Dacia Duster Ve Caretta Karavan Alcam Yardımlarınızı Bekliyorum?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan freedom058 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 126,585
Ynt: Dacia Duster Ve Caretta Karavan Alcam Yardımlarınızı Bekliyorum?

Merhaba, biz geçen sene caretta aldık ve zevkle kullanıyoruz. İki kişi için ideal. Kullandığımız araba Fiat Albea. Çekmede sıkıntı yok (ama aşırı yokuş olan yolda denemedik).
Aşağıdaki linkte kısa bir videosu var, görmek isterseniz ;
Pozitifland: Caretta Bubu video

Merhaba, ben de caretta düşünüyordum ama tuvaleti olmadığı için kamp dışımda bir yerde konaklama imkanı yok gibi. Eşim de wc olmadığı için sıcak bakmıyor, siz wc işini nasıl çözüyorsunuz? Ayrıca Carettalar iyi güzel de sadece yatak ve lavabo için şu an 28000tl istiyor. ocak, güneş enerjisi, sineklikler, tavan havalandırma vs eklenince 40.000tl yi buluyor.

Bu gün Ortiz e gittik, Metin bey ilgilendi sağolsun. Karavanlar güzel ama klasik 5.25 modeli 1400kg, 32000TL + kdv dedi. Ağır olduğu için normal binek araç ile güvenle çekemeyeceğimden elemek zorunda kaldım.

May karavan Manisadayış forumda öğrendim ama onların da O1 belgesi yokmuş sanırım. 750kg altında olsa bile ruhsat çıkartmak isterim. O1 belgesi olmadığından onu da eledim.

Bu şekilde alacak karavan kalmadı malesef çok kararsız kaldık... :(

Etiketler
Merhaba, ben de caretta düşünüyordum ama tuvaleti olmadığı için kamp dışımda bir yerde konaklama imkanı yok gibi. Eşim de wc olmadığı için sıcak bakmıyor, siz wc işini nasıl çözüyorsunuz? Ayrıca Carettalar iyi güzel de sadece yatak ve lavabo için şu an 28000tl istiyor. ocak, güneş enerjisi, sineklikler, tavan havalandırma vs eklenince 40.000tl yi buluyor.

Bu gün Ortiz e gittik, Metin bey ilgilendi sağolsun. Karavanlar güzel ama klasik 5.25 modeli 1400kg, 32000TL + kdv dedi. Ağır olduğu için normal binek araç ile güvenle çekemeyeceğimden elemek zorunda kaldım.

May karavan Manisadayış forumda öğrendim ama onların da O1 belgesi yokmuş sanırım. 750kg altında olsa bile ruhsat çıkartmak isterim. O1 belgesi olmadığından onu da eledim.

Bu şekilde alacak karavan kalmadı malesef çok kararsız kaldık... :(

Merhaba hocam.
Ortiz ve Gündoğdu karavana baktınız mı? Bakarsanız gözlemlerinizi paylaşmanızı beklerim.

May karavan Manisadaymış forumda öğrendim ama onların da O1 belgesi yokmuş sanırım. 750kg altında olsa bile ruhsat çıkartmak isterim. O1 belgesi olmadığından onu da eledim.

Mobilyaya düşkün değilseniz,ucuz ve 750 Kg. bandında,kendine ait 01 belgesi olan güvenli tek karavan GÜNEYdir.

Bu başlıkta artı ve eksilerini görebilirsiniz.

Bu firma, bazıları gibi başkalarından 01 belgesi satın almıyor..
Yol güvenliğiniz için karavanın 01 belgeli olması şart,ötesi laf..

Alıcı olarak, önerdiğim değişiklikleri de yaptırıp, daha da güzel bir
karavan yaptırabilirsiniz GÜNEY KARAVAN a ..
Ben Caretteyı aile karavanı olarak kabul etmiyorum.
Dağ bayır gezenlere uygun..
Hacetini bir ağaç arkasında giderecek geziciler için.. :smiley:

Seçiminiz hayırlı olsun.

Son düzenleme:

May 3.60 kullanıcısı bir arkadaş vardı
O1 belgesi olduğunu yazdı bu forumda
Kantarda tarttırmış 740 kg gelmiş

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba hocam.
Ortiz ve Gündoğdu karavana baktınız mı? Bakarsanız gözlemlerinizi paylaşmanızı beklerim.

Merhaba, Ortiz için görüşlerimi bu başlıkta yazmıştım, diğer arkadaşların da izlenimleri var inceleyebilirsiniz:
Ortİz Karavan Aşmiş Gİtmİş... Bravo..

Gündoğdu karavanın sadece internet sayfasını inceledim. İnternet sayfaları bilgi ve iç dış görsel açısından çok yetersiz. Açıkçası tasarımını hiç beğenmedim, bireysel imalat görüntüsü var.

Tasarımının hava sirkülasyonu, kullanışlılık vb açısından da eksik yanları olduğunu dününüyorum.
Tabi bunlar görseller ve bilgiler yetersiz olduğu için sadece tahminlerim, gidip canlı olarak görmedim.

Gündoğdu karavanın sadece internet sayfasını inceledim. İnternet sayfaları bilgi ve iç dış görsel açısından çok yetersiz. Açıkçası tasarımını hiç beğenmedim, bireysel imalat görüntüsü var.
Tasarımının hava sirkülasyonu, kullanışlılık vb açısından da eksik yanları olduğunu dününüyorum.
Tabi bunlar görseller ve bilgiler yetersiz olduğu için sadece tahminlerim, gidip canlı olarak görmedim.

Bu arkadaşımız, genç ve çok gayretli.
Ama karavan konusundaki tecrübeleri ve araştırmaları zannederim çok eksik.
Gayreti çok ama, bilgi ve tecrübe noksan.
Onun için, un var, yağ var, şeker var ama bir türlü helva olmuyor..

Bu karavanla ilgili konu:

Gündoğdu karavan kasayı şaseye 180 derece çevirip koysa bu iş olacak. Rüzgar direnci azalacak, daha mantıklı bir görüntü olacak. Ama agırlık dağılımı ve iç tasarım değışmek zorunda olur o zaman.

Ben kasanın monoblok olmasını su yalıtımı açısından faydalı olacağı görüşündeyim. İnceleme imkanı olan biri olur da paylaşım yapar diye beklemedeyim.

Bu arkadaşımız, genç ve çok gayretli.
Ama karavan konusundaki tecrübeleri ve araştırmaları zannederim çok eksik.
Gayreti çok ama, bilgi ve tecrübe noksan.
Onun için, un var, yağ var, şeker var ama bir türlü helva olmuyor..

Bu karavanla ilgili konu:

Haklısınız, karavan tecrübem yok ama almak için çok hevesliyim :smiley: Şu an araştırma aşamasındayım ve foruma bilgilerinizden faydalanmak, öğrendiklerimi paylaşmak için üye oldum.

İlerde helva yapmak da nasip olur inşallah :smiley:

Selamlar saygılar...

merhabalar konu açılalı uzun bir zaman olmuş ilave olarak sormak istediğim konu, yıllardır çadır kampı yapıyorum ve tercihen doğada kimsenin olmadığı yerde yapıyorum kamplarımı, fakat artık birazda doğada yaşam alanı olmasını istediğim için karavan almaya karar verdim.
Aklımda iki model var caretta 1500 ve pino 2010 pino içinde oturma alanı olduğu için daha ağır basıyor fakat yatak alanı sanırım biraz dar caretta ya göre.
Araştırmalarıma göre bu iki firma profesyonel ve kağıt da yazanların dışında bişey satacaklarını düşünmüyorum , gerçekten içine minimal ihtiyaç malzemeleri konulduktan sonra 750 kg altında ve ruhsatsız kullanabilir miyim?Pino için tekerlerin arkadan olmasından dolayı araça yük bindiğini okudum bu bir problem yaratabilir mi araç için.
lütfen kullananlar özellikle pino2010 için olumlu ve olumsuz yanlarını yazabilirmi çok teşekkür ederim.

Cesur Can merhaba,

Pino 280 çekme karavanım var, pino2010 dan biraz büyük. Bahsettiğin karavanı kullanmadım, kendi karavanıma göre fikir yürütüyorum umarım faydası olur kafanı karıştırmaz.

Benim karavan 750 sınırında olduğuna göre pino2010 bunun altında. Bu karavanlar sert arazi koşullarına göre yapılmadığını düşünüyorum. Yolu bozuk yollara girmek sıkıntı yaratabilir.

Bu konu için : Pi2010 İle 2 Yılın Özeti

merhabalar konu açılalı uzun bir zaman olmuş ilave olarak sormak istediğim konu, yıllardır çadır kampı yapıyorum ve tercihen doğada kimsenin olmadığı yerde yapıyorum kamplarımı, fakat artık birazda doğada yaşam alanı olmasını istediğim için karavan almaya karar verdim.
Aklımda iki model var caretta 1500 ve pino 2010 pino içinde oturma alanı olduğu için daha ağır basıyor fakat yatak alanı sanırım biraz dar caretta ya göre.
Araştırmalarıma göre bu iki firma profesyonel ve kağıt da yazanların dışında bişey satacaklarını düşünmüyorum , gerçekten içine minimal ihtiyaç malzemeleri konulduktan sonra 750 kg altında ve ruhsatsız kullanabilir miyim?Pino için tekerlerin arkadan olmasından dolayı araça yük bindiğini okudum bu bir problem yaratabilir mi araç için.
lütfen kullananlar özellikle pino2010 için olumlu ve olumsuz yanlarını yazabilirmi çok teşekkür ederim.

merhaba, "çekme karavanda dingil kırılması" başlıklı konuyu da okuyun lütfen ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR