Elektrikli bisiklet

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bluedreamms Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,212

bluedreamms

Kamp I
Düna akşam NTV de Saffet' in Garajında ilginç bir elektrikli bisiklet tanıtıldı.

Cannondale elektrikli bisiklet.

Bosch'un motor, ve sensor gibi teknik konularda destek verdiği bisiklet benim çok hoşuma gitti.

http://teknocin.net/tag/cannondale/

Ama maalesef bu bisikletin fiyatı hakkında bir bilgiye ulaşamadım.

Kullananlar varmı?

Etiketler
Ynt: Elektrikli bisiklet

evet bu programı bende seyrettim .bisiklet de çok hoşuma gitti hani görüntü olarak tarzım olmasada işlevsellik olarak mükemmel bir bisiklet .aşağı yukarı 70 km yol yapmasına rağmen saffet üçüncünün hiç yorulmadım demesi çok şeyi anlattı aslında .hem normal bisiklet gibi kullanılıyor hemde yokuş ve rampalarda elektrik gücü devreye giriyor sanırım biz bu teknolojiden çok çabuk faydalanamayız.fiyat olarakda sanırım piyasada olan bişey değil olsada rakamın çok yüksek oldugunu tahmin ediyorum ben .

Programdam bir kaç gün sonra listelere girdi.
3200 övroluk, yani 7 bin TL lik fiyatı görünce şimdilik rafa kalktı.... :smiley:

https://www.ikiteker.com.tr/default.asp?git=9&urun=63347

Bu arada alternatifi de var...
Yarı fiyatına...
GEOTECH MERCURE
Aradaki farkı pek anlamam ama, her neyse...

Anlayan biri elbet izah eder sanırım...

https://www.ikiteker.com.tr/default.asp?git=9&urun=62135

bluedreamms' Alıntı:
Bu arada alternarifi de var...
Yarı fiyatına...
GEOTECH MERCURE
Aradaki farkı pek anlamam ama, her neyse...

Anlayan biri elbet izah eder sanırım...

https://www.ikiteker.com.tr/default.asp?git=9&urun=62135

Bende bu bisikletlerden fazla anlamam fakat her zaman oldugu gibi 2 kat pahaliya satiliyor turkiyede.

2 bisiklet arasında donanım farkı vardır , cannondale de daha üst donanım parçlar kullanılmış ayrıca Bosch marka motor kullanılmış ama tabi herkes bütçesine uygun olanı alır ;)

Burda önemli kriterlerin başında akülerin performansı sanırım...

Cannondale in 70 km menzili olduğunu öğrendik.

Diğerinin web de 35 km menzili olduğu yazılıyor....

bluedreamms' Alıntı:
Programdam bir kaç gün sonra listelere girdi.
3200 övroluk, yani 7 bin TL lik fiyatı görünce şimdilik rafa kalktı.... :smiley:

https://www.ikiteker.com.tr/default.asp?git=9&urun=63347

fiyat gerçekten yüksek kimse söylemeden ben söyleyim o paraya şahin veriyorlar ;D

Yol bisikleti alırım, daha iyi. Zaten bu tür bisikletlere bisiklet değil, motosiklet gözüyle bakıyorum.

Fiyat farkı motordan ziyade bisikletten ortaya çıkıyor. aynı modellerin motorsuz modellerine bakın aradaki fiyat farkını göreceksiniz.

bisikletlere monte edilebilecek kit halinde satılan motor takımları var. fiyatları motorun gücüne göre değişmekle birlikte akü hariç 300eu civarında. kullanılan bataryaların gücüne göre batarfiyatları oldukça yüksek. kullanılabilecek kitlerin fiyatları yaklaşık 1400tl civarında. yapılabiecek yol ise hava şartlarından tutunda sürücünün ağırlığına, lastiklerin havasına, yol şartlarına kadar pek çok şeyden etkileniyor. km cinsinden verilen yaklaşık menziller tahmini ve ideal koşullardaki menziller.

sistem genelde şöyle çalışıyor :

1- motosiklet gibi kullanılabiliyor
2- pedal asist sistem diye bir konum var orada bellibir torkta pedal çevirmediğinizde motor çalışmıyor, Celal Pir in söylediği 70km yol yaptım yorulmadım olayı bundan. sistemi çalıştırdınız düz yolda giderken çevirdiğiniz güçte pedal çeviriyorsunuz ister rampa inin ister rampa çıkın. dolaysıyla yorulma olmuyor.
3- sadece normal bisiklet gibi kullanımı

dezavantajlarının başında ağırlıkları geliyor. bisiklete 10kg ın üstünde ağırlık biniyor, bu da normal bisiklet kullanımında daha fazla yorulmak demek.

yurtdışı sitelerde gördüğüm modellerde hız sabitleme sisteminden tutunda, kalan enerji ile kaç km yol yapabileceğinize kadar detaylı bilgi veren kontrol üniteleri bile mevcut.

KENDİ KENDİNİ ŞARJ EDEBİLİYOR muş.oldukça güzel.bisiklet kullanmak istiyorum sorun yazın terletmesi .öğlende yemeğe gidip geldiğimden kaçınılmaz oluyor. hem pedalla hemde elektrikle kullanılabilen bir şey bakıyordum gayet güzel.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR