DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Defender Almak Istiyorsunuz. Aracı Alırken Hangi Özelliklerine Bakarsınız?

'DEFENDER' forumunda Kuzey44 tarafından 1 Eylül 2019 tarihinde açılan konu 943 kişi tarafından okunmuş, 16 cevap yazılmıştır

1. Kuzey44

Kuzey44 10 numara 5 yıldız

Alınan Beğeni:
    1
    Selamlar. Merak ettim, defender sevdalıları araçları alırken nelere bakıyor? Fiyat, kaporta boya, motor, off road donanımları, çok para harcanıp lüks hale getirilmiş araçlar.... fikirlerinizi yazarsanız herkes faydalanabilir... herkese ıyigunler dilerim...

Etiketler:

2. ekmel58

ekmel58 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    24
    çok derin bir mevzuya dalmışsın şimdi başlar alınmaz aman uzak dur masrafından kurtulamazsın sanayiden çıkamazsın diyenler çok kulak asma öncelikle bu aracı seveceksin ve ne beklediğini bileceksin ve en önemlisi elin takım tutacak ben 3 yıldır kullanıyorum aylık minimum 2 bin km yol yapıyorum şükür daha yolda kalmadım hiç mi arıza çıkarmadı illaki çıkardı ama mekaniği o kadar basit ki çok kolay halledilebiliyor parça bulma sıkıntısı yok çıkma ve sıfır olarak temin edilebiliyor yolda giderken çektiği dikkati anlatmaya gerek yok ama benim için en önemlisi ortam ve arkadaşlık alıyorsunuz bu araçla çok güzel toplantılar sohbetler kamplar getiriyor peşi sıra varsa fırsatınız katılın öyle bir organizasyona ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız kısacası çok arıza çıkarmasa da ilgi alaka isteyen araçlar yaşı ve kullanım amacı itibari ile

3. musyshen

musyshen Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    merhaba;
    mesela ben geçen hafta aldım. :smiley:
    neye baktım?
    önce fiyat, sonra aracın motor, şanzıman ve şaselerine baktım
    bu testlerden geçen araçları eledim.
    ardından kupaya baktım
    ardından yürü aksam vs

neye bakarsanız bakın, nesini incelerseniz inceleyin
    defender farklı bir duydu, farklı bir sevdadır.

4. eyzerkan

eyzerkan Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    5
    Alacak defender kalmış mi ya boşver 70 80 bine ne arabalar var

5. sly

sly Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    25
    Web Sitesi:
    http://www.skiciyiz.biz
    Haklisiniz o fiyatlara ne arabalar var, ama hic birinde Defender keyfi yok ;)

musyshen bunu beğendi.

6. musyshen

musyshen Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    valla öyleymiş hocam

ben bu kadar keyifle bineceğimi sanmıyordum

7. eyzerkan

eyzerkan Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    5
    Yok ta insaf ya 100 200 300 binler nedir ya alan iki katı fiayta ilan koyuyor o paraya defe verilmez ne olursa olsun

AdemŞENEL bunu beğendi.

8. eyzerkan

eyzerkan Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    5
    Burda atıp tutup gidip defender almak varmış :smiley:

AdemŞENEL bunu beğendi.

9. sly

sly Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    25
    Web Sitesi:
    http://www.skiciyiz.biz
    Hayirli olsun =) karanlik tarafa hosgeldiniz =)

10. eyzerkan

eyzerkan Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    5
    Hosbuldum

11. Tkare

Tkare Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Elinden iş gelmeyen almasın mı diyorsunuz?

12. eyzerkan

eyzerkan Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    5
    Temiz güzel bir araba alırsanız sıkıntı olmaz ama arablar sonucta eski sanayiye ugrucak vaktiniz ve tanidik varsa iyi olur

13. ekmel58

ekmel58 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    24
    motor ve şanzıman dışında araç çok basit kolayca söküp takılabilir birkaç parça takımla yapılmayacak şey yok bi bilya değiştirecek olsan kendin yaparsan 220 tl ye halledersin usta işin içine girince 500 ü bulur çoğu usta işini düzgün de yapmaz sonra zaman para kaybeder ve stres sahibi olursun ama düzgün ustayı bulur parayı da dert etmezsen çok üzülmezsin şahsi fikrimdir bu araçlara biniyorsan elin takım tutmalı

14. Tkare

Tkare Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    anladım hocam...peki bu işlerden anlamayanlar için marka model öneriniz var mıdır?

15. mauvais

mauvais Kamp III

Alınan Beğeni:
    348
    bu tabi ki kullanım amacı ve bütçeye bağlı..
    önce malum siteye girip aranılan özelliklere göre fiyat model araştırması yapmalıs, sonrasında beğendiğin araçlar hakkında bilgi edinmek için forumdaki konuları okumalısın, aklına yatan marka model konusunda forumdaki arkadaşlar yardımcı olacaktır.

16. ekmel58

ekmel58 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    24
    marka model derken çok geniş bir yelpazeye sahip değil 90-100-110-130 bunlar şase tipleri bana en uygunu 110 kapalı kasa bunu kullanım amacına göre belirlemelisin sonraki adım motor düz dizel bd30 300tdi puma motorlar dizel olarak en çok karşılaşacağın motor seçenekleri benzinli olarak çok bilgim yok benim aracım bd30 turbo 300tdi kadar olmasa da tatmin edecek kadar iyi en azından sağlam sorunsuz bir motor ve fiyatları makul 2 araç arasında 30 binleri bulan fiyat farkı vardır yıl olarak çok bir önemi yok hepsi aynı araçların 94 den sonrası arkalar da disk diye biliyorum benim 91 difransiyeli değiştirip disk yaptım sıkıntı yok

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...