Daily Otobüsten Karavana..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GürcanEr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,762

GürcanEr

Ana Kamp
Merhabalar,
Uzun zamandır gönlümde yatan karavan hayatına başlangıç yapma adına geçtiğimiz hafta içinde bir daily otobüs aldim.

Forumun çok değerli üyelerinin bugüne kadarki tüm paylaşımları ve benim konum özelinde sağlayacakları görüş ve öneriler, benim için altın değerinde.

İlk aşamada aklıma takılan bir soru ile başlamak istiyorum;

Daily otobüsümün 20 gün içinde TÜVTÜRK muayenesi bitecek. Benim donanımlı karavanimin hazır olmasına ise -mumkun mertebe kendim yapacağım icin- daha aylar var.

Mevcut haliyle TÜVTÜRK e soksam takograf vb konularda sorun yaşamaktan cekindigim için,
Karavanın yasal gerekliliklerini ivedilikle saglayip ruhsat değişikliği yapsam, yalıtım mobilya wc vb. imalatlari sonradan yapsam, durum ileride benim için bir sorun oluşturur mu?

Teşekkürler

IMG 20200218 WA0003

Etiketler
Gürcan bey hayırlı olsun aracınız. Alırken ruhsatta hususi olarak çevirmediniz mi? Hususi olunca da takograf isteniyor mu?
Benim görüştüğüm mühendis yatak, masa, oturma alanı,saklama dolapları ve sabit ocak olması gerekiyor, diğerleri şart değil dedi. Bir mühendisle görüşüp küçük bir mutfak tezgahını sabitleyip diğerlerini uyduruktan bir şeyler koyarak yapılabilir mi sormak lazım. Şimdiden kolay gelsin.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde güle güle kullanın. Trafikten çekme belgesi çıkarırsanız aracınızı trafiğe sokacağınız zamana kadar hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz (son muayeneden sonra 5 yıl bu şekilde kalabilir). Çekme belgeli olduğu sürede dönüşümü rahat rahat yaparsınız. Ancak dikkat etmeniz gereken bir şey var. Aracın tüm vergi vs borçlarını ödedikten sonra muayeneye sokup çekme belgesini sonra çıkarın.Muayene işlemi en son yapılacak aksi halde aracı trafiğe sokarken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kolay gelsin....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR