Çeki Demirine Takılacak Motosiklet Çekme Aparatı Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,922

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Arkadaşlar aklımda arabanın çeki kancasına tutturulacak motorun ön lastiğini sıkıştıracak bir sistem var. Motorun arka lastiği arkadan serbest gelecek. Böyle bir aparatı bana kim yapabilir acaba?

Etiketler
IMG 20220825 232936

Motoru kaldırıp arabaya takmak biraz sıkıntılı olabilir ama bence fikir çok güzel. Mesele böyle bir aparatı kim üretebilir? Ankara'da bir yer olursa çok iyi olur.

Bu tür bir taşıma aparatını yurt dışı sitelerde görmüştüm ve benim de aklımdan geçmişti. Siz neden vaz geçtiniz? Teknik olarak bir sakınca mı tesbit ettiniz? Neye karar verdiniz?
Hayır, İhtiyacım da değişmedi. Hala da olsa böyle bir aparata ihtiyacım olur. Belki de motosiklet taşıma romorku da alabilirim. Kocaer çok güzel bir üretim yapıyor bu hususta...

Ankara'da ustalar motosiklet için sevis hizmetine inanılmaz paralar isteyip üzerine de gelmeyerek, sizi ekerek, oyalayarak resmen insanla dalga geçiyorlar. Böyle bir aparatım olsaydı en azından arka lastik sağlamsa motosikletimi kendim götürebilirdim.

Hayır, İhtiyacım da değişmedi. Hala da olsa böyle bir aparata ihtiyacım olur. Belki de motosiklet taşıma romorku da alabilirim. Kocaer çok güzel bir üretim yapıyor bu hususta...
Bilgi ve geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Römork aslında en fonksiyonel çözüm, uzun seyahatte eşya falan da konulabillir. Ama aparat kadar pratik değil, neticede araca ilave bir römork sözkonusu olacak. Bu yüzden öncelikli niyetim araca takılabilir bir taşıma aparatı.
sakaryadayım yapabilirim bunu hala lazımsa görüşelim
Kadir Bey merhaba, bu tür bir motosiklet çekme aparatını yaparım yazmışsınız, hiç uygulamanız oldu mu o tarihten bu yana? Örnek resim ve bilgi paylaşabilir misiniz? Bir de şu an bedelini sorabilir miyim? Teşekkürler

Bunun zararı olur mu acaba o aklıma takıldı benim.

Kamyon tır vb araçlarda rampa aşağı vitesi boşa alıp gitmek uzun inişlerde zararlı. Yağlamayı tam yapamadığı için. Veya o tip araç çekici ile götürülecekse şaft sökülür ki zarar görmesin şanzıman.

Çalışmayan bi motosikletin aktarma sistemi boşta dönecek. Acaba zararı olur mu

Bunun zararı olur mu acaba o aklıma takıldı benim.

Kamyon tır vb araçlarda rampa aşağı vitesi boşa alıp gitmek uzun inişlerde zararlı. Yağlamayı tam yapamadığı için. Veya o tip araç çekici ile götürülecekse şaft sökülür ki zarar görmesin şanzıman.

Çalışmayan bi motosikletin aktarma sistemi boşta dönecek. Acaba zararı olur mu
Araç arkasında yukarıdaki örneklere benzer bir taşıma işleminde motorun boşta çekilemsinin mekanik aksamlara zarar vermemesi gerekir.Motor boşta olduğu için aktarma organları mekanik olarak bir birinden ayrı durumda.
Yok taşımada değilde ,motoru sürüşte boşa alıp gitmeyi kast ediyorsanız o can emniyeti anlamında tehlikeli sürüş tarzı olur.Tavsiye edilmez.

Yukarıdaki örneklerdeki taşıma siteminde arzu edilirse,motorun yere basan arka tekerinide paten tarzı bir aparatla tamamen yer ile ilişkisini kesebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR