DUSTER ÇALINDI IMMOBILIZER FOS

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan remuta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,754
Ynt: DUSTER ÇALINDI IMMOBILIZER FOS

Öztürk FX' Alıntı:
Açmasına gerek yok...

Önce anahtarın aynısını yapıyorlar...

Sonra ise bu çipli anahtarla ....orjinal çipli anahtarı belirli aralıklarla kontağa takıp çıkarıyorlar...Kısacası bilgileri transfer ediyorlar.

Bunu servislerde böyle yapıyor...Ben yedek anahtarımı yaptırırken serviste aynen bu uygulama yapıldı...Tak çıkar..bitir işi...

Hocam arkadaşın dediği doğru aslında.
imo lar ikiye ayrılıyor.
biri arkadaşın dediği gibi standart sistemli oluyor. sizin anahtarınızı 5-10 kere sokup çıkartıyorsunuz sonrasında sistem onu orjinal anahtar kabul ediyor.

diğer bir imo çeşidi kriptolu imo lar.
sistem anahtarla kendisi arasında bir kripto şifrelemesi yapıyor. işte bu biraz sakat sistem. çalınması zor.
bunları yabancı forumlardan okudum. paylaşayım dedim.

çok geçmiş olsun

Etiketler

mossin nagant' Alıntı:
diğer bir imo çeşidi kriptolu imo lar.
sistem anahtarla kendisi arasında bir kripto şifrelemesi yapıyor. işte bu biraz sakat sistem. çalınması zor.
bunları yabancı forumlardan okudum. paylaşayım dedim.

çok geçmiş olsun

Buda doğru...

Kriptolu olanlarıda ayrı bir elektronik aletle kopyalıyorlar...günümüzde kredi kartları kopyalandığına göre...kriptolu anahtarı kopyalamak zor olmasa gerek...

Benim anlatmak istediğim...bu işin çaresi yok...Sadece anahtarı birisine bırakmassanız...İş uzar...Çalınma riski azalır..En kötü bir çekiciye yüklerler yine alırlar...vs vs vs..

Kısacası bu sizin şanssızılığınız...benimde başıma gelebilir...herkesin başına gelebilir...tamamen şans...zor bir süreç kolay değil o araba ne şartlarda alınıyor ve bir sabah kalkıyorsunuz..yok...

Başka bir forumdan tartışma...

Ootpark ya a Oto kuaförde aracınız çalınırsa, Kasko ve Trafik Şubesi sizden Otoparkın/otokuaförün sizin plakanızın yazılı olduğu bir fiş/kart vb. belge istiyo. Ayrıca bu belge üzerinde firmanın vergi numarasının yazılı olması gerekiyo aksi taktirde resmi belgeden saymıyo.

Yani bir otopark yada yıkamacıya bıraktığımızda aracımızın plakasının ve firmanın vergi nosunun bulunduğu bir FİŞ almalıyız...

Geçmiş olsun,
aracınızın resimlerini yayınlarsanız bilgimiz olsun.

remuta' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim herkese Allah kimsenin başına vermesin kötü bir durum elimde anahtarlarla kalakaldım, aracımda kasko vardı o taraftan bir sorun yok çok şükür. Yalnız kasko araca yaptırdığım ekstra işleri ve içindekileri ödemiyor zararım çok . Macera Kiti , paçalıklar, Cam ve kaput filmleri , Araç altı ve çamurluk içleri komple izalasyon, Boya koruma ,döşeme koruma , motor koruma , Bagaj içi komple fiber kaplama , Kapı kolu ve cam altları krom, Ön panjur krom kaplama , o kadar emek verdim adam almış gitmiş. Öncelikle beyin değiştirdi diye düşünüyordum çaldığı saatte herkes ayakta o işlemi yapması çok zor , büyük ihtimalle anahtar kopyalama gibi geliyor. Ayrıca içindekiler ; 2 adet notebook , navigasyon , black deaker araç süpürge , 12w - 220w çevirici , gözlüklerim , Full + Full araç aldı anlayacağınız adam bayağı dua etmiştir bana , Araca daha ben fırça bile sürdürmedim ona yanıyorum. Bu arada araç Duster Laureate Edition 4x4 - 1.5 dCi 110 bg Euro 5 modeli ESP+ASR Beyaz renk, deri döşeme hariç full
Hocam geçmiş olsun, umarın tez vakitte bulunur sapasağlam... Yapacağınız çok birşey yokmuş ancak gece 2 adet notebook'u arabada bırakmak ciddi hata olmuş. Ankara ki az hırsızlık oluyor, bizim şirket arabalarının belki yarısında öyle kalabalık yerlerde laptoplar gitti ki inanamazsınız...

umutcelikel' Alıntı:
Hocam geçmiş olsun, umarın tez vakitte bulunur sapasağlam... Yapacağınız çok birşey yokmuş ancak gece 2 adet notebook'u arabada bırakmak ciddi hata olmuş. Ankara ki az hırsızlık oluyor, bizim şirket arabalarının belki yarısında öyle kalabalık yerlerde laptoplar gitti ki inanamazsınız...
geçmiş olsun. benimde ramazanda fatihte iftar saati lineanın sağ arka camı kırıp bizim ufaklığın sırt cantasını çaldılar.onun için gözüken yerler çanta poşet laptop gibi şeyler bırakmamak lazım. hırsızlara davatiye çıkarıyoruz...

remuta' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim herkese Allah kimsenin başına vermesin kötü bir durum elimde anahtarlarla kalakaldım, aracımda kasko vardı o taraftan bir sorun yok çok şükür. Yalnız kasko araca yaptırdığım ekstra işleri ve içindekileri ödemiyor zararım çok . Macera Kiti , paçalıklar, Cam ve kaput filmleri , Araç altı ve çamurluk içleri komple izalasyon, Boya koruma ,döşeme koruma , motor koruma , Bagaj içi komple fiber kaplama , Kapı kolu ve cam altları krom, Ön panjur krom kaplama , o kadar emek verdim adam almış gitmiş. Öncelikle beyin değiştirdi diye düşünüyordum çaldığı saatte herkes ayakta o işlemi yapması çok zor , büyük ihtimalle anahtar kopyalama gibi geliyor. Ayrıca içindekiler ; 2 adet notebook , navigasyon , black deaker araç süpürge , 12w - 220w çevirici , gözlüklerim , Full + Full araç aldı anlayacağınız adam bayağı dua etmiştir bana , Araca daha ben fırça bile sürdürmedim ona yanıyorum. Bu arada araç Duster Laureate Edition 4x4 - 1.5 dCi 110 bg Euro 5 modeli ESP+ASR Beyaz renk, deri döşeme hariç full
Çok geçmiş olsun insan da vicdan yoksa ne kadar önlem alsak da boş.....
Yaptırdığınız ekstra işleri kasko yaptırmadan belirtseydiniz ücretini alırdınız. Tabi boya koruma izalasyon vb. hariç. Ben kasko yaptırırken kaskocu sordu ekstradan birşey taktırdınız mı diye? Bende çamurluk koruma vardı oda önemli değil diye belirtmedim.
bu arada kasko bedeli ne kadar görünüyordu öğrenebilir miyim.

gecmiş olsun.

yedek anahtar cipli yapılıp aracın ecu'suna tanıtıp okutulması gerekiyor..

yani anahtarcıya anahtar + arac gitmeden olmaz..illa aracda gidecek.. ;) ve en az 1 saat belkide2 saat süren işlem ..ecu yapısınla ilğili .

cekiçi ile gelip servise götürecez diyede calınıyor..hırsızlar cag atladı malesef..

aracı park ettiğiniz yerlere dogru dikkatliçe bir bakın o acıda güvenlik kamerası varmı..bir magaza dükkan banka devlet dairesi vs ..gibi.. :smiley:

iyi niyetli dilekleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim. Bireysel yanıtlamayı beceremedim bazı arkadaşlar bilgi sormuş.iinşaallah buradan okurlar . Araç kasko bedeli 48400. bu arada 49.500' e almıştım. Kamera kayıtlarını buldum yanlız yüzler görünmüyor. Arabada bulunan 2 notebook müşterilerimden birisine aitti. tamir için bırakılmıştı. ve arka bagajda görünmeyecek şekilde duruyorlardı. Yazılanları okuduysanız arabaya fırça değdirmedim çizilir diye açıkta notebook gibi bir şey bırakırmıyım. Resimleri becerebilirsem yüklemeye çalışayım ...

vadili' Alıntı:
Geçmiş olsun,
aracınızın resimlerini yayınlarsanız bilgimiz olsun.
Gelin olmuştu şimdi elin oldu

Duster1

remuta' Alıntı:
iyi niyetli dilekleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim. Bireysel yanıtlamayı beceremedim bazı arkadaşlar bilgi sormuş.iinşaallah buradan okurlar . Araç kasko bedeli 48400. bu arada 49.500' e almıştım. Kamera kayıtlarını buldum yanlız yüzler görünmüyor. Arabada bulunan 2 notebook müşterilerimden birisine aitti. tamir için bırakılmıştı. ve arka bagajda görünmeyecek şekilde duruyorlardı. Yazılanları okuduysanız arabaya fırça değdirmedim çizilir diye açıkta notebook gibi bir şey bırakırmıyım. Resimleri becerebilirsem yüklemeye çalışayım ...

Duster1

kasko şirketleri neyi baz alıp kasko bedeli belirliyor acaba? Ben 2011 eylül ayında deri döşeme hariç beyaz full 4x4 aldım 48.000(2012 model) kasko bedeli 50.000 tl idi. bu eylülde kaskoyu yeniledim araç değeri 48.000 tl. ve araç 50.000 tl kasko bedeli görünürken 850ye kaskolattım son yaptığımda ise 48.000 tl kasko bedeli ama hasarsızlık indirimim olmasına rağmen 900 küsürata yaptırdım? garip geldi.
şimdi size 48.400 tl verecekler kesinti olmadan dimi?

komkarbey' Alıntı:
kasko şirketleri neyi baz alıp kasko bedeli belirliyor acaba? Ben 2011 eylül ayında deri döşeme hariç beyaz full 4x4 aldım 48.000(2012 model) kasko bedeli 50.000 tl idi. bu eylülde kaskoyu yeniledim araç değeri 48.000 tl. ve araç 50.000 tl kasko bedeli görünürken 850ye kaskolattım son yaptığımda ise 48.000 tl kasko bedeli ama hasarsızlık indirimim olmasına rağmen 900 küsürata yaptırdım? garip geldi.

sıfır araç olduğu için kesinti yapmıyorlarmış diye bilgi var ama kasko bunlar ne olacağını zamanla göreceğiz

komkarbey' Alıntı:
Sigorta firmaları sıfır araçlarda liste fiyatını baz alıyorlar.indirimleri hesaplamıyorlar .ben 2011 de 29850 aldığım aracı 32 000 tl ye kasko yaptılar.Yüksek yaptıkları için sıfır araçta ilk yıl çalınma veya pert durumunda 0 araç ücreti ödemek zorundalar.bu durum sadece ilk yıl için geçerli sonraki yıllarda yıpranma payı düşüyorlar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR