Çocuk Oyun Parklarının Faydaları

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yapacocuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,588

yapacocuk

Yeni Üye
Mesajlar
2
Tepkime Puanı
0
Çocuk oyun parkı, günümüz teknoloji çağında çocuklarımızın fiziksel kabiliyetlerini kazanmaları için kullanılabilecek en önemli araçlardır. Öyle ki, çocuklarımızın duygusal zekaları, sosyal çevre anlayışları, diğer çocuklarla iletişiminin gelişmesi vb. bir çok hususta hiçbir eğitimin sağlamadığı katkıları, çocuk oyun parkında günlük 1-2 saat oyun fazlasıyla sağlamaktadır.

Çocuk parkı oyun grupları, günümüzde Belediyelerin ve İl özel İdarelerin sunduğu bir hizmet gibi gözükse de, artık tüm binaların sosyal alanlarında, okul öncesi eğitim kurumlarında, okullarda, alışveriş merkezlerinde, otellerde, dinlenme tesislerinde, kısacası insanın bulunduğu her yerde bir mecburiyet halini almıştır.

Genel olarak bir oyun alanında kaydırak, salıncak, zıpzıp, tahterevalli, gibi ürünler yer alabileceği gibi, günümüzde bunlara yavaş yavaş tematik oyun grupları, ipli tırmanma sistemleri, elektronik oyuncaklar eklenmektedir. Çocuklarımızın taleplerine göre şekillendirdiğimiz çocuk oyun parkı ekipmanları, ulusal ve uluslar arası bir çok standarda göre üretilmektedir. Söz konusu bu standartlar bir çocuk oyun grubunun, çocuklarımıza zarar vermeyecek ölçü aralıklarında ve malzeme standartlarında üretilmesini sağlamakta; bu bilinçte üretilmeyen çocuk oyun parkı ekipmanları çocuklarımız için son derece tehlikeli olabilmektedir. Bilinçsizce ve yetkisiz ellerde üretilen oyun grupları, fiyat olarak tüketici için aldatıcı olabilmekte, TSE standartlarında üretilen ürün gruplarına göre çok daha ekonomik gözükebilmektedir. Fakat mevzu çocuklarımız olunca, aradaki %10-20’yi geçmeyen fiyat farkları son derece önemsiz olmalıdır.

as_01.png

Bir çok kamu kurumu alımlarında TSE ve diğer standartlar artık mecburi olarak arandığı halde, çoğu özel sektör tüketicileri için bu kriterler maalesef aranmamakta, sadece maliyet ön planda olmaktadır. Umuyoruz ki, çocuklarımızın sağlığı ve kaza olasılıklarının düşürülmesi açısından söz konusu TSE standartları bir zorunluluk haline gelecek ve merdiven altı üretim olarak tabir ettiğimiz tehlikeli ürünlerin tercihi son bulacaktır.
4.jpg
 

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,071
Mesajlar
1,501,330
Kayıtlı Üye Sayımız
170,552
Kaydolan Son Üyemiz
Kampçınız

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Üst