Doğada Ateş Yakma İzni...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan halibut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,989

halibut

Welcome to the jungle....
Merhabalar,

Bir süredir forumu okuyorum takip ediyor yalnız msg atmıyordum, tüm konuların okumaya çalıştım...

Şöyle bir konu aklıma takıldı. Daha önce hiç doğada kamp yapmadım ancak bu haftasonu için planlarım var...
Kıyıköy civarı ya da o bölgelerde (igneada olabilir) kamp atıcam ancak etrafta milli park olma durumu olup olmadığını ya da, ateş yasağının varlığından nasıl haberdar olabilirim ? Şöyle ki, orman içinde müsait bi yerde mangaldı ateşti yaktığımda ormancıların beni kovalaması ya da cezai bi durumu gerektirecek bir hareketin olasılığı nedir ? Aramızda böyle bir tecrübe yaşayan var mıdır? Buna yakın olarak etraftan topladığım kuru dallarn başımı sokma olasılığı nedir ?

Ve tabi ki ilk kampım olacağı için sizlerden kamp yeri ve rota gibi tavsiyeler alabilirsem ne mutlu bana...

Etiketler
Ynt: Doğada Ateş Yakma İzni...

bence nerede kamp yapacaksan oranın Orman İşlıetme Şefliğine bir uğra ve bir bilgi ver.Sorun yaşamazsın böylece.Biz ,bize gelen kampçıların telefon ve kimlik bilgilerini alıp izin veriyoruz.Ateş yaktık tan sonra işi bitince tamamen söndürmeyi de ihmal etme.

Orman şefliğine uğramaktan üşenmem ama doğrusunu yapmak isterken başıma bela almak istemiyorum. Yani bu seferde piknikçilerin gün aşırı mangal yaptığı yerde ben yasak yanıtı alırsam komik olur.

Bu iznin evrak olarak bir dökümü var mı ? Yani şu kişi şu vakitte şurda yiyecek pişirme amaçlı ateş yakabilir şeklinde bi kağıt veriliyor mu ?

yok sadece senin orada olduğun bilgisi oldumu cep tlfonu falan sorun olmaz
ama bizimki idari iş.Tabi oradaki görevlinin ne diyeceğini bilemem.Belkide yasak der çıkar işin içinden:smiley:

yasssak der kesin siz bence jandarmaya haber verin. Bence yasaklar cahile kendini bilmezlere koyulmuştur. Bizim için heryer miili park ve koruma altında.
bizlerde birer orman koruma memurlarıyız..

halibut arkadaşım öncelikle kamp kuracağın yeri, konumu ne amaçla kamp kuracağını, iletişim bilgilerini jandarmaya bilgi dahilinde verirsen senin adına ii olur çünki herhangi bir aksilik durumunda ilk başvuru noktası jandarma oluyor.bizim arkadaşlarla kurduğumuz kamplarda pek ateş sorunumuz olmuyordu çüki % 70 çorak arazide kamp kurardık(mağracılık zor iş) bu yüzden ateş yakardığımızda sorun yaşamıyorduk.fakat şöyle birşey var ki eğer milli parklar sınırlarına dahil bir yerde kamp kuracaksan ona izin vermiiyorlar sanırım.site olarak buraya bi göz atsan ii olur http://www.milliparklar.gov.tr/

İNAQUASANİTAS' Alıntı:
yasssak der kesin siz bence jandarmaya haber verin. Bence yasaklar cahile kendini bilmezlere koyulmuştur. Bizim için heryer miili park ve koruma altında.
bizlerde birer orman koruma memurlarıyız..

Aynen.
Katılıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri