Çanakkale Kampı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SercanY Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,516

SercanY

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Kız arkadaşımla birlikte otostopla Çanakkale'ye gitmeyi düşünüyoruz. Öncelikle 2 gün şehitlikleri gezip sonra da Gökçeada'da kalmayı planladık. Kamp yeri olarak ücretsiz kalabileceğimiz yerlerde konaklamak istiyoruz. Tavsiye edebileceğiniz kamp yerleri var mıdır ?

Etiketler
Merhaba arkadaşlar. Kız arkadaşımla birlikte otostopla Çanakkale'ye gitmeyi düşünüyoruz. Öncelikle 2 gün şehitlikleri gezip sonra da Gökçeada'da kalmayı planladık. Kamp yeri olarak ücretsiz kalabileceğimiz yerlerde konaklamak istiyoruz. Tavsiye edebileceğiniz kamp yerleri var mıdır ?
Gökçeada kamp için çok güzel bir yerdir. Ücretli yer pek yok zaten : ) Ücretli kamp alanı yıldızkoy var, güzel yerdir
Eşelek (Kefaloz) doğu tarafındaki kumsal ve sazlıkların içi açık kamp için uygun, feribota da yakın sayılır.
Ama
1-Araçsız ulaşım ada içinde zor, adada arabası olan birinden ricacı olmanız gerekecek
2-Geceleri soğuk ve rüzgarlı olur, özellikle bu mevsimde daha da öyledir diye düşünüyorum.
Bence yıldızkoyu deneyin.

Mesajınız için teşekkürler. Bende adalı sayılırım yani çocukluğum hep orda geçti. Ancak çok fazla bir şey hatırlamıyorum. Soğuk için endişemiz yok. Araç bulamazsak yürüyerek gezeriz diye planladık. Kefaloz aklımızda ancak başka kamp yerleride var mıdır bilmek isteriz. Şehitlikleri gezmek için Seddülbahir Köyü'nde kalmayı düşündük olursa orada kalmayı düşünüyoruz. Olmazsa yakın bir yerde kamp atarız. Milli park olduğu için kamp konusunda sıkıntı yaşar mıyız bilmiyorum. Başka önerilere de açığız. Mesajlarınızı bekliyorum.

Merhaba size eşlik edebilir miyiz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Çanakkale özellikle de gelibolu yarım adası gezilecek , görülecek müthiş bir yer.İki senedir üst üste yarım adayı gezme fırsatım oldu.Zaten bir günde bütün bölgeyi gezemezsiniz :smiley:
Bu alanda bende kamp yapmak istedim ama ne yazık ki kamp yapmaya izin verilmiyor.Biz kabatepe mevkide piknik alanı gibi bir yer var.Aracımızın içinde kalmıştık.Güvenlik zaten gelip soruyor size :smiley: Kamp atacak mısınız diye?
Köy bölgelerinde bir ihtimal kamp atabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR