Bu Hafta Sonu İStanbul'da Off-Road Yapacaklar Lütfen Okuyun !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tempus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,209

Tempus

Nissan Patrol SD33 Turbo
Yer
istanbul
Arkadaşlar İstanbul civarında neredeyse şehir dışındaki tüm alanlarda belediyelerin toplayıp oraya attığı köpek sürüleri oluştu. Beykoz, polenezköy, şile, kemerburgaz, kilyos vs hepsinde kulakları küpeli barınaklarda yada sokaklarda yaşaması gereken köpekler kamyonlar ile toplanıp oralara terkedildi. Ve bu hayvanlar oralarda çok zor şartlarda yaşamaya çalışıyor. Normal şartlarda bazı hayvanseverler bazı şirketler onları azda olsa kötüde olsa besliyor yemek götürüyor. Fakat bu karlı günlerde oralara off road araçları dışında fazla araç ulaşamıyor, o zavallı hayvancıklar açlıkdan ve soğukdan ölme tehlikesi altına giriyor. Bu yüzden bazı hayvansever dostlarımızında ricası üzeri eğer hafta sonu o civarlara off-road için gidicekseniz lütfen evinizde artık ekmek yemek , yada bir paket köpek maması bile osla götürüp, Uygun yerlerde bu hayvanlara verirseniz büyük sevap işlersiniz. Pazar günü beykoz civarına biz bir ekip gidicez, herkes elinden geleni yaparsa sevinirim.

Teşekkürler.

http://www.youtube.com/watch?v=EoCCRtkkU4I

Etiketler
Ynt: Bu Hafta Sonu İStanbul'da Off-Road Yapacaklar Lütfen Okuyun !!!

Gerçekten önemli bir konuya işaret etmişsiniz bugün itibarı ile ömerli barajı çevresi kurtdoğmuş ve emirli bölgesinde dolaşıp köpeklere yiyecek bıraktım.Benden önce de bölgeye ulaşıldığını ve yiyecek bırakıldığını gördüm ve çok mutlu oldum.Gereken duyarlılığı tüm Gezenbilir üyelerinden bekler saygılar sunarım.

gerçekten çok önemli biliyorum doğa severlerin bu dostlarımızı düşündüyünü ,sizinde hatırlatmanız çok hoş oldu ,bende kısmet olursa kemer tarafana yemek dağıtıcam ,karda kışta onları yanlız bırakmayalım ,tekrer hatırlattıyınız için saolun,

evet pazar günü kemer burgazdaki dostları ziyaret edip yemek ihtiyaçlarını bir günlükte olsa hallettik ,inşallah fırsat bulup devamını getiririz,saygılar

401346 10150566640509357 743069356 8885738 1406784715 n

423077 10150566644084357 743069356 8885743 491901890 n

çok teşekkürler duyarlılığınız için :smiley:

yolunuzun üzerindeki ekmek fırınlarından köpeklere verilmek üzdere ıskarta ve bayat ekmek isterseniz de yeterli olur. et ya da mama türü şeylerden önce bu soğuk günlerde acil ekmeğe ihtiyaçları var.

düşünen herkese teşekkürler

Kemik alıp götürürseniz kasaplardan, ki çoğu mahalle kasabı ücretsiz verir. Köpekler aç değilse bile yada kış koşullarında kar altında kalıcağına diğer gıdalar gibi. Alıp kemikleri gömüp daha sonra yiyorlar. O açıdan kemik çok randımanlı oluyor :smiley:

Tempus' Alıntı:
Kemik alıp götürürseniz kasaplardan, ki çoğu mahalle kasabı ücretsiz verir. Köpekler aç değilse bile yada kış koşullarında kar altında kalıcağına diğer gıdalar gibi. Alıp kemikleri gömüp daha sonra yiyorlar. O açıdan kemik çok randımanlı oluyor :smiley:
kürşat bey bu konuyu sürekli gündemde tutarsanız ,nasıl tutarsınız bilniyorum inanin çok faydalı olacaktır,saygılar.

bekirgümüş' Alıntı:
kürşat bey bu konuyu sürekli gündemde tutarsanız ,nasıl tutarsınız bilniyorum inanin çok faydalı olacaktır,saygılar.

Sadece ben değil hepimiz sürekli gündemde tutamlıyız gidip mama verdikçe paylaşalım burdaki başlıkdan insanların aklına gelsin :smiley:

Geçen c.tesi kemerburgaz çatalca yolunda bende gördüm köpek sürüleri. hatta yol yapım çalışmaları ve kar yüzünden sadece kamyonlar ve 4x4 lerin kullandığı bir yola bırakmışlardı dağ başına.hazırlığımız olmadığı için ancak birkaç tanesine kek kurabiye bisküvüt falan verebildik.

bekirgümüş' Alıntı:
evet pazar günü kemer burgazdaki dostları ziyaret edip yemek ihtiyaçlarını bir günlükte olsa hallettik ,inşallah fırsat bulup devamını getiririz,saygılar
aynı yolun devamında izzettinköy e doğru yol çalışması olan bölgede bende en az 20-25 tane görmüştüm.

beykoz barınagın da kilerin durumu fena cok fazla kopekcik var cumartesi veya pazar tekrar gidecegim

Merhabalar,
Sizlere bir itirafta bulunayım,
ARKADAŞLAR, AŞAĞILIK BİR YARATIĞIN TERK ETMİŞ OLDUĞU KÖPECİĞİN KARŞISINDA İNSAN OLDUĞUMDAN UTANDIM.(bağırma değilbu ben haykırıyorum)
Benim evimde hiç köpeğim olmadı, köyde dedemin evinin kapısından hiç eksik olmazdı bende zaman zaman onlarla alt alta, üst üste oynardım, birde teyzeoğlumun av köpeği GÜMÜŞ le tanışana kadar, zaman zaman omuzuma tüfek alıp gümüşle beraber tüfek gezdirirdik arkadaşlarla, işte benim tek ilişkim buydu.
Utandığım olay ve yer; Şimdi Çanakkale'de yaşıyoruz birgün dedikki hadi Şehitlik tarafına gidelim ve atladık arabaya gittik sağı solu gezdi sırada Abide var oraya gittik aracımızı park yerine bırakıp gezip geri geldik hava sıcak su içmek için pet şişeyi elime aldım baktım tam karşımda terk edilmiş bir köpek bana bakıp yalanıyor gözlerini benden ayırmıyor, kızım seslendi "baba suyu hemen bırak köpeğe su verelim" ben suyu bırakıp arabanın arkasına geçtim inanın köpek benim niyetimi anladı hemen beş litrelik bir pet şişeyi kesip önüne koydum biraz içti kaldırıp kafasını bana baktı elimle bekle işareti yaptım iki adet ekmek almıştım onları parçalayıp önüne koydum, ayrıca arabadaki beş litrelik dört adet pet şişeyi de kesip yanına koydum düşmesin diye taşlarla sabitledim, arabaya binip çalıştırdım inanın ben dönüp gidene kadar arkamdan baktı, üç dört ay sonra gittiğimde yine yanımda birşeyler vardı ve beni tanıyıp yanıma geldi.Yanımda olanları tekrar ona ikram ettim.
Şimdi aracım yok fakat aracım olduğu dönemde mutlaka yanımda üç, dört adet beşer litre su olur ve mutlaka ekmek olur bu sadece şehirler arası seyahatlerimde değil, İstanbul'da yaşadığım dönemde de böyleydi.
Ömrümdeki en mutlu günlerden birisi benim için o gündü.
Kürşat bey sizi kutluyorum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.