Bizim Hikayemiz - Bir Karavancılık Makalesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,830

trek71

Özgürsen, Varsın!
Telsiz Çağrı Kodu
TA2OBY
The Great Wildlife dergisinin Ocak-Şubat 2016 sayısında yayınlanan yazımı paylaşıyorum.
Pazar günü için keyifli bir okuma dilerim :smiley:

sayfaları birkaç seferde paylaşıyorum.

sevgiler,

Sayfa1

Sayfa2

Etiketler

Bugün güneşli havayı görünce (4 °) evin önünde duran karavan sayesinde 40 km uzaktaki küçük bir şehri gezdik. Dönüşte yazınızı gördüm ve bir solukta okudum. Karavancılığı çok güzel anlatmışsınız. Bir çok kişiyi karavancı yapacak güçte bir yazı. „Tebdili mekanda hayır vardır“ sözünü izninizle profilime taşımak istiyorum.

Teşekkürler.

Yazıyı beğendiğinize sevindim. İzne ihtiyaç yok efendim, buyrun :smiley: Ben 4 sene önce bu işlerle ilgili hiçbir fikrim yokken buradaki müdavimlerin yazılarını okuyarak başladım karavancılığa. Gezenbilir yazarlarına borcum çoktur.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Mevsim açılıyor, bence daha fazla beklemeyin :smiley:

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Elinize sağlık çok güzel paylaşım.bende de evi değil ama arabayı satıp karavan alma fikri mevcut sonra ne ile çekicez onu düşünüyorum..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevgili trek71
Tıklayınca, film karesi gibi açılıyor. Küçük yazı, nasıl okunuyor. Bunun bir yöntemi vardır.

Yazıyı bir an önce okuyabilmeniz için ben cevap vereyim!:smiley:

Sol elinizle „Strg“ tuşuna basarken sağ elinizlede farenin ortasındaki tekeri ileri geri çevirerek ekranı büyültüp küçültmek mümkün. Ikinci olanak yine sol elle „Strg“ tuşuna basarken sağ elle „+“ veya „-„ tuşlarına basarak aynı netceyi almak mümkün. Kolay gelsin!:smiley:

Hayatın gerçek anlamı yaşamak, iyi ve güzel yaşamak. Sizi tebrik ediyorum.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dün forumdaşlarımızdan biri özel mesajla "karavanda sürekli yaşanır mı" sorusu hakkında görüşlerimi sormuş sağolsun. Cevabımın bir kısmını buraya almayı uygun gördüm:

"Karavanda tabii ki uzun süreli yaşanabilir; hatta hayat boyu da yaşanır. Ancak çalışma şeklinizin (iş) buna uygun olması önemli.

Ancak şunu unutmamak lazım; insanı yıpratan "rutin"dir. Yani sürekli karavanda yaşamak da yerine göre 3-5 yıl sonra bir rutin haline gelebilir. Yunanistan gezisinde tanıştığımız bir aile 5 yıldır karavanda yaşıyordu ve artık bir süre sabit olmak istediklerini söylüyorlardı.

"Tebdil-i mekanda ferahlık vardır" diye boşuna söylememişler.

Bence en iyisi çok fazla eşya vs.ye gömülmeden ufak, sakin bir ev/apartman dairesi vs. olması ve insanın ruh haline göre sabit yaşamla karavancılık arasında sıkıldıkça değişiklik yapması. Özgürlük/bağımsızlık için en gerçekçi yol bu gibi duruyor.

Sonuçta "gerçek özgürlük" kendimizi belirli seçeneklerle sınırlamadan potansiyel her alternatifi seçme şansımızın olması değil mi?"

sevgiler ,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.