Bu Gün Kalan Ömrümün Ilk Günü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erhan Balamur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 157
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,770

Erhan Balamur

Ana Kamp
Yer
BURSA
Paylaşmak sorun olmaz ise .
Satın alım ayı ve bedeli hakkında bilgi verebilirmisiniz. Forum da ve katıldığım gruplardaki satın alınan araçlar ile ilgili bir analiz çalışması yapıyorum.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tabii ki bence hiç bir sorun yok .
2020 Şubat 19 da 17 m3 2013 model aracıma 87 bin tl. ödedim

Etiketler

Erhan Balamur

Ana Kamp
Yer
BURSA
Yatak kısmını profilden yapıp yanlardaki mevcut deliklere somun perçinleyerek cıvata ile sıktım.
20200318_141840_copy_1612x907.jpg
20200318_141908_copy_1612x907.jpg
20200318_141938_copy_1612x907.jpg
20200318_163326_copy_1612x907.jpg

Yer
İstanbul

Erhan Balamur

Ana Kamp
Yer
BURSA
Yatak enini kaç cm tutunuz ve kaç adet somun perçin kullandınız ?
Işkence ile sıkıştırılmış detaylar nedir. Son resimde göremedim.

5 sağ ve 5 adet solda olmak üzere 10 adet m8 cıvata kullandım. Yatak ebatları 185 X 130 cm dir.
İşkenceler imalat esnasında düzlem sağlamak amacı ile kullanıldı imalat sonunda çıkardım 😊

Doğrucu Davut

Kişiye değil, yanlışa nişan alır..
.
Erhan bey, sanırım planınız klasik tarz ve mutfak birimi sürgülü kapı önü olmalı ?
Bu durumda gördüğüm kadarıyla (?) tüp dolabınızı arka soldan, arka sağa almanız ve böylelikle tabana kadar inmek zorunda kalmamanız, borulardan belki yarıdan fazla tasarruf etmenize sebep de olabilecek daha kolay ve güvenli bir çözüm olabilirdi ?

Avrupa’da profesyonel üreticiler gaz dolabı ve tüketicilerini çoğunlukla aracın ayni tarafına konumlandırmaktalar. Uydukları diğer norm ve yapı tarzları ilginizi çekerse aşağıda imzamdaki “Karavanda Gaz Sistemi” dosyasını indirebilirsiniz.
Örneğin, gaz dolabının yapısı, bağlantılar veya boru sabitleme klipsleri gibi.

Yatağınızı sabit yapmanız, karavanınızı ilerde ara sıra olsa da büyük eşya taşımak için kullanmayacağınızı düşündürüyor ?

Tecrübem olmasa da denilene göre kaynak işlerini araç içinde veya üzerinde yapmanın, boyanın görülmese de kıvılcımlar yüzünden zarar alarak sonuçta paslanmaya yol açabilmesine dikkat çekilmekte. Umarım en azından gerekli önlemleri almışsınızdır ?

Hani bir de sabit yatak yapımının öne alınmasının, özellikle yatak altı izolasyonu zorlaştırma etkisi olabilir mi, diye soracaktım ama beni başlığınızdan atmanızdan korkuyorum..:yum:

Başlığınızın adını çok beğendim. Telif hakkı sizin mi ?
.

Son düzenleme:

Erhan Balamur

Ana Kamp
Yer
BURSA
.
Erhan bey, sanırım planınız klasik tarz ve mutfak birimi sürgülü kapı önü olmalı ?
Bu durumda gördüğüm kadarıyla (?) tüp dolabınızı arka soldan, arka sağa almanız ve böylelikle tabana kadar inmek zorunda kalmamanız, borulardan belki yarıdan fazla tasarruf etmenize sebep de olabilecek daha kolay ve güvenli bir çözüm olabilirdi ?

Avrupa’da profesyonel üreticiler gaz dolabı ve tüketicilerini çoğunlukla aracın ayni tarafına konumlandırmaktalar. Uydukları diğer norm ve yapı tarzları ilginizi çekerse aşağıda imzamdaki “Karavanda Gaz Sistemi” dosyasını indirebilirsiniz.
Örneğin, gaz dolabının yapısı, bağlantılar veya boru sabitleme klipsleri gibi.

Yatağınızı sabit yapmanız, karavanınızı ilerde ara sıra olsa da büyük eşya taşımak için kullanmayacağınızı düşündürüyor ?

Tecrübem olmasa da denilene göre kaynak işlerini araç içinde veya üzerinde yapmanın, boyanın görülmese de kıvılcımlar yüzünden zarar alarak sonuçta paslanmaya yol açabilmesine dikkat çekilmekte. Umarım en azından gerekli önlemleri almışsınızdır ?

Hani bir de sabit yatak yapımının öne alınmasının, özellikle yatak altı izolasyonu zorlaştırma etkisi olabilir mi, diye soracaktım ama beni başlığınızdan atmanızdan korkuyorum..:yum:

Başlığınızın adını çok beğendim. Telif hakkı sizin mi ?
.
Merhabalar 😊
Evet klasik bir yerleşim planı yaptım. Tahminleriniz doğru lpg tüpü arka solda ocak ve şofpen sağ tarafta.
Arka sağ tarafa 120 lt.lik davlunbaz üzeri bir yemiz su tankı koydum ve dengeyi sağlamak amacı ile 3 adet 10 amperlik jel aküyü (30kg X3=90kg.) ön sol tarafa oturma grubunun altına yerleştirdim. Gaz bakır borusunu konusunda uzman bir gaz firmasına danışarak yaptım 4mt boru ile karşı tarafa taşıyıp izole ettim. (Pc özürlü oldoğm için verdiniz linki açamadım maalesef🙄)
Diğer bir konu yatak karkası sabit değil cıvatalar ile demonte. İmalat aşamasınsa araç içinde kaynak yapılmamış sadece puntalama yapılmıştır kaynak işlemi sökületek dışarda yapıldı mesleğim bu olduğu için maksimum dikkat gösterilmiştir.😀

"Today is the first day of the rest of my life" Donald Kaufman.
Maalesef patenti bana ait değildir 😄😄
Saygılar sevgiler...

Doğrucu Davut

Kişiye değil, yanlışa nişan alır..
.
Cevaplarınız için teşekkürler.
Dosyaya aşağıdan da ulaşabilirsiniz.
.

Son düzenleme:

Yer
İstanbul
Merhabalar [emoji4]
Evet klasik bir yerleşim planı yaptım. Tahminleriniz doğru lpg tüpü arka solda ocak ve şofpen sağ tarafta.
Arka sağ tarafa 120 lt.lik davlunbaz üzeri bir yemiz su tankı koydum ve dengeyi sağlamak amacı ile 3 adet 10 amperlik jel aküyü (30kg X3=90kg.) ön sol tarafa oturma grubunun altına yerleştirdim. Gaz bakır borusunu konusunda uzman bir gaz firmasına danışarak yaptım 4mt boru ile karşı tarafa taşıyıp izole ettim. (Pc özürlü oldoğm için verdiniz linki açamadım maalesef[emoji849])
Diğer bir konu yatak karkası sabit değil cıvatalar ile demonte. İmalat aşamasınsa araç içinde kaynak yapılmamış sadece puntalama yapılmıştır kaynak işlemi sökületek dışarda yapıldı mesleğim bu olduğu için maksimum dikkat gösterilmiştir.[emoji3]

"Today is the first day of the rest of my life" Donald Kaufman.
Maalesef patenti bana ait değildir [emoji1][emoji1]
Saygılar sevgiler...
Temiz su deposunu aldığınız yerde yine teker davlumbaz üzerine yerleşecek eğime sahip 50 / 75 litre civarında depolar gördünüz mü?
Benim gördüklerim hep çok hacimli depolar.
Kurulu yatak yüksekliğiniz ile davlumbaz arası mesafe kaç cm?

Erhan Balamur

Ana Kamp
Yer
BURSA
Temiz su deposunu aldığınız yerde yine teker davlumbaz üzerine yerleşecek eğime sahip 50 / 75 litre civarında depolar gördünüz mü?
Benim gördüklerim hep çok hacimli depolar.
Kurulu yatak yüksekliğiniz ile davlumbaz arası mesafe kaç cm?

Hiç dikkatimi çekmedi açıkçası daha küçük depo araştırmadığım için bilemiyorum.
Tabandan yatak tavanı arası 80 cm, davlunbaz ile yatak arası yaklaşık olarak 35 cm.

Erhan Balamur

Ana Kamp
Yer
BURSA
Taban izalasyonu için karkası 35x25 çam ağacından yaptım. Ağaçlarda ahşap emprenye uygulayıp tabana poliüreten mastik ile yapıştırdım. Güçlü bie yapıştırma olması için araç tabanını alkol ile sildim.
Bu arada unutmadan söyliyeyim sürgülü kapı sinekliği için kapı ağzından 40 mm. içeriden karkası başlattım.

Yer
İstanbul
Hiç dikkatimi çekmedi açıkçası daha küçük depo araştırmadığım için bilemiyorum.
Tabandan yatak tavanı arası 80 cm, davlunbaz ile yatak arası yaklaşık olarak 35 cm.
35 cm ise davlumbaz üstü düz bir platform oluşturulduğunda 50/60 lt daha küçük bir depo kısma uygulanabilir...[emoji122]

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Forumdaki Konu Sayısı
100,373
Konulara Yazılmış Mesajlar
1,481,814
Kayıtlı Üye Sayımız
168,359
Kaydolan Son Üyemiz
ERKANOZ
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir