Çekme Karavan Hakkında Sorularım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mertkurga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,592

mertkurga

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar, bu siteyi uzun yıllardır üye olmadan takip ederdim daha dün çekme karavan satın alınca daha çok bilgi edinme ve başlık açma gereği duydum. söylemeliyim ki forumda konular ve bilgiler çok dağınık, tek bir yerde profesyonel bir şekilde düzenlenmemiş, çok alakasız başlıklarda üyelerin çok önemli detayları verdiklerini gördüm. neyse ki kafama takılan kıbrısta öğrenciyim her sene karavan kadar küçük odalara 5 bin lira vereceğime zaten uzun yıllardır hayalim olan karavanı almaya tercih ettim ama bu işin üstüsinden gelebilecek miyim bilmiyorum, özellikle kışın nasıl olacağına dair soru işaretlerim var

karavan 5 mt kare uzunluğunda 2 m genişliğinde tek dingil ve benden önceki sahibi mobilyaları çok kullanışlı pratik şekilde dizayn etmiş her neyse şuan ki kafamda soru işaretlerinden bir tanesi duş alanı olmasına rağmen dışarıya daha az bağımlı olmak adına büyük abdestin için bir imkanı olmaması. birde kirli suyu direkt dışarıya tali etmek yerine depo gibi sistem nasıl yapılır

kışın nasıl olur bilmiyorum, arkadaşımla düşündüğümüz -40 derecelerde uyku tulumu ve küçük ısıtıcılarla ve kalın yorganla idare edebilmem ki kıbrıs çok soğuk olmuyor. birde elektirik için tüple hem ısınma, yemek ve soğutucuyu yapabilmek için 3 lü sistem varmış ama pahalıymış anladığım kadarıyla. param olana kadar gazlı sistemle idare etmeyi daha sonra tamamen elektrikli sisteme geçmeyi düşünüyorum şuan için sorularım bunlar forumu günlerdir inceliyorum ama genellikle soru işaretleri olarak kalmış, hem ekonomik hemde sağlıklı olmak adına ne önerirsiniz.?

araçla çekim için broadwayin işimi göreceğini söylediler, ama şüpheliyim.

kıbrısta'n türkiye'ye getirilmesi hakkında bilgi varsa paylaşabilirse hatta kıbrısta motokaravan- çekme karavan ile ilgili adan z'ye bilgi sahibi bir insanın bana ulaşması çok işime yarayacak çünkü satın alımımda da kafamda soru işaretleri var. misal satın aldığım kişiyle noter tasdikli alışveriş yaptık fakat ruhsatı ve adamın bana verdiği herhangi bir kağıt yok, avukatın dediğine göre hiçbir sıkıntı yok, onu geçtim trafiğe çıkarma gibi işlemleri nasıldır? (genellikle türkiyede sadece sinyal ve plaka dışında bakılan özellikleri veya belgesi yok deniliyor) birde kıbrısta karavancılık hakkında hiçbir yazılı mevduata ulaşamadım.

Son düzenleme:

Etiketler
5 metrelik bir karavanı brodway ile çekemezsin, en az 1.6 dizel,hatta 1.8 yada 2.0 dizel bir araç olması gerekiyor,
Tuvalet için portatif kimyasal tuvalet kullanabilirsin, pis su deposu eklenebilir,
Isınma işini mazotlu yada benzinli webasto,yada gazlı katalitik soba ile halledebilirsin
Duş için ocakta su kaynatıp su deposuna biraz eklersen ılık su elde edebilirsin
Kibristan Türkiye'ye karavan getirmen zor
750 kg üstü karavanlarin turkiyede yasal mevzuata göre ruhsatı olması gerekiyor, ancak çok kontrol edilmiyor

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayrıca sana yazdığım her cevap sitede ilgili bölümlerde var,biraz zahmet edip okursan

Tecrubelerime dayanarak sunu soyleyebilirim,karavanin içinde büyük abdest işini ve karavanı Kibristan Türkiye'ye getirme işini unut

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.