DUSTER ÇALINDI IMMOBILIZER FOS

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan remuta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,740

remuta

Ana Kamp
Yer
ANKARA
arkadaşlar dün sabah 7:03 de evimin önünden Dusterim immobilizer gibi bir şey olmasına rağmen çalınmıştır. Herkese tavsiyem güvenlik önlemlerinizi arttırın. Arabamda immobilizer var diye güvenmeyin güpe gündüz sabah tam millet işe gideceği bir vakitte arabayı alıp gitmiş. Akıl alır gibi değil. Güvenlik önlemleri olan arkadaşların tartışması hepimiz adına iyi olacaktır

Etiketler
Ynt: DUSTER ÇALINDI IMMOBILIZER FOS

Geçmiş olsun. Herhalde kaskon vardır.

Biz her ihtimale karşı kasko yaptırıyoruz zaten.

Acaba araçlara GPS takılsa pahalı mı olur? Çalandan gidip hemen almak böylece mümkün olur. ;D

geçmiş olsun öncelikle , günümüz teknolojisinde her araç çalınabilir , mümkünse kasko yada araç takip sistemi taktırmak gerekli , takip sistemlerinde böyle durumlarda araç uzaktan bloke edilebiliyor

geçmiş olsun umarım aracınız bulunur. immobilizer hakkında bazı bilgileri paylaşmak istedim.

her immobilizer sistemde aynı derecede güvenli kabul edilemez. Bazı otomobil firmalarında immobilizer güvenliği aracın motor sistemine daha derin şekilde monte edilmiştir ve çok uzun zaman ve uğraş verilmeden devre dışı bırakılmaları mümkün değildir. Bu sistemler bu nedenle çok daha da güvenlidir. Oysa bazı araba modellerinde elektronik kilitleme devresi motorun içinde çok daha kolay ulaşılabilir ve devre dışı bırakılabilir şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle teknik uzmanlığı olan bir kişi kaputu açarak 5-10 dakika içinde immobilizer'ı devre dışı bırakıp, daha sonra aracı düz kontakla çalıştırabilir. Bu sistemler şüphesiz ki daha az güvenlidir ancak yine de immobilizer'ın bir aracın çalınma riskini büyük ölçüde azalttığı, çünkü kolay devre dışı bırakılan immobilizer modellerinde bile, hırsızın 5-10 dakika kaput açık çalışması gerektiğiden böyle bir aracın çalınma riski de, immobilizer olmayan bir araca göre çok daha düşük olacaktır.

Arabanızın anahtarını herhangi bir şekilde ikinci şahıslara vermiş olabilirsiniz...

BU kötü niyetli ikinci şahıslar genellikle otoparkçılar oluyor.

Arabayı bıraktıktan sonra anahtarıda verdiyseniz...Anında yedeği yapılıyor ve gecenin bir vakti aracınız uçup gidiyor...

Ben buna çok dikkat ederim....ne kadar dikkat etsemde aynı hatayı yapıyorum...Eylül ayında bir arkadaşımın cenazesinin defin işlemlerini yaptırmak için gittiğim şehir merkezinde arabayı park edecek yer bulamayınca ve işimizde acil olunca...mecburen anahtarıda bırakıp park ettik..başka seçenek yoktu...

Kötü niyetli bir işletmeci olsaydı...bizim arabada anında uçardı...örnekleri çok...duyuyoruz..gazetelerde okuyoruz...vs vs vs.

Geçmiş olsun...Umarım en azından kaskosu vardır...

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim herkese Allah kimsenin başına vermesin kötü bir durum elimde anahtarlarla kalakaldım, aracımda kasko vardı o taraftan bir sorun yok çok şükür. Yalnız kasko araca yaptırdığım ekstra işleri ve içindekileri ödemiyor zararım çok . Macera Kiti , paçalıklar, Cam ve kaput filmleri , Araç altı ve çamurluk içleri komple izalasyon, Boya koruma ,döşeme koruma , motor koruma , Bagaj içi komple fiber kaplama , Kapı kolu ve cam altları krom, Ön panjur krom kaplama , o kadar emek verdim adam almış gitmiş. Öncelikle beyin değiştirdi diye düşünüyordum çaldığı saatte herkes ayakta o işlemi yapması çok zor , büyük ihtimalle anahtar kopyalama gibi geliyor. Ayrıca içindekiler ; 2 adet notebook , navigasyon , black deaker araç süpürge , 12w - 220w çevirici , gözlüklerim , Full + Full araç aldı anlayacağınız adam bayağı dua etmiştir bana , Araca daha ben fırça bile sürdürmedim ona yanıyorum. Bu arada araç Duster Laureate Edition 4x4 - 1.5 dCi 110 bg Euro 5 modeli ESP+ASR Beyaz renk, deri döşeme hariç full

immobilizer fos demek doğru olmaz çünkü ne BMW'ler Audi'ler çalınıyor. Hırsızların çalamayacağı hiçbirşey yok. Çelikkasaları açabiliyor adamlar, düşünün artık!

Elbette moralimiz bozulacak ama daha kötü senoryaları düşünerek avunmamız lazım. Sağlık olsun hocam. Arkadaşın dediği gibi asla ve asla bir otoparkçıya ANAHTARI TESLİM ETMEYİNİZ!

Belediyenin otoparkçısı olur, alışveriş merkezinin, otelin olur. Bağlı olduğu kurum değil, kişidir hırsızlarla işbirliği yapan. Ancak işte 100 otoparkçıdan sadece 5'i riskli olsa, bizler tedbir için Anahtarları vermemeliyiz!
Nereye çekeceksen söyle ben çekeyim hocam. Arabada değerli eşyam var, kusura bakma veremem anahtarı.

Anahtarı kopyalamak için üzerindeki vidayı açmaları lazım diye düşünüyorum , incelediğim zaman vida da açılma ile ilgili bir belirtide yok... Ama sizlere katılıyorum kesinlikle anahtarı bir yerlerde bırakmamak gerekiyor. Araba bulunursa en çok nasıl çaldı merakımı gidermek sevindirecek beni ...

Arkadaşım büyük geçmiş olsun...Üzücü hakikaten ama kaskonun olması büyük şans. Cana gelecek olan mala gelsin artık.
Bu arada bir insanı vicdanı dışında bir haksızlığı yapmaktan alıkoyacak hiçbir şey yoktur.. Buna immobilizer, alarm vesaire vesaire de dahil..

Açmasına gerek yok...

Önce anahtarın aynısını yapıyorlar...

Sonra ise bu çipli anahtarla ....orjinal çipli anahtarı belirli aralıklarla kontağa takıp çıkarıyorlar...Kısacası bilgileri transfer ediyorlar.

Bunu servislerde böyle yapıyor...Ben yedek anahtarımı yaptırırken serviste aynen bu uygulama yapıldı...Tak çıkar..bitir işi...
(Araba FİAT)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.