Bu Fotoğrafı Ben Çektim Ama Posta Gazetesi Gezenbilir'den (Ç)Alıp Yayınlamış

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,069

yasarergun

Dünyayı değiştirebilirsin
Yer
Antakya-Hatay ama O bir Antep'li :)
Web
www.yiyenbilir.com
Bu fotoğrafı 9 Şubat 2009'daki http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=25135.0 faaliyetimizde ben çekmiştim ama posta gazetesi bugün (4 Ekim 2009) deniz fenerleri para basıyor isimli 40 kelimeden oluşan habere 15x20 boyutlarında basmış. Altına da DHA yazmışlar. Tamam apardınız ses etmedik, benim adımı yazmayın zaten bu gazetede adım da geçmesin de en azından gezenbilir.com dan aldık yazsaydınız da kısa günün karı reklamımız olsaydı. Kopirayt mopirayt aga, çalan çırpan ve de çalıpçırpıp da gezenbilirin adını geçirmeyen kötü adamdır

Bi daaa görmiyim kapattırırım gastenizi ve de DHA'nızı haaaaaaaa :D :D :D :D

Dha alnt fener resmi

Etiketler
Ynt: Bu Fotoğrafı Ben Çektim Ama Posta Gazetesi Gezenbilir'den Alıp Yayınlamış

emek hırsızlığına devam ediyorlar Yaşar abicim.

ömrümü7ler' Alıntı:
emek hırsızlığına devam ediyorlar Yaşar abicim.
DHA'nın bunu yapmasına şaşırdım doğrusu en çok dikkat etmesi gerekenlerden.

DHA için söylemedim aslında. Ajans fototoğrafları milyonlara ulaşır, kaynak gösterilmeden yayınlanmaları iyi cesaret doğrusu.

34sel' Alıntı:
DHA için söylemedim aslında. Ajans fototoğrafları milyonlara ulaşır, kaynak gösterilmeden yayınlanmaları iyi cesaret doğrusu.

kaynak olarak DHA yazılmış diye okudum. bu olaydan DHA'nın haberi olmama ihtimali varmıdır.

ömrümü7ler' Alıntı:
kaynak olarak DHA yazılmış diye okudum. bu olaydan DHA'nın haberi olmama ihtimali varmıdır.
Ben pek sanmıyorum. Posta gazetesine fotoğraf veren bir ajans olduğu için gözden kaçmaz herhalde.

34sel' Alıntı:
Ben pek sanmıyorum. Posta gazetesine fotoğraf veren bir ajans olduğu için gözden kaçmaz herhalde.

evet ama bu yanlışın bir sorumlusu var. fakat yapabileceğimiz bişey yok.

Bu arada fotoğraflarda ufak tefek farklılıklar var fotoshop mu göz yanılması mı emin olamadım şimdi

Yaşar hocam savcılığa şikayet et.
Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. ibaresine göre hakkını ara.
izinsiz kullanılmıştır diye git olayın üstüne..
bugün senin emeğin yarın bizim emeğimiz...
herkes buraya fotoğraflarını yazılarını,yorumlarını, gezilerini yazıyor...
sitenin en alttaki kısmında bu yazıda kondu mu iş sağlama alınır...

Ynt: Bu Fotoğrafı Ben Çektim Ama Posta Gazetesi Gezenbilir'den (Ç)Alıp Yayınlamı

Posta gazetesi ile DHA aynı grubun şirketleri dolayısıyla habersizlik olduğunu zannetmiyorum. Posta gazetesinin zaten masabaşında hazırlandığını biliyoruz ancak haberin fotoğrafının da google images kaynağından sağlandığını yeni öğrendik. Ayrıca fotoğrafa baktım ben hiç bir rütuş falan yok. Şikayetçi olmayacağım alıp kullanabilirler ancak kaynak göstermek lazım.

Ynt: Bu Fotoğrafı Ben Çektim Ama Posta Gazetesi Gezenbilir'den (Ç)Alıp Yayınlamış

Hocam elinizde imkan varsa arkasını bırakmayın derim bu hiç hoş karşılanacak bir durum değil helede işi haber aramak , haber yapmak olan bir kuruluş (DHA)
Bu şekilde izinsiz veya kimin ne amaçla çektiği belli olmayan fotoları kendi haberlerine koyması bence o ajansın diğer haberlerininde ne kadar gerçekci oldugu tartışılır

Ama söylede bir durum var ulusal bir gazetede ,çektiğiniz fotoğrafın kaynak gösterilmeside bence gurur verici
ben olsam havaya girerdim :smiley:

Ynt: Bu Fotoğrafı Ben Çektim Ama Posta Gazetesi Gezenbilir'den (Ç)Alıp Yayınlamış

kaynak göstermek veeeee bedelini de ödemek lazım
fotoğrafçılığında korsanı bu olsa gerek
:mad:

Buradaki Anadolu Ajansı bürosu kendi çekmediği fotoğrafı yayınlamaz hatta ben çeker gönderirim onlar haber değeri görür ama sonra onlar gelir aynı kareyi aynı yerden kendi açılarından çeker ve yayınlarlar biz bir haberci kuruluştan bu hassasiyeti görünce DHA dan da bekler olduk belki de hata burada idi. Ama en azından afişe ettik :D mahkemeden daha etkilidir bence

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri