız.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...