Bu Cihaz Araç İçinde Antensiz Kullanılırsa Performans Ne Olur ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deeperdiver Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,960

deeperdiver

Yolun bittiği yerde Hayat başlar
Yer
İstanbul
Selamlar,

http://www.midlandradio.com/CB-Radio.WYQ/75-822

Bu cihazın araç içinde antensiz kullanımı (mobil olarak) nasıldır, performansı ne olur acaba? 2. Land Rover buluşmasında bir arkadaşta vardı bu ama o anda pek soramadım, kendisini de çıkaramadım şu anda, acaba o arkadaş bu mesajı okursa, bana tecrübelerini yazabilirmi?
Ayrıca bu konuda tecrübelerini / fikirlerini aktaracak arkadaşlar varsa memnun olurum.

Saygılar,

Etiketler
Ynt: Bu Cihaz Araç İçinde Antensiz Kullanılırsa Performans Ne Olur ?

Selamlar,
ben de bu cihazdan 2 adet var.. Arac icinde performansı kotu oluyor ama "hic yoktan iyidir" mantıgı ile yaklaşmaktayım. Yani, konvoyda cihazı olmayan araçlara "acil durumda kullanmak üzere" veriyorum. Kalıcı bir cihaz olarak düşünmemelisiniz bence, reha

Merhaba reha Bey,

Peki araç içinde antenli kullanılırsa? Hani sanki hem mobil, hem sabit bir cihaz daha avantajlı gibi geliyor insana..

Saygılar,

Selamlar
Cihaz 4watt lik.. Ama hicbir zaman "arac" cihazi randimani alinabilecegini sanmiyorum. Ama arac anteni tabii ki cok faydasi oluyor (arac antenii ile de kullandik)

Sonuc, eger aracimda "dogru durust bir CB telsiz olsun" diyorsaniz, dogru cihaz bu degil, reha

Reha hocam güzel açıklamış . Mobil bir cihazın kullanım rahatlığını veremez diye düşünüyorum . Araziye çıkrsanız aracınıza bir mobil cihaz eklemek faydalı olacaktır . Daha sonra daha basit bir el telsizi de edinebilirsiniz ...

reha beyin açıklaması net bu cihaz bir pmr telsiz vasfında cb bence
mutlka bir mobil cihaz ve bir anten olmalı ce 1 takım pmr cihaz edineniz zaten herkeste hareket halinde pmr cihazda var

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Konu netleşti kafamda..

Saygılar,

arkadaşlar bende bu cihazdan aldım, anten ile birlikte 1 ay performans sıkıntısı yaşamıştım , fakat aldığım arkadaşı aradım ,sonradan hatayı bulduk ,şasede probelem vardı antende,onuda hallettik şu anda şehir içinde 5-6 km çok rahat görüşüyorum arazide deneme fırsatım olmadı ama yeterli olacaktır kanısına vardım ,mobil telsiz olarakta kullanım kolaylığı var fakat üzerindeki standart anten yerine daha büyük bir anten takarak oda çözülür ,bence alınıp kullanabilirsiniz gönül rahatlığı ile , zaten arkadaşların dediği gibi ,pmr telsizlerimizde var ,yeterde artar bile

Bu Cihaz ALAN 42 nin Amerika versiyonudur

10 BAnd 400 Kanal dır
AM/FM çalışır
Besleme Pil Kutusu ( Şarlı )
Şarlı Pili Kutusu ( 8 - 10 Pil ile )
Araç Anten kablosu ( Konektörlü ) ve Güç Adaptör eliminatörü vardır
Araç anteni ve Power adaptörü ile otomatikman kesicisi ile POWER 5 Watt olur

Pil ile 1 Watt 'a geçer daha sonra BUTON ile tercih tapabilir ve 5 watt ( 4 watt ) olarak kullanabilirsiniz
Şarjlı Pil ile 2300 MiliAmper tercih edin
Aksi takdirde TX zamanınız 1 Saat ile sınırlıdır
Dinleme 8 Saat tır.

Aracınızına Anten konusunda gelince
2 Alternatif var....

1 - Mıknatıslı bir anten ( Bilen birisi ile monte edilecek , SWR , WATT , Vumetre)
2 - Tampon Anteni ( Bilen birisi ile monte edilecek , SWR , WATT , Vumetre)

ARAÇ delinmeden

Bundan sonra Şehir içi ( % 42 eğim ) apartman araları hariç
yani 35 metre açıklık hariç şehir içi : 5 km - 25 km

apartman aralarında ( 13 metre - 24 metre ) 8 kat lı
1 - 8 Km görüşür
İstanbul Pilot bölge olarak varsayarsak ...

Sarayburnu - Sarıyer
Sarayburnu - Kavacık
Sarayburnu - Etiler
Sarayburnu - Adalar

Bakırköy - Kazlıçeşme
Bakırköy - Cağaolğlu
Bakırköy - Bahçelievler
Bakırköy - sefaköy
Bakırköy - İkitelli

Beşiktaş - Adalar
Beşiktaş - Bakırköy
Beşiktaş - Sefaköy
Beşiktaş - Beylikdüzü

Üsküdar ( Bağlarbaşı ) - Kıraç
Üsküdar ( Bağlarbaşı ) - Sarıyer
Üsküdar ( Bağlarbaşı ) - Eyüp
Üsküdar ( Bağlarbaşı ) - Kartal
Üsküdar ( Bağlarbaşı ) - Pendik

Kadıköy ( Bahariye ) - Hadımköy
Kadıköy ( Bahariye ) - Sarıyer
Kadıköy ( Bahariye ) - Okmeydanı
Kadıköy ( Bahariye ) - Eyüp
Kadıköy ( Bahariye ) - Atışalan
Kadıköy ( Bahariye ) - Beşiktaş
Kadıköy ( Bahariye ) - Bakırköy
Kadıköy ( Bahariye ) - Florya
Kadıköy ( Bahariye ) - İzmit Derince
Kadıköy ( Bahariye ) - Bayramoğlu

gibi yerler ile 8 - 9 +10 gibi yani 5/3 veya 5/5 görüşebilirsiniz

A. Tevfik Atabey
İstihbarat ve Telsiz Haberleşme Uzmanı
İstanbul Telsiz Merkezi
Türkiye PMR Telsiz Operatörleri Birliği

ille de bu el cihazini kullanmak istiyorsaniz mutlaka arac antenine baglamanizi tavsiye ederim. Cunku bu sekilde alma ve gondermede en az 5 kat kazanciniz artacaktir. Ayrica elektronik aksami fazla olan bir arac kullaniyorsaniz araciniz acisindan da daha saglikli olur. Fakat bir sure sonra batarya problemi yasayacaginizi da unutmayin. Mobil cihazlar direk 12 V aractan beslendikleri ve ayrica cikis guclerinin de fazla olmalarindan dolayi en etkili cozumlerdir. El cihazinin bataryasinin bitmesi durumunda haberlesemezsiniz.

selamlar ben de ozan beyden bu cihazın aynısını ve ml 145 mıknatıslı anten aldım ve aracıma bağladım çok memnunum küçücük bir şey kullanımı çok hoş mesafe sorunu yok 8-10 km rahat görüşüyor hem araç hemde el telsizi olarak kullanılabiliyor...bence harika kesinlikle tavsiye dedrim...

bizde tüm arkadaşlar yedi sekiz tane ALAN 42 aldık Çok çeşitli antenlerle denedik.

Sonuç olarak çok başarılı bir cihaz

İkinci el temiz durumda Alan 42 arıyorum. İlgilenen arkadaşlar ulaşırsa sevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR