Çadır,uyku Tulumu,mat,kamp Yastığı Ve El Testeresi Önerilerim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alpinist_37 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,197

Alpinist_37

Ağacı sev yeşili koru ayıyı öp
Yer
İstanbul
Kampçı dostlar artık kış kampları başlar olmazsa olmazlardan uyku tulumları çadırlar el testereleri kamp yastıkları ve matlar için bir liste hazırladım kriterler malzeme kalitesi fiyat ağırlık hacim ve performans olarak düşünülebilir.Sıralama karışıktır kendi arasında

X-Uyku tulumları

SENTETİK

Pinguin Expert
Pinguin Spirit
Deuter Orbit 1100
Deuter Sphere 1050
Trimm Arktis
Trimm Polaris II
Sandfox Ice Storm
Marmot Trestle 15
Robens Appalachian 1900
Husky Anapurna
Husky Enjoy
Husky Army
Easy Camp Orbit 300
Easy Camp Orbit 400
Millet Baikal 1100
Columbus Misti 300
Mountain Hardwear Lamina -34C Long
Mountain Hardwear Bozeman Flame

KAZ TÜYÜ

Robens Caucasus 600
Robens Caucasus 900
Sandfox Arctic extreme
Sandfox Nordic extreme
The North Face Inferno
Marmot Sawtooth
Marmot Never Summer
Millet Basecamp
The North Face Blue Kazoo
Husky Drape
Haglöfs Ursus
Ferrino Lightech 1000
Ferrino Lightech 1200
Mountain Equipment Aurora

X-KAMP ÇADIRLARI (5 mevsim yazmadım uydurma olduğu için öyle bir çadır çeşidi yok dünyada firmaların satış politikası)3 mevsim çadırlarıda kışın kullanabilirsiniz biraz destek ile floor saver ve etrafını iyi korursanız birde yatırımı uyku tulumuna yaparsanız daha iyi olacaktır 4 mevsim çadır almaya gerek yok diye düşünüyorum.Ülkemizde olmayan Msr,Alps mountaineering,Teton,Eureka,Big Agnes,Hilleberg,Nemo ve Kelty marka çadırlar North Face kadar kaliteli ve sağlamdır hatta bazıları daha iyi diyebilirim.Naturehike markası Big Agnes markasını taklit eden bir marka çadırda.Husky Türkiye'de iyi olabilir ancak bu markalar yanında 2.sınıf kalıyor Abd Avrupa da tercih edilmiyor diyebilirim..

THE NORTH FACE 4 MEVSİM ÇADIR

Mountain 25
VE 25
Assault

HUSKY 4 MEVSİM ÇADIR

Bizam (3 Mevsim)
Felen
Falcon
Fighter
Flame
Beast
Savaj
Baron
Bright
Bret
Brom
Brony
Brunel

ROBENS 4 MEVSİM ÇADIR

Trail lodge
Voyager
Lite osprey

MARMOT 3-4 MEVSİM ÇADIR
Vapor
Alvar
Aeros

FERRINO 3-4 MEVSİM ÇADIR

Snowbound
Manaslu
Aral
Lhotse
Phantom
Pumori
Spectre
Nemesi 1 ve 2
Lightent 1 ve 2
Monster
Emperor
Bivy
Pilier
Svalbard

PINGUIN 3-4 MEVSİM ÇADIR

Astra
Mercury 140
Bora
Gemini 150
Vega extreme

Naturehike 3-4 Mevsim

Cloud Up 2
Cirrus 2
Star River 2
Mongar Ultra 2
Opalus 3
Skypro 4
Taga Ultra 2
Cycling 1
Hiby Ultra 3

Quechua

Quechua Quickhiker Ultralight 2

X-Kendinden şişen matlar (Şişme mat önermem ve 2.5 cm üstü alırsanız daha iyi uyku rahatlığı için ve r-value değeri yüksek olsun en az 2 veya 3 olsun)

Ferrino Dream
Husky Frosty
Husky Freak
Pinguin Sherpa 38
Thermarest Prolite Plus
Thermarest Trail Lite
Thermarest Zlite
Thermarest Ridgerest
Thermarest Neoair
Coleman Compact Inflator
Hannah Rest
Hannah Leisure
Hannah Great
Jr Gear Venture
Robens Vapour

X-Kamp Yastığı

Thermarest Compressible Pillow
Klymit Luxe Pillow
Nemo Fillo Pillow
Sea To Summit Aeros Premium
Coop Home Goods Camping Pillow
Teton Sports Camp Pillow
Wenzel Camp Pillow

X-Budama El Testeresi (17-18 cm geçmesin boy ve katlanır olsun)

Silky gomboy
Husqvarna
Felco
Fiskars

Etiketler
Paylaşım güzel ama acemi birisi bu paylaşımlardan hiç bir şey anlamayacaktır.

Kamplar bence 2 türlü olmakta. Araba ile gidilen keyif kampları ve çanta ile gidilen kamplar veya doğa yürüyüşleri

Örneğin ben araba ve çanta ile kamplara giden birisiyim. Araba ile 3 kişilik çadır götürürken yürüyüşte tek kişilik çadır kullanıyorum.

Ben likya yolunu yürümeyi planlıyorum bana ekipman önerileriniz nelerdir ?

Kamplar bence 2 türlü olmakta. Araba ile gidilen keyif kampları ve çanta ile gidilen kamplar veya doğa yürüyüşleri

Örneğin ben araba ve çanta ile kamplara giden birisiyim. Araba ile 3 kişilik çadır götürürken yürüyüşte tek kişilik çadır kullanıyorum.

Bütçe nedir hangi ekipman gerekiyor?

Keşke listedeki ürünlere tecrübelerinize göre puan verseydiniz , o zaman bir outdoor mağazasının ürün listesi gibi değil de, işe yarar bir tavsiye listesi olurdu.

Merhaba ilk etapta ana malzemeler bunlar çadır uyku tulumu mat en hafif ekipman bunlardır 3-4 mevsim kullanabilirsiniz

Ferrino Lightent 1 / çadır 1,5 kg
Thermarest Neoair / Şişme mat 450 gr
Husky Drape / Kaz tüyü uyku tulumu 1250 gr

Merhaba

Listede husky Army dikkatimi çekti... Bu tulumla ilgili çok fazla bilgi bulamadım. Ayrıca limit derecelerine bakınca da markanın diğer modellerine göre uygun fiyatı var. Bunun sebebi nedir? Ayrıca Marmara bölgesi içinde yapılacak (Abant, Yedigöller,Uludağ vs) kış kampları için yeterli olur mu? Yoksa pinguin expert gibi daha üst düzey tulumlara mi yoneleyim... Üst düzey tulumlarin da fazla gelmesinden çekiniyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR