Dikkat.. Uzman Soğutma'dan Şikayet Var

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,428
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

buralpdi

yokluk ve çaresizlik adamı mucit yapar
Yer
maltepe gurubu
arkadaşlar yaklaşık bir buçuk senedir kullandığım 12v Uzman soğutma dolabım mart ayında arıza yaptı,
firma sahibi Ahmet bey kart arızası olduğunu bana üzülmememi tamir ederiz gerekirse sıfır kart veririz dedi, kartı kendisine yollamamı söyledi, üzerinden çıkan orjinal kartı yolladım yerine savaştan çıkmış başka kart geldi taktık çalıştırmadı, arayıp uzun muhabbetten :( sonra kartın eski tamir görmüş olduğunu kabul ederek geri yollamamı yeni kart yollayacağını söyledi, bu gün yarın derken başka bir kart geldi gelen kart dolabı yarım saat çalıştırdı sonra kesti sonrasında devreye girmeye çalışıyor ama giremiyor tak tak vuruntu yapıyor motor kalkmaya uğraşıyor silkeliyor fakat devamı gelmiyor,
Ahmet beyi aradım ve verdiği cevap şu şekilde bu kartları Elta firması yapıyor arayın size kart yollasınlar
-benim tavsiyem üzerine bir çok arkadaş bu dolapdan aldılar herkesten özür dilerim kusura bakmasınlar, üzgünüm :-[
-almayı düşünen arkadaşlar varsada durum bu ve sadece benim başıma gelmemiş Abdi ağbi(dalgıç) de mağdur olmuş aynı şekilde
-yeni kart 180-200tl
-sorun çok basit kart ısınınca yanıyor, (üzerine fan montajı yapmadan satıyor max 10tl maliyet için)

kullanan arkadaşlar çok acil olarak kartı motordan mümkün olduğunca uzağa takın ve üzerine fan monte edin, kartın arkasındaki soğutucu alüminyum yetersiz kalıyor

Etiketler
Benzer bir şeyide ben yaşadım.Uzman soğutmadan 2-3 yıl önce aldığım buzdolabı soğutmamaya başladı. Bende Ahmet beyi aradım, " Üstündeki kart arzalı olabilir, göderin bakalım" demişti ;D .Bende burdan bir buzdolabı tamircisine de gösterdim. Gaz eksik dediler, tamamladılar, epeydir kullanıyorum.

Ynt: Dikkat.. Uzman Soğutma'dan Şikayet Var

Vay vay.

" Kartı gönderin "
" Yok yok tekrar gönderin."

Bu ne yahu. Tüketici miyiz.? Kargo şirketi mi.?

Uzman soğutma kendi ipini kendi çekiyor.

Geçmiş olsun Levent bey.

Sorununuz hakkında 1-2 görselde rica etsek. Konumuz daha detaylı hale gelir.

Levent geçmiş olsun, tavsiye üzerine almayı çok düşünmüştüm, desene direkten dönenlerden biride benim.

berkcantp' Alıntı:
Levent geçmiş olsun, tavsiye üzerine almayı çok düşünmüştüm, desene direkten dönenlerden biride benim.

valla ne bileyim İlhan ağbi, benim dolap sorunsuz çalışınca bizde tavsiye ettik, önceden bilseydik karta fan bağlayıp kartı yakmazdık, yoksa dolap işimizi görüyordu
sıkıntı, yola çıkacağız dolap problemimiz var, bu kadar telaşenin içinde birde bu sorunuda çözmek zorunda olmamız, yeride o dolaba göre yaptık

fsirin' Alıntı:
Levent orjinal kartından istersek daha iyi olacak galiba. :-\

Ferhat kartları sordum 180-200tl fiyat istiyorlar, arasak bizim ilk kartı yolla desek kimbilir ne gönderecek veya gönderecekmi belli değil, üzerindeki motor iyi olsa yeni kart alayım diyorum ama motorda ikinci kalite olabilir, 200tl'ye sıfır 220v motor takıyorlar, 300tl 10 taksit tezgah altı dolap var, 100tl ikinci el 220v motor takıyorlar, ne yapayım diye düşünüyorum

Düşünme abi geç 220 ye bak keyfine, 12 v bozuldu diyelim İztuzu nda ne yapacaksın Manisa yakın mı diyeceksin, geç Dalaman a bulursun bir usta mı diyeceksin ::smiley: .

Levent geçmiş olsun,

Uzman Soğutma Karavan Bölümümüzün sponsoru bilindiği gibi, Ahmet beyide ürünlerine olan hassasiyetinden biliyorum ve
konunun detayını öğrenmek için kendisiyle görüştüm.

Ahmet beyden öğrendiğim bilgi şöyle;
Ürünlerinde kullandığı elektronik kart üreticisi Elta firması ve yetkili Ahmet Gürler'e seni yönlendirdiğini ve garanti kapsamında
kartın değiştirilmesini talep etmeni söylemiş, konunun çözüldüğünden emin olarak takip etmemiş.
Sanırım kart konusunda Elta firması sorun çıkartıyor. Konuyu kendisine anlattım ve Kartın derhal kendisine gönderilmesini
rica ediyor, Elta firması ile kendisi arasındaki anlaşma gereği garanti kapsamında değişimini sağlayacak.

Abdi abinin arızasıda kart ile ilgiliymiş ve o dönem satın aldığı kart firması İzmir'de olduğundan kendisi değişimi yapıp göndermiş ve mağduriyet giderilmiş.

Kolay gelsin.

Kartı buzdolanı dışına takmak kolay mı? Ortam sıcaklığı 80C nin üzerine çıkarsa biz dizel motor üzerinde olan tüm elektronik ekipmanları temiz soğuk hava alan yere taşırız. Ferhat Beyi daha iyi açıklar sıcaklık limitlerini elektronik kartlar için.

Uzman Soğutmacılık tüm dolaba garanti verdiği için kartın takibini de kendisi yapmalı, daha önce yapmaması ayıplı hareket. Ama havalandırmasını yapmayan müşteriye de garantiden kart vermemeli. ( Levent Bey, sizin havalandırmanıza dikkat ettiğinize eminim. Yapmanlara sözüm ) Havalandırması uygun olmazsa fan sıcak havayı bir yere atamayacağı için işe de yaramaz.

Bence 80C de çok fazla. Elektronik endüstriyel sıcaklık sınıfı 85C askeri sıcaklıf sınıfı ise 125C'dir. Tabii ki devredeki bütün elemanların bu sıcaklıklarda çalışabilmesi gerekiyor. Ben ürettiğim cihazlarda 50C'ye kadar öneriyorum. Daha yüksek sıcaklık gerekiyorsa malzeme seçimi çok önem taşıyor.

Buzdolabına gelince, kart kolaylıkla motordan uzaklaştırılabilir ya da küçük bir fan ile soğutulabilir. Tabi ki sirkülasyon da gerekli. Aynı durum invertör kullanımında da gerekli zaten. Buzdolabının kullandığı motor sürücüsü de aslında üç faz çıkışlı bir çeşit invertördür.

ben üç kere kartı yolladım, garantiden veya garanti dışı üçündede sorun çözülmedi, dolap aldığım firma kartı çözemiyorsa başkalarına yönlendiriyorsa daha fazla konuşmak ve yorum yapmak istemiyorum

Bende sıkışık döneminde aksilikler üst üste geldiğinde yardımcı olabilmek adına devreye girdim, bundan ötesi
satıcı ile senin aranda. Kolay gelsin.

güngör' Alıntı:
Bende sıkışık döneminde aksilikler üst üste geldiğinde yardımcı olabilmek adına devreye girdim, bundan ötesi
satıcı ile senin aranda. Kolay gelsin.

Levent hocam iyi niyetin için teşekkür ederim,
bu konuşma ve yazışmaların arkasından ben firma sahibi olsam kart beklemeden kartı kargoya vermiş olurdum, firmanın bu sorunu çözeceğine inancım kalmadığı için paramı çöpe atmış sayıyorum,

selamlar

Değerli arkadaşlar,

Buzdolapları ile ilgili yakınmaları izledik. Şu an karavanımızda Uzman Soğutma'dan 8 yıl önce temin ettiğimiz buzdolabını kullanıyoruz. Aldığımızda, mutfak tezgahı altındaki yerine yerleştirirken, beyin tabir ettiğimiz kartın kabin dışında kalmasının daha sağlıklı olacağını düşündük, ahşap kabinde delik açarak kartı (motora bağlayan kabloyu uzatarak), daha soğuk bir yere monte ettik. Yani dolabın motor bölümünden takribi 50 cm. kadar uzaklaştırdık. Bu arada, dolabın havalandırma pencerelerinden birisine bir bilgisayar fanı bağladık. (0,30 ml.amp.lik.) Ve buzdolabımızı 8 yıldır, sorunsuz olarak kullanıyoruz.

Önerimiz, mümkün olduğu kadar dolabın motor bölümünün havalandırmasının iyi yapılması ve kartın sıcak ortamdan uzak bir yere monte edilmesi. Yapılacak iş sadece kartla motor arasındaki kablonun gerektiği kadar uzatılması.

Selam ve saygılar...

Levent senin adına üzüldüm.Senki 12 wolt buzdolabını tavsiye ederdin.Yanılmıyorsam.En kötüsüde böyle bir firmadan beklenmemesi gereken bir olay.Bana göre daha marka olamamışlar.Beşyıl sonra armatürün arızasını bildirdiğimde bana kargo dahil hiç ücret istemeden parçayı gönderen Adell firmasına bir defa daha teşekkür ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR

SON KONULAR