Çamlıhemşin Yaylalarında Çadır Kurulacak Yayla Önerisi ???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan engineerserkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,301

engineerserkan

Yeni Üye
Yer
BALIKESİR
Ramazan bayramı sonrası eşim ve 2 yaşındaki kızımla Doğu Anadolu ve Karadeniz turu planlamaktayım. Balıkesir'den Kars oradan Artvin Rize. Rize'de 4x4 araç kiralayacağım. Çamlıhemşin yaylalarında 4x4 araç ile gezebileceğim yayla güzargahı tavsiyeniz var mıdır? (2 -3 Gün) Hangi yaylada çadır kurarak ailemle konaklayabiliriz? Hangi yaylaları görmemizi gezmemizi tavsiye edersiniz? Birde Rize'de yada Çamlıhemşin'de 4x4 araç kiralayabileceğimiz bir yer biliyor musunuz? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Engin bey merhabalar
esımın aılesının yayladıgı yayla olan cat yaylasını bır gezmenızı tavsıye ederım. Dıger yaylalara gore daha bakır ve ınanılmaz guzellıkte
18403630 1880132302251127 8113918255232734968 n
18425416 1880132272251130 2610554240003613590 n
bır yerdır. Arac konusunda maalesef yardımcı olamayacagım.

Ramazan bayramı sonrası eşim ve 2 yaşındaki kızımla Doğu Anadolu ve Karadeniz turu planlamaktayım. Balıkesir'den Kars oradan Artvin Rize. Rize'de 4x4 araç kiralayacağım. Çamlıhemşin yaylalarında 4x4 araç ile gezebileceğim yayla güzargahı tavsiyeniz var mıdır? (2 -3 Gün) Hangi yaylada çadır kurarak ailemle konaklayabiliriz? Hangi yaylaları görmemizi gezmemizi tavsiye edersiniz? Birde Rize'de yada Çamlıhemşin'de 4x4 araç kiralayabileceğimiz bir yer biliyor musunuz? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler...
Merhaba, son iki yıldır yaz tatilimi ailemle Karadeniz yaylalarında kamp kurarak geçiriyorum.Bu yıl da kısmetse aynı şekilde olacak. Birçok yaylada kamp kurdum. Çamlıhemşin tarafında ailece kamp kurmaya müsait birçok yayla var, tavsiyem Ayderden yukarıya çıktığınızda Yukarı Kavrunda kalabilirsiniz. Halit Abi (Kır Cafe) ile görüşürseniz arkasındaki düzlükte size yer gösterir, ücret istemez. tuvalet ihtiyacınızı görür, cafeden de yer içersiniz.. kondisyonunuz iyiyse yukarıya buzul göllerine yürüyebilirsiniz.
Çat vadisi tarafında Elevit yaylası güzeldir. Kahvenin önünde yolun altında dereye bakan düzlük müsaittir, manzarası güzeldir.
Yine Çat vadisinde Pokut ve Sal yaylalarına da çıkabilirsiniz, enfes manzaraları vardır.

Merhaba, son iki yıldır yaz tatilimi ailemle Karadeniz yaylalarında kamp kurarak geçiriyorum.Bu yıl da kısmetse aynı şekilde olacak. Birçok yaylada kamp kurdum. Çamlıhemşin tarafında ailece kamp kurmaya müsait birçok yayla var, tavsiyem Ayderden yukarıya çıktığınızda Yukarı Kavrunda kalabilirsiniz. Halit Abi (Kır Cafe) ile görüşürseniz arkasındaki düzlükte size yer gösterir, ücret istemez. tuvalet ihtiyacınızı görür, cafeden de yer içersiniz.. kondisyonunuz iyiyse yukarıya buzul göllerine yürüyebilirsiniz.
Çat vadisi tarafında Elevit yaylası güzeldir. Kahvenin önünde yolun altında dereye bakan düzlük müsaittir, manzarası güzeldir.
Yine Çat vadisinde Pokut ve Sal yaylalarına da çıkabilirsiniz, enfes manzaraları vardır.
Merhaba Biral. Bilgilerin çok yararlı ve aydınlatıcı oldu çok teşekkür ederim. Saygılar. Şimdiden iyi kamplar.

Merhaba ben esim ve oğlumla iki sene önce ayderde kamp alani var orda cadir kurmuştuk. Aracimizla yukari dogru günü birlik gidip gelmiştik. Ama daha yukarılara çıkıp çadır kurulabilir. Bence o çevredeki her yaylada çadır kurulabilir bir ev sahibinden rica etseniz evin yaninda kamp atmaniza bir şey demez diye düşünüyorum veya her yaylada en az bir tane kahve veya bakkal türü bir yer oluyor onlardan birinin yanina kurup alışverişi onlardan yaparsanız yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Güzel gezmeler diliyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba doğu karadenizli ve hersene giden biri olarak; bulut denizi karşısında uyumak ve uyanmak istiyosanız huser yaylası ve gito yaylasında çadır kurmanızı tavsiye ediyorum. Ama daha merkezi olsun 4x4ümle çıkar gezerim diyorsanuz kavrun yaylasına kamp kurabilirsiniz. Sizden başka çadır kampı yapanlarıda görüceksinizdir kavrun yaylasında.. gito yaylası hariç söylediklerimin hepsine ayder yaylası üzerinden gidiliyor. Pokut yaylasını da görmeyi ihmal etmeyin. Ayder yaylasında "senda gez" gezi acentası var yayla turları düzenliyolar ararsanız size tüm yaylalar-gezi-araç kiralama hakkında bilgi verirler. Artvinde ise maral şelalesi ve karagöl'ü görmeden arhavi-ezmoce köy evinde muhlama yiyip tulum-kemençe dinlemeden dönmeyin :smiley::smiley:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba doğu karadenizli ve hersene giden biri olarak; bulut denizi karşısında uyumak ve uyanmak istiyosanız huser yaylası ve gito yaylasında çadır kurmanızı tavsiye ediyorum. Ama daha merkezi olsun 4x4ümle çıkar gezerim diyorsanuz kavrun yaylasına kamp kurabilirsiniz. Sizden başka çadır kampı yapanlarıda görüceksinizdir kavrun yaylasında.. gito yaylası hariç söylediklerimin hepsine ayder yaylası üzerinden gidiliyor. Pokut yaylasını da görmeyi ihmal etmeyin. Ayder yaylasında "senda gez" gezi acentası var yayla turları düzenliyolar ararsanız size tüm yaylalar-gezi-araç kiralama hakkında bilgi verirler. Artvinde ise maral şelalesi ve karagöl'ü görmeden arhavi-ezmoce köy evinde muhlama yiyip tulum-kemençe dinlemeden dönmeyin :smiley::smiley:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Şimdiden iştahım kabardı :smiley::smiley: Teşekkür edeirm. Saygılar.

Merhaba ben esim ve oğlumla iki sene önce ayderde kamp alani var orda cadir kurmuştuk. Aracimizla yukari dogru günü birlik gidip gelmiştik. Ama daha yukarılara çıkıp çadır kurulabilir. Bence o çevredeki her yaylada çadır kurulabilir bir ev sahibinden rica etseniz evin yaninda kamp atmaniza bir şey demez diye düşünüyorum veya her yaylada en az bir tane kahve veya bakkal türü bir yer oluyor onlardan birinin yanina kurup alışverişi onlardan yaparsanız yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Güzel gezmeler diliyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim. Saygılar.

ne yaparsan yap ama sakın Bayburt -Of (d915) yolunu kullanma. Hele ailen le gidiyorsan. Geçen hafta bende ailemle navigasyonun yönlendirmesi ile ordan geçtim. Omrumden ömür gitti.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar Engin bey
Bende bir haftaya kadar izmirden hareket karadeniz turuna çıkmayı planlıyorum.
Arkadaşların gidilebilecek yayla tavsiyelerini not aldım.Sizde gittiğiniz yerleri paylaşırsanız bizlerede yardımcı olursunuz.
Size iyi tatiller dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR